Biznes - Argentyna

Artykuły - Argentyna (64)

 • Argentyna odmawia spłaty zagranicznego długu

  Argentyna odmawia spłaty zagranicznego długu

  Lewicowy rząd Alberto Fernandeza domaga się odłożenia na trzy lata spłat ponad 66 mld długu na prawie krajowym wyemitowanego w dolarach. Eksperci obawiają się, że kraj stoi przed kolejnym bankructwem.
 • Argentyna próbuje wyjść na prostą!

  Argentyna próbuje wyjść na prostą!

  Podniesienie podatków, zamrożenie rent i emerytur a także wsparcie dla firm - to część założeń pakietu pomocowego przyjętego o świcie przez Senat Argentyny w tym tygodniu w poniedziałek. Ustawa ma wpłynąć na poprawę sytuacji gospodarczej kraju.
 • "WSJ": Aby przełamać kryzys, Argentyna powinna zastąpić peso dolarem

  "WSJ": Aby przełamać kryzys, Argentyna powinna zastąpić peso dolarem

  Ponieważ Argentyńczycy nie mają zaufania do peso i wymieniają je na dolary, rozwiązaniem problemów gospodarczych kraju mogłoby być zastąpienie waluty narodowej amerykańską - pisze w piątek w komentarzu redakcyjnym "Wall Street Journal".
 • Argentyna - kolejny element ryzyka

  Do niepewności związanej z wojną handlową i spowolnieniem gospodarczym dokładają się obecnie nowe zagrożenia dla światowej gospodarki, co ciąży bardziej ryzykownym aktywom. O ile konsekwencje eskalacji protestów w Hong Kongu nie powinny mieć dla rynków finansowych bardziej daleko idących konsekwencji, to już potencjalna niewypłacalność Argentyny już tak.
 • Argentyna: "Czarny poniedziałek" na rynkach jako efekt prawyborów

  Argentyna: "Czarny poniedziałek" na rynkach jako efekt prawyborów

  Gospodarka Argentyny, trzecia co do wielkości w Ameryce Płd., przeżyła w poniedziałek głęboką zapaść. Gwałtownie runęły notowania giełdowe, osłabiła się także waluta. Centralny Bank Argentyny uruchomił rezerwy w wysokości 50 mln dolarów.
 • Argentyńskie peso straciło ok. 30 procent!

  Argentyńskie peso straciło ok. 30 procent!

  Kurs argentyńskiego peso traci ok. 30 proc. względem amerykańskiego dolara do ok. 60 peso za dolara. Analitycy wskazują, że rynki zareagowały w ten sposób na przegraną w niedzielnych wyborach prezydenckich w Argentynie urzędującej głowy państwa Mauricio Macriego.
 • Sposób na kryzys finansowy: W centrum handlowym w Buenos Aires pojawił się bankomat z bitcoinami

  Sposób na kryzys finansowy: W centrum handlowym w Buenos Aires pojawił się bankomat z bitcoinami

  W centrum handlowym w Buenos Aires zainstalowano pierwszy w Argentynie bankomat, w którym można kupować i sprzedawać bitcoiny.
 • Argentyna emituje nowe 100-letnie obligacje

  Argentyna emituje nowe 100-letnie obligacje

  Kolejnym dowodem nieoczekiwanego powrotu Argentyny na międzynarodowe rynki jest emisja nowych 100-letnich obligacji denominowanych w USD. Tak, to prawda: państwo, które zbankrutowało osiem razy od uzyskania niepodległości w 1816 roku (ostatnie bankructwo w 2001 r.) oraz przeszło przez proces technicznego bankructwa w 2014 roku, zdołało znaleźć nabywców na papiery zapadające w 2117 roku!
 • Setki procent na rocznym depozycie

  Setki procent na rocznym depozycie

  Są kraje, gdzie oprocentowanie depozytów jest dwucyfrowe. Największe odsetki na świecie płacą banki w Argentynie. Jednak deponenci wcale nie mają się z czego cieszyć. Cena drogich depozytów jest bowiem wysoka.
 • Nowy optymizm w Brazylii i Argentynie

  Nowy optymizm w Brazylii i Argentynie

  Zmiana w przywództwie Brazylii, czyli zeszłoroczne odejście Prezydent Dilmy Rousseff i zastąpienie jej Michaelem Temerem, przywróciła optymizm w państwie samby. Nowa administracja zapowiada bowiem wdrożenie głębokich reform. Również rządy Macriego zwiększają zaufanie międzynarodowych rynków wobec argentyńskiej gospodarki.