apartheid

Artykuły - Apartheid (3)

 • RPA: 95. urodziny Nelsona Mandeli - ze świata płyną życzenia

  RPA: 95. urodziny Nelsona Mandeli - ze świata płyną życzenia

  Ze świata napływają w czwartek życzenia dla obchodzącego 95. urodziny byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli, który nadal przebywa w szpitalu. Gratulacje przesłali m.in. prezydenci USA i Rosji - Barack Obama oraz Władimir Putin.
 • Poprawia się stan Nelsona Mandeli

  Poprawia się stan Nelsona Mandeli

  Były południowoafrykański prezydent przebywa w szpitalu od kilku tygodni, a jego stan określany był jako krytyczny. Prezydent Jacob Zuma poinformował, że według lekarzy kondycja Mandeli poprawia się. Dziś Mandela obchodzi swoje 95. urodziny.
 • Nelson Mandela w stanie krytycznym

  Nelson Mandela w stanie krytycznym

  Były prezydent Republiki Południowej Afryki Nelson Mandela jest w stanie krytycznym. 94-letni polityk, który doprowadził do zniesienia apartheidu, od wielu dni jest w szpitalu po zapaleniu płuc. Jego stan znacznie pogorszył się w ostatnich dniach.

Filmy - Apartheid (1)

 • Żyją w biedzie jak za czasów rządów rasistów

  Nocą biali strzelali do czarnych – wspomina starsza mieszkanka biednego osiedla na przedmieściach w Republice Południowej Afryki. Kobieta dobrze jeszcze pamięta czasy apartheidu. Teraz ludzie nie są już prześladowani w tym kraju z powodu segregacji rasowej, ale jednak dokucza im ogromna bieda i bezrobocie.