InteriaTV - Argentyna

Filmy - Argentyna (8)

 • 11-latka z Argentyny wspina się na wiatrak, by złapać zasięg i... wysłać pracę domową nauczycielowi

  W czasie koronawirusa dzieci na całym świecie muszą uczyć się zdalnie. Niestety nie wszystkie dysponują komputerem i sprawnym internetem. Z takim wyzwaniem musiała zmierzyć się m.in. 11-letnia mieszkanka Argentyny. Joaquina mieszka daleko od miasta i słaby zasięg często uniemożliwia jej komunikację z klasą. Znalazła jednak kreatywny sposób na dostarczanie swoich prac domowych. Najpierw robi im zdjęcie telefonem, a następnie jedzie konno do wiatraka nieopodal jej domu. Dziewczynka wdrapuje się na niego, aby uzyskać lepszy zasięg i móc wysłać prace nauczycielowi.
 • Argentyna: Kryzys uderzył w producentów win

  Dobre i niedrogie argentyńskie wina przez blisko dekadę budziły zainteresowanie zagranicznych importerów – i konsumentów na całym świecie. Niestety, w 2014 r. Argentyna znów popadła w kłopoty gospodarcze, w efekcie których formalnie zbankrutowała. Niekontrolowany dodruk pieniądza i usztywnienie kursu krajowej waluty doprowadziły do wysokiej inflacji (ok. 40 procent w skali roku), a w efekcie do wzrostu kosztów pracy i transportu. Winiarzom coraz trudniej jest więc osiągnąć zysk ze sprzedaży tanich win. Podbramkowa sytuacja zmusiła właścicieli winnic do radykalnej zmiany strategii. Teraz produkują oni wina wysokogatunkowe, a więc droższe. Liczą, że dzięki temu wyjdą na swoje. – Nie jesteśmy już w stanie rywalizować w kategorii win po 10 dolarów za butelkę. Przestaliśmy być konkurencyjni w klasie, w której liczy się duża podaż – tłumaczą.
 • Pogrzeb pięknej sportsmenki

  Krewni, przyjaciele i kibice pożegnali tragicznie zmarłą Camille Muffat - francuską pływaczkę, mistrzynię olimpijską 2012 na 400 m stylem dowolnym z Londynu. Sportsmenkę pochowano w Nicei, jej rodzinnym mieście. Muffat to jedna z ofiar wypadku, do jakiego doszło 9 marca br. w Argentynie, podczas realizacji reality show z udziałem gwiazd sportu (w powietrzu zderzyły się dwa helikoptery z uczestnikami programu na pokładzie). Miała 26 lat.
 • Rolnictwo wysokiego ryzyka

  Soja to obecnie najważniejszy płód rolny w Argentynie, gdzie jej uprawa na masową skalę zaczęła się w pierwszych latach XXI wieku. Produkcja soi (aż 49 mln ton rocznie) stanowi około 10 proc. PKB tego kraju. Z Argentyny soja trafia przede wszystkim do Chin oraz Indii. Ale opieranie się na uprawach jednogatunkowych ma swoje minusy, o których zdają się zapominać argentyńscy rolnicy. Monokultury mają negatywny wpływ na glebę i są w większym stopniu narażone na różne choroby. Czy krótkowzroczna chęć generowania zysków za wszelką cenę zaszkodzi argentyńskiej gospodarce?
 • Obrzydliwość! Toksyczna maź zamiast implantów piersi

  Blisko 300 kobiet z Argentyny, którym wszczepiono wadliwe implanty piersi firmy PIP, skierowało pozew przeciwko tej i dwóm innym europejskim firmom. Implanty firmy PIP były produkowane z użyciem silikonu przemysłowego, a przez to bardziej podatne na pęknięcia. Argentynki domagają się łącznego odszkodowania w wysokości 54,7 mln dolarów. I nic dziwnego - wystarczy spojrzeć na zdjęcia substancji, którą umieszczono im w piersiach...
 • Ekstremalny szlak rowerowy. Nie dla mięczaków!

  Carretera Austral, czyli Autostrada Południowa, to jedyna taka droga na świecie. Wije się przez ponad 1200 km, prowadząc podróżujących nią ludzi przez piękne i groźne krajobrazy Patagonii, krainy położonej na terenie Argentyny i Chile. Co roku, kiedy rozpoczyna się lato, na ten ekstremalny szlak - wiodący przez góry, lodowce i skupiska jezior - wyruszają cykliści z całego świata. Nie jest to jednak rekreacyjna przejażdżka. Ci, którzy chcą zmierzyć się z Carretera Austral i dotrzeć do południowych krańców Chile, muszą być dobrze przygotowani - i gotowi na wszystko.
 • Jak jest nowy papież Franciszek?

  Kardynał Jorge Mario Bergoglio jest pierwszym od VIII wieku papieżem nie-Europejczykiem i pierwszym w historii papieżem z Ameryki Południowej. Nosi imię Franciszek, nawiązujące do postawy św. Franciszka z Asyżu. Kard. Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 r. w Buenos Aires w Argentynie. Jest synem włoskiego imigranta pracującego na kolei. Miał czwórkę rodzeństwa. Przed pójściem do seminarium studiował chemię. W 1969 r. został wyświęcony w zakonie jezuitów. Potem był arcybiskupem Buenos Aires. 21 lutego 2001 r. Jan Paweł II ogłosił go kardynałem. Po konklawe w 2005 r. mówiło się, że Bergoglio zajął drugie miejsce w głosowaniu na następcę Jana Pawła II. W 2013 r. był najstarszym z kandydatów, o których mówiło się, że mają szansę objąć Stolicę Piotrową. Nie był jednak uznawany za faworyta.
 • Messi wywołał zbiorową histerię!

  Leo Messi po raz pierwszy w swojej karierze wylądował w Buenos Aires jako kapitan argentyńskiej drużyny narodowej. Na płycie lotniska czekali na niego pełni uwielbienia fani i nie mniej rozentuzjazmowani dziennikarze. /źródło: The NewsMarket/