aplikacja

Synonimy:
Aplikacje,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Aplikacja (205)

Filmy - Aplikacja (15)

 • Pająk wychodził jej prosto z ust! Jest jeden haczyk

  Dziewczynka chciała wypróbować nowy filtr jednej z aplikacji. Jej reakcja?
 • Aplikacja, dzięki której nie zgubisz się w lesie

  Co najmniej kilkadziesiąt osób miesięcznie gubi się w lesie. Lasy Państwowe stworzyły aplikację, która ułatwia poruszanie się w nim. – Aplikacja „Bank danych o lasach” zawiera mapy lasów. Możemy przed wyjściem w teren taką aplikację pobrać na swój telefon i możemy pobrać dane do pracy offline – wyjaśnił Andrzej Talarczyk z zespołu informatycznego Lasów Państwowych. Co ważne – dzięki aplikacji można również wezwać pomoc i wskazać swoją lokalizacje. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sztuczna inteligencja poszuka za nas pracy

  Ile czasu spędzamy na szukaniu pracy? To trudno jest policzyć. Każdy kto to robił wie, że dokładne przejrzenie wszystkich ogłoszeń jest czasochłonne. W tym może już nas wyręczyć sztuczna inteligencja. Polacy stworzyli bota rekrutacyjnego, który za nas poszuka pracy. - Jesteśmy przekonani, że – wbrew popularnym opiniom – sztuczna inteligencja nie zabierze pracy ludziom, lecz wyręczy rekruterów w tych najbardziej żmudnych czynnościach i pozwoli zaoszczędzić czas kandydatom, wyręczając ich w szukaniu ofert pracy, przesyłając gotowe zaproszenia na spotkania kwalifikacyjne – mówi Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity. Jak działa bot? Zamiast tradycyjnego zakładania konta na stronie, użytkownik może od razu zaczepić Emplobota na Facebook Messengerze, by wypełnić swój profil zawodowy. Interakcja z botem przypomina rozmowę z rekruterem wypytującym o doświadczenie zawodowe, umiejętności i warunki zatrudnienia, takie jak wysokość wynagrodzenia czy rodzaj umowy. Kandydaci mogą zadawać botowi pytania, a także uczyć go nowych rzeczy, podając mu gotową odpowiedź. Po zebraniu wszystkich kluczowych informacji, bot przeszukuje kilkaset tysięcy ofert dostępnych w sieci, by wrócić do kandydata z tymi, które odpowiadają jego kwalifikacjom i wymaganiom. Kandydat nie otrzymuje jednak propozycji w formie wybranych dla niego ogłoszeń o pracę, lecz gotowe spersonalizowane zaproszenia na spotkania z pracodawcami. Dlaczego bot Emplocity jest tak skuteczny? Poszukiwanie ofert pracy nie polega na prostym sprawdzeniu dopasowania pomiędzy wymaganiami z ogłoszenia a kwalifikacjami kandydata. Bot robi znacznie więcej – kontaktuje się z rekruterami, przedstawia anonimowo sylwetkę kandydata prezentując wszystkie jego umiejętności i doświadczenia bez podawania danych personalnych. Dopiero, gdy pracodawca decyduje się spotkać z kandydatem, bot wysyła mu zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne.
 • Włochy: Wirtualne graffiti na zabytkach Florencji

  Konserwatorzy zabytków z trudem usuwają ślady "obecności" turystów, którzy zwiedzali słynną Duomo (Katedra Santa Maria del Fiore we Florencji - przyp. red.). Od teraz wandalizm nie będzie tu tolerowany. Zwiedzający mają za to do dyspozycji nową aplikację - "Autography". program umożliwi złożenie wirtualnego podpisu na wybranym fragmencie zabytku. Katedra nie jest pierwszym włoskim zabytkiem, w którym do akcji wkroczyła technologia.