arcybiskup Józef Michalik

Artykuły - Arcybiskup Józef Michalik (52)

 • Cywilny pozew ws. homilii abp. Michalika

  Cywilny pozew ws. homilii abp. Michalika

  ​Działaczka ruchu feministycznego Małgorzata Marenin zapowiedziała złożenie pozwu o ochronę dóbr osobistych w związku z wypowiedzią abp. Józefa Michalika podczas kazania z 16 października ubiegłego roku, w której - jej zdaniem - hierarcha obraził feministki i samotnych rodziców.
 • "Rzeczpospolita": Biskupi szukają przewodnika

  "Rzeczpospolita": Biskupi szukają przewodnika

  Wybory szefa episkopatu poprzedzi debata na temat wyzwań dla Kościoła. Biskupi liczą, że w dyskusji pojawi się mocny kandydat na lidera - informuje "Rzeczpospolita".
 • Sąd umorzył postępowanie ws. homilii abp Michalika

  Sąd umorzył postępowanie ws. homilii abp Michalika

  Wrocławski Sąd Rejonowy umorzył we wtorek postępowanie z prywatnego aktu oskarżenia, który działaczka ruchu feministycznego Małgorzata Marenin wniosła przeciwko abp. Józefowi Michalikowi za jego wypowiedź podczas kazania wygłoszonego 16 października ubiegłego roku.
 • We wtorek rozpoczyna się proces ws. homilii abp. Michalika

  We wtorek rozpoczyna się proces ws. homilii abp. Michalika

  Przed wrocławskim sądem rozpocznie się we wtorek proces z prywatnego aktu oskarżenia, który działaczka ruchu feministycznego Małgorzata Marenin wniosła przeciwko abp. Józefowi Michalikowi za jego wypowiedź podczas kazania wygłoszonego 16 października ub. roku.
 • Abp Józef Michalik: Kościół nie zmieni zdania o gender

  Abp Józef Michalik: Kościół nie zmieni zdania o gender

  - To teoria, którą się chce narzucić, koncepcja odejścia nie tyle od prawa boskiego, co od prawa natury - mówi o ideologii gender abp Józef Michalik, gość Krzysztofa Ziemca w radiu RMF FM. Odnosi się także do słów papieża Franciszka dotyczących homoseksualistów. - Potępienie osoby homoseksualnej za jej tendencje nie wchodzi w grę. Ale praktykowanie tej tendencji nie może być akceptowane - podkreśla. - Przesadna agresja wobec mężczyzny czy jakaś promocja zafałszowanej wizji relacji dwóch płci jest chora - dodaje, mówiąc z kolei o feminizmie.
 • Bloger krytykuje biskupów za list o gender

  Bloger krytykuje biskupów za list o gender

  Nie czytajcie listu o gender - katolicki bloger apeluje do księży o bojkot listu od polskich biskupów. Konferencja Episkopatu chce, aby w najbliższą niedzielę księża przeczytali ich przesłanie krytykujące ideologię zmiany płci.
 • Abp Michalik o Mazowieckim: Będziemy go polecać miłosierdziu bożemu

  Abp Michalik o Mazowieckim: Będziemy go polecać miłosierdziu bożemu

  Arcybiskup Józef Michalik ze smutkiem i żalem przyjął wiadomość o śmierci Tadeusza Mazowieckiego. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej, że "odchodzi człowiek, którego głos ciągle był ważny i potrzebny na scenie publicznego życia w Polsce, i z którym liczyli się także ludzie nieżyczliwi Kościołowi. Był to zawsze głos człowieka sumienia".
 • Abp Michalik nawiązał do doniesień na temat pedofilii

  Abp Michalik nawiązał do doniesień na temat pedofilii

  Katolicki Uniwersytet Lubelski zainaugurował w niedzielę nowy, 96. rok akademicki. Podczas uroczystości honorowy tytuł "Deo et Patriae deditus" otrzymał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik.
 • Kontrowersje wokół słów arcybiskupa Michalika

  Kontrowersje wokół słów arcybiskupa Michalika

  Arcybiskup Józef Michalik chce zdjąć z księży część odpowiedzialności za pedofilię - mówi Marcin Dzierżanowski.
 • Rzecznik Episkopatu o kontrowersyjnej wypowiedzi abp. Michalika

  Rzecznik Episkopatu o kontrowersyjnej wypowiedzi abp. Michalika

  On ma taki styl mówienia. Pisze piękną polszczyzną, ale kiedy mówi, to często są to porwane myśli, które nie mają zakończenia. I tak było w tym przypadku - powiedział ks. Józef Kloch, rzecznik Episkopatu Polski, tłumacząc kontrowersyjną wypowiedź abp. J. Michalika na temat pedofilii.