apteki sieciowe

Artykuły - Apteki sieciowe (14)

 • System weryfikacji autentyczności leków wchodzi do aptek!

  System weryfikacji autentyczności leków wchodzi do aptek!

  9 lutego 2019 r., wchodzi do polskich aptek system wykrywania sfałszowanych leków. Zgodnie z tymi przepisami producenci będą musieli zamieszczać na opakowaniach leków na receptę dwuwymiarowy kod kreskowy oraz element uniemożliwiający naruszenie opakowania.
 • System weryfikacji autentyczności leków już blisko

  System weryfikacji autentyczności leków już blisko

  Od 9 lutego 2019 r. wszystkie nowo wyprodukowane leki będą zabezpieczone unikatowym kodem dwuwymiarowym, zawierającym informacje m.in. o indywidualnym numerze opakowania, który pozwoli sprawdzić autentyczność leku przed wydaniem go pacjentowi. Aptekom, które nie zdążą podłączyć się w terminie do tego systemu grożą bardzo poważne kary finansowe wynika z projektu.
 • Walka z nielegalnym wywozem leków

  Walka z nielegalnym wywozem leków

  Ministerstwo Sprawiedliwości chce skuteczniej walczyć z nielegalnym wywozem leków z Polski dlatego zamierza wprowadzić "kontrole sprawdzające", przeprowadzane poza kontrolami planowymi. Dzięki temu - jak argumentuje resort - możliwe będzie zweryfikowanie, czy właściciele aptek i hurtowni farmaceutycznych dostosowali się do poleceń inspektorów.
 • Jak sprawdzić, która apteka posiada Twój lek?

  Jak sprawdzić, która apteka posiada Twój lek?

  Choć aptek w Polsce nie brakuje, wielu pacjentów napotyka problemy podczas realizacji recept, zwłaszcza w przypadku leków trudno dostępnych. Niejednokrotnie zdarza się, że apteka posiada na stanie tylko część przepisanych leków. Najwygodniej byłoby zrealizować całą receptę w jednym miejscu, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jak sprawdzić, czy dana apteka posiada szukane przez nas leki?
 • Przed nami bankructwa aptek?

  Przed nami bankructwa aptek?

  Prezydent podpisał ustawę prawo farmaceutyczne, apteki mają być dla aptekarzy. Wiele aptek będzie znikać z rynku, tracąc gwałtownie na wartości, bo ich właściciele zmuszeni do ich sprzedaży nie będą mogli tego zrobić. Polska przyjęła podobne zmiany jak na Węgrzech, okazało się, że nie są korzystne dla konsumentów.
 • Apteki stają się sklepami?

  Apteki stają się sklepami?

  Widzimy ewolucję aptek w kierunku postrzegania ich jako sklepu. Chcemy cofnąć ten trend. Aptekarz powinien świadczyć opiekę farmaceutyczną, a nie być jedynie wydawcą towaru - powiedział wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda, odnosząc się do zapowiadanych zmian w prawie farmaceutycznym.
 • Środowisko medyczne popiera zmiany w prawie farmaceutycznym

  Środowisko medyczne popiera zmiany w prawie farmaceutycznym

  Poselski projekt zmian w prawie farmaceutycznym, który zakłada uporządkowanie rynku oraz ograniczenie istniejących patologii, od dawna cieszy się poparciem ze strony samorządów: aptekarskiego, pielęgniarek i położnych oraz diagnostów laboratoryjnych.
 • Jakie będą skutki zamykania aptek przez rząd?

  Jakie będą skutki zamykania aptek przez rząd?

  Posłowie PiS przygotowali projekt ustawy, która ma ograniczyć liczbę aptek w Polsce. Uzasadnienie projektu ustawy jest zaskakujące, a jej uchwalenie będzie niekorzystne dla konsumentów, bo wzrosną ceny.
 • Od dziś nowa lista leków refudnowanych

  Od dziś nowa lista leków refudnowanych

  Od dziś zacznie obowiązywać nowa lista leków refundowanych, na której znajdzie się 46 nowych produktów dostępnych w aptekach, dla 191 obniżone zostaną ceny. Zmiany dotyczą też m.in. preparatów stosowanych w programach lekowych.
 • Farmaceutyka: Apteki sieciowe liderem rynku

  Farmaceutyka: Apteki sieciowe liderem rynku

  Wartość rynku aptecznego wzrośnie o 4,5 proc. w 2015 r., Zdaniem analityków rynek konsoliduje się oddolnie i nie słychać o dużych przejęciach.

Filmy - Apteki sieciowe (1)

 • Z rynku ubywa niezależnych aptek. Zastępują je sieciówki

  Z polskiego rynku ubywa niezależnych aptek. W zeszłym roku stanowiły one 40 procent ogółu aptek, w ciągu kolejnych pięciu lat ich liczba jednak spadnie o około 30 proc. – prognozują analitycy z Euler Hermes. Zastępują je apteki należące do sieci franczyzowych, grup zakupowych i hurtowni. Natomiast ogólna liczba aptek (blisko 14 tysięcy) nie powinna znacząco się zmienić. Komentuje Grzegorz Błachnio, Euler Hermes.