Argentyna

Artykuły - Argentyna (1276)

 • Boca Juniors mistrzami Argentyny

  Boca Juniors mistrzami Argentyny

  Piłkarze Boca Juniors na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnili sobie tytuł mistrza Argentyny.
 • Argentynka o polskich korzeniach na pokładzie zaginionego okrętu podwodnego

  Argentynka o polskich korzeniach na pokładzie zaginionego okrętu podwodnego

  Wśród załogi argentyńskiego okrętu ARA San Juan, który w ubiegłym tygodniu zaginął na morzu, znajdowała się Eliana Maria Krawczyk, podaje "Fakt" za argentyńskimi mediami.
 • Argentyna emituje nowe 100-letnie obligacje

  Argentyna emituje nowe 100-letnie obligacje

  Kolejnym dowodem nieoczekiwanego powrotu Argentyny na międzynarodowe rynki jest emisja nowych 100-letnich obligacji denominowanych w USD. Tak, to prawda: państwo, które zbankrutowało osiem razy od uzyskania niepodległości w 1816 roku (ostatnie bankructwo w 2001 r.) oraz przeszło przez proces technicznego bankructwa w 2014 roku, zdołało znaleźć nabywców na papiery zapadające w 2117 roku!
 • Setki procent na rocznym depozycie

  Setki procent na rocznym depozycie

  Są kraje, gdzie oprocentowanie depozytów jest dwucyfrowe. Największe odsetki na świecie płacą banki w Argentynie. Jednak deponenci wcale nie mają się z czego cieszyć. Cena drogich depozytów jest bowiem wysoka.
 • Nowy optymizm w Brazylii i Argentynie

  Nowy optymizm w Brazylii i Argentynie

  Zmiana w przywództwie Brazylii, czyli zeszłoroczne odejście Prezydent Dilmy Rousseff i zastąpienie jej Michaelem Temerem, przywróciła optymizm w państwie samby. Nowa administracja zapowiada bowiem wdrożenie głębokich reform. Również rządy Macriego zwiększają zaufanie międzynarodowych rynków wobec argentyńskiej gospodarki.
 • Mariano Andujar: Leo Messi nie powinien już grać dla reprezentacji Argentyny

  Mariano Andujar: Leo Messi nie powinien już grać dla reprezentacji Argentyny

  - Szczerze powiedziawszy, uważam, że Leo Messi nie powinien wracać do kadry - powiedział bramkarz reprezentacji Argentyny Mariano Andujar w rozmowie z serwisem goal.com. Jest to pokłosie powrotu Messiego do reprezentacji, pomimo że gwiazdor FC Barcelony ogłosił już zakończenie reprezentacyjnej kariery.
 • "Buenos Aires Herald" po 140 latach przestaje się ukazywać jako dziennik

  "Buenos Aires Herald" po 140 latach przestaje się ukazywać jako dziennik

  Wydawany w Argentynie od 140 lat "Buenos Aires Herald" po raz ostatni ukazał się w środę w druku jako dziennik. Wskazując na trudne warunki gospodarcze, gazeta poinformowała, że od tej pory będzie się ukazywała raz w tygodniu.
 • Sędzia w Argentynie brutalnie pobity

  Praca sędziego nie jest łatwa. Przekonał się o tym Carlos Garcia z Argentyny, który w trakcie meczu został brutalnie pobity.
 • Maradona: Messi nie ma osobowości lidera

  Maradona: Messi nie ma osobowości lidera

  Diego Maradona skrytykował Lionela Messiego i wskazał jego największą wadę. – Messi to dobry piłkarz, ale kompletnie nie ma osobowości – powiedziała była gwiazda reprezentacji Argentyny.
 • Argentyna powraca na międzynarodowy rynek obligacji

  Argentyna powraca na międzynarodowy rynek obligacji

  W tym tygodniu Argentyna mocnym akcentem zaznaczyła swoją ponowną obecność na międzynarodowych rynkach obligacji, po raz pierwszy od ponad 15 lat dokonując emisji papierów dłużnych.

Filmy - Argentyna (10)

 • Anglia - Argentyna na mundialu w 1966 roku. Wideo

  Na mistrzostwach świata w 1966 roku Anglia stoczyła twardy bój z Argentyną (1-0), w którym punktem zwrotnym było usunięcie z boiska kapitana gości Antonio Rattina.
 • Argentyna - Brazylia na mundialu w 1990 roku. Wideo

  Brazylia przeważała niemal przez całe spotkanie, ale to Argentyna wygrała na mistrzostwach świata w 1990 roku. Jedynego gola, dającego awans do ćwierćfinału, strzelił Claudio Canigga.
 • "Argentyna, Argentyna" [trailer]

 • Argentyna: Kryzys uderzył w producentów win

  Dobre i niedrogie argentyńskie wina przez blisko dekadę budziły zainteresowanie zagranicznych importerów – i konsumentów na całym świecie. Niestety, w 2014 r. Argentyna znów popadła w kłopoty gospodarcze, w efekcie których formalnie zbankrutowała. Niekontrolowany dodruk pieniądza i usztywnienie kursu krajowej waluty doprowadziły do wysokiej inflacji (ok. 40 procent w skali roku), a w efekcie do wzrostu kosztów pracy i transportu. Winiarzom coraz trudniej jest więc osiągnąć zysk ze sprzedaży tanich win. Podbramkowa sytuacja zmusiła właścicieli winnic do radykalnej zmiany strategii. Teraz produkują oni wina wysokogatunkowe, a więc droższe. Liczą, że dzięki temu wyjdą na swoje. – Nie jesteśmy już w stanie rywalizować w kategorii win po 10 dolarów za butelkę. Przestaliśmy być konkurencyjni w klasie, w której liczy się duża podaż – tłumaczą.