Film - Argentyna

Artykuły - Argentyna (8)

 • Polskie filmy w Argentynie

  Polskie filmy w Argentynie

  Dramat "W ciemności" Agnieszki Holland walczy w konkursie głównym na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mar del Plata w Argentynie, który rozpoczął się w sobotę, 5 listopada, wieczorem. W jury konkursu głównego zasiada reżyser Jacek Bromski.
 • TVP zarabia krocie na mundialu

  TVP zarabia krocie na mundialu

  Po siedemnastu dniach (11-27 czerwca) transmisji z piłkarskich Mistrzostw Świata 2010, Telewizja Polska zanotowała wpływy na poziomie ponad 79 mln zł. Hitem minionego tygodnia został mecz Grecja - Argentyna.
 • Mundial: Barciś kibicuje Niemcom

  Mundial: Barciś kibicuje Niemcom

  Od dawna jestem zagorzałym kibicem, a piłkę nożną wprost uwielbiam - wyznaje Artur Barciś. Oglądam wszystkie mecze mundialu w RPA, a do tej pory największe wrażenie zrobiły na mnie spotkania: Argentyna-Nigeria oraz Niemcy-Australia.
 • Kino Ameryki Łacińskiej

  Kino Ameryki Łacińskiej

  W dniach 29 maja - 20 czerwca odbędzie się 9. Festiwal Filmów Latynoamerykańskich. Zaprezentowanych zostanie 35 filmów, w tym sekcja konkursowa Nowe Kino Ameryki Łacińskiej.
 • Argentyna rządzi we Wrocławiu

  Argentyna rządzi we Wrocławiu

  Jak co roku, na festiwalu Era Nowe Horyzonty prezentowana jest kinematografia wybranego kraju. Na poprzednich edycjach imprezy widzowie mogli przybliżyć sobie dokonania Irańczyków, czy poznać twórców koreańskich; we Wrocławiu swą retrospektywę ma młode kino argentyńskie.
 • Najnowsze kino Ameryki Łacińskiej

  Najnowsze kino Ameryki Łacińskiej

  Pod hasłem "Kino w budowie 2005" rozpoczyna się przegląd najnowszych filmów południowoamerykańskich. W dniach 1- 5 października będzie można w warszawskim CSW zapoznać się z pięcioma obiecującymi spojrzeniami nieznanych jeszcze reżyserów.
 • Kraków: Kino niezależne

  Kraków: Kino niezależne

  65. Światowy Festiwal Kina Niezależnego "UNICA 2003" - najważniejszy festiwal kina niezależnego - odbył się w dniach 16-23 sierpnia w Warszawie. Na festiwalu można było obejrzeć 128 filmów z 28 krajów (w tym Tunezji, Korei Południowej, Argentyny i Iranu). Spośród filmów międzynarodowe jury wybrało najlepsze. Rozdano 5 złotych, 12 srebrnych i 22 brązowe medale. Ci, którzy na festiwal nie dotarli, będą mieli okazję w czwartek, 23 października, zobaczyć najlepsze filmy festiwalu w kinie Cinema City Plaza w Krakowie. Na użytkowników INTERIA.PL czekają zaproszenia na seanse!
 • Oscary 2003: Finlandia, Dania i Argentyna

  Oscary 2003: Finlandia, Dania i Argentyna

  Do 1 listopada członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej czekają na zgłoszenia kandydatów ubiegających się o nominację w kategorii "Najlepszy film obcojęzyczny". W środę, 30 paździenika, swych pretendentów do Oscara w 2003 roku zgłosiły kolejne kraje: Finlandia, Dania i Argentyna.

Filmy - Argentyna (1)