Apoloniusz Tajner

Artykuły - Apoloniusz Tajner (199)

Filmy - Apoloniusz Tajner (50)

 • Apoloniusz Tajner dla Interii: Nie będziemy się mieszać, czy Justyna Kowalczyk ma zostać w kadrze. Wideo

  Muszę zaznaczyć z całą mocą, że my w związku mamy bardzo restrykcyjnie pilnowaną zasadę: zarząd powołuje trenera głównego, a on układa sobie już wszystko według własnego uznania. To on powołuje swój sztab szkoleniowy, ludzi do których ma zaufanie i z którymi chce współpracować. Kompletnie się do tego nie mieszamy, nie mieszaliśmy się ani Doleżalowi, ani Wierietielnemu, nie będziemy się mieszać także teraz - mówi w rozmowie z Interią prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.
 • Apoloniusz Tajner dla Interii: Bajcziczak ogłosi swój sztab. Wierietielny chce pomagać z boku. Wideo

  - Pod koniec maja razem z sekretarzem generalnym PZN Janem Winkielem pojechaliśmy po trenera Bajcziczaka na granicę ze Słowacją w Chyżnem. Tam go odebraliśmy i przyjechał na kilka dni do Polski. Uczestniczył w zgrupowaniu w Zakopanem, a na dwa dni przed końcem zgrupowania pojechał do Krakowa i wykonał badanie na obecność COVID. Otrzymał też nasz samochód służbowy, a potem wrócił na Słowację. We wtorek w Zakopanem rozpoczęło się kolejne zgrupowanie i trener Bajcziczak wkrótce ogłosi ostateczny skład kadry. Aleksander Wierietielny deklaruje dalszą współpracę, że tak powiem z boku, mieszka w Poroninie dlatego zawodniczki między zgrupowaniami, które będą trenować w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem będą mogły liczyć na jego pomoc - mówi w rozmowie z Interią prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.
 • Apoloniusz Tajner dla Interii: W Zakopanem rozpoczęło się zgrupowanie, potem Planica. Wideo

  - W sobotę rozpoczęło się zgrupowanie w Zakopanem, nasi zawodnicy realizują tam przede wszystkim trening kondycyjny, dawki treningowe trzeba realizować prawie że po aptekarsku, aby z niczym nie przesadzić. Mamy do tego specjalistę Haralda Pernitscha, który cały czas planuje i kontroluje trening motoryczny, z Austrii na bieżąco przesyła wszystkie potrzebne informacje. To są bardzo nowatorskie rozwiązania jeśli chodzi o sport, można tutaj mówić nawet nie o treningu, a o technologii treningu - mówi w rozmowie z Interią prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.
 • Apoloniusz Tajner dla Interii: Ta grupa ma dużo szczęścia, że obok jest Małysz. Wideo

  - Doleżal jest dla nas trenerem i jednocześnie partnerem, niemal nigdy nie podejmuje decyzji samodzielnie, zawsze je bardzo głęboko z nami konsultuje. Cała grupa ma bardzo dużo szczęścia, że w pobliżu siebie ma Adama Małysza. On bardzo często jest na zgrupowaniach i na zawodach, w związku z czym Doleżal ma z kim konsultować ważne decyzje. Jeśli są już trudniejsze sprawy do rozwiązania, to Adam Małysz konsultuje je ze mną. W tym zakresie mamy od góry do dołu jednolity sposób działania co jest niesamowita siłą. Nie dość, że wszyscy solidarnie współpracujemy, to jeszcze się bardzo lubimy - mówi w rozmowie z Interią prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.