apel poległych

Artykuły - Apel poległych (-4)

 • Uczczono 70. rocznicę akcji pod Arsenałem

  Apelem poległych, salwą honorową i złożeniem wieńców pod głazem upamiętniającym akcję pod Arsenałem stolica uczciła 70. rocznicę tego wydarzenia. "Akcja ta była symbolem harcerskich więzi, braterstwa i odwagi" - napisał do zebranych prezydent Bronisław Komorowski.
 • 56. rocznica Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku

  Złożeniem kwiatów pod bramą Fabryki Pojazdów Szynowych rozpoczęły się w czwartek obchody 56. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Uroczystości zakończą się wieczorem apelem poległych pod Pomnikiem Czerwca 1956 roku.
 • Obchody 71 rocznicy zbrodni katyńskiej w Kaliszu

  Mszą świętą w kościele garnizonowym oraz Apelem Poległych w Ogrójcu przy klasztorze ojców jezuitów uczczono 71 rocznicę zbrodni katyńskiej w Kaliszu (woj. wielkopolskie).
 • Dni Ułana - Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich

  Zawody konne Militari, capstrzyk i apel poległych, a także festyn z popisami grup konnych składają się na poznańskie Dni Ułana - Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Impreza rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli.
 • Odsłonięto obelisk upamiętniający poległych policjantów

  W sobotę w Katowicach odsłonięto obelisk upamiętniający poległych śląskich policjantów, którzy zginęli od strzałów czy ciosów zadanych przez przestępców lub w wypadkach podczas służby. Podczas uroczystości odbył się apel poległych.
 • 28. rocznica pacyfikacji kopalni "Wujek"

  Mszą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i apelem poległych pod Krzyżem-Pomnikiem zostanie w najbliższą środę uczczona pamięć górników zastrzelonych w katowickiej kopalni "Wujek".