apelacja

Synonimy:
alepacja, apelacje
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Apelacja (109)

 • ​Apelacja obrońców od wyroku ws. zbrodni w Rakowiskach

  ​Apelacja obrońców od wyroku ws. zbrodni w Rakowiskach

  Obrońcy 18-letniego Kamila N. i 19-letniej Zuzanny M., skazanych na 25 lat więzienia za zabójstwo rodziców chłopaka w Rakowiskach złożyli apelacje od tego wyroku. Wcześniej apelację złożyła też prokuratura.
 • Macocha została jego żoną. "To wielki dzień"

  Macocha została jego żoną. "To wielki dzień"

  45-letni Eric Holder poślubił swoją o 3 lata starszą wybrankę, Elisabeth Lorentz. Kobieta była dawniej żoną jego ojca, a macochą Erica. Dopiero po latach tę miłość udało się przypieczętować. Lokalny sąd wyraził zgodę na ślub pary. Historię opowiada TVN 24.
 • Wygrałem z Goliatem - apelacja ZAiKS oddalona

  Wygrałem z Goliatem - apelacja ZAiKS oddalona

  Sąd apelacyjny we Wrocławiu oddalił apelację Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w sprawie przeciwko Marcinowi Węgrzynowskiemu, fryzjerowi z Wałbrzycha, który nie zgodził się na uregulowanie 922,50 zł za odtwarzanie muzyki z radia w prowadzonym przez niego salonie. Czy precedens przetrze szlaki innym małym przedsiębiorcom?
 • PGNiG złożyło apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

  21 stycznia PGNiG złożyło do Sadu Apelacyjnego w Warszawie apelację od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaskarżającą decyzję Prezesa URE o naruszeniu przez PGNiG warunków udzielonej mu koncesji na obrót gazem ziemnym z zagranicą - poinformował rzecznik prasowy PGNiG SA.
 • Proces Nergala: Sędzia miała gotowy wyrok?

  Proces Nergala: Sędzia miała gotowy wyrok?

  Gdyńska prokuratura złoży apelację ws. wyroku, w którym sąd uniewinnił lidera grupy Behemoth Adama Darskiego, "Nergala", oskarżonego o obrazę uczuć religijnych. W 2007 roku muzyk podczas koncertu w Gdyni podarł Biblię, używał przy tym wulgarnych słów.
 • Rozprawa apelacyjna ws. wprowadzenia stanu wojennego

  Przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie zaczęła się w poniedziałek rozprawa apelacyjna od wyroku sądu I instancji w sprawie wprowadzenia w 1981 r. stanu wojennego w Polsce.
 • Beata Sawicka prawomocnie uniewinniona

  Beata Sawicka prawomocnie uniewinniona

  Wobec nielegalnego stosowania technik operacyjnych przez CBA b. posłanka PO Beata Sawicka i burmistrz Helu Mirosław Wądołowski zostali uniewinnieni z zarzutów korupcji - orzekł w piątek prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.
 • Prokurator, skazany za jazdę po pijanemu, złożył apelację

  Prokurator z Mrągowa, który w połowie grudnia został skazany za jazdę po pijanemu na więzienie w zawieszeniu, odwołał się od wyroku. We wtorek akta jego sprawy zostały przesłane do sądu, który rozpozna apelację - poinformowano w sądzie.
 • Obrona złożyła apelację ws. Beaty Sawickiej

  Uniewinnienia bądź ponownego procesu chce obrona byłej posłanki PO Beaty Sawickiej, skazanej przez sąd I instancji za korupcję na 3 lata więzienia. Obrona właśnie złożyła apelację od tego wyroku. Apeluje także prokuratura.