Antypolski

Artykuły - Antypolski (10)

 • Antypolski felieton w "The Times"

  Oskarżający Polaków o antysemityzm felieton Gilesa Corena, który ukazał się 2 lutego w "The Times", spotkał się z licznymi protestami czytelników i dziennikarzy. Interweniowała także polska ambasada w Londynie - 5 lutego redakcja opublikowała list ambasadora Witolda Sobkowa.
 • RMF24: Antypolski portal został zamknięty

  Holenderski polityk Geert Wilders zamknął swój antypolski portal - dowiedziała się nieoficjalnie korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska - Borginion. Link z portalu przekierowuje na stronę PVV, czyli partii Wildersa. Zasłynął on akcją wymierzoną w Polaków pracujących w Holandii.
 • Antypolski żart na uniwersytecie w Ohio

  Antypolski żart na uniwersytecie w Ohio

  Amerykańska Polonia domaga się ukarania prezydenta uniwersytetu Ohio Gordona Gee za antypolski żart, jaki wypowiedział podczas publicznego wystąpienia. Gee porównał chaos panujący na jego uczelni do polskiego wojska.
 • Auslaender raus! Antypolskie plakaty

  Auslaender raus! Antypolskie plakaty

  We wszystkich graniczących z Polską niemieckich miastach i gminach pojawiły się antypolskie i ksenofobiczne plakaty Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec - alarmuje "Nasz Dziennik".
 • Kolejny antypolski film z Rosji?

  Kolejny antypolski film z Rosji?

  Adaptacja powieści Gogola - "Taras Bulba" w reżyserii Władimira Bortko, której premiera odbyła się w Moskwie, może wywołać spore kontrowersje. Miał jednoczyć, może podzielić.
 • "To nie będzie antypolski film"

  "To nie będzie antypolski film"

  Paweł Chochlew, reżyser przygotowywanego do realizacji filmu wojennego "Tajemnica Westerplatte", a także autor jego scenariusza, zapewnił , że "będzie to film patriotyczny, w żadnym razie nie antypolski".
 • Antypolski serial na Białorusi

  Polacy na Białorusi są zbulwersowani antypolskim serialem "Smiersz", którego pierwszy odcinek pojawił się we wtorek w miejscowej telewizji w najlepszym czasie antenowym, wieczorem przed wiadomościami.
 • Wycofują antypolski dowcip

  Wycofują antypolski dowcip

  Telewizja Fox, w której sitcomie znalazła się wypowiedź, że "Polacy mają we krwi współpracę z nazistami" - co miało być żartem - ponownie, tym razem bardziej zdecydowanie, przeprosiła za to Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia.
 • To nie jest antypolski film!

  To nie jest antypolski film!

  Reżyser filmu "1612" Władimir Chotinienko oświadczył w środę w wywiadzie dla dziennika "Izwiestija", że nie byłby w stanie nakręcić antypolskiego filmu, bo wychował się na polskim kinie i przyjaźni się z polskimi twórcami.
 • Antypolski komiks w izraelskiej gazecie

  Izraelski, prestiżowy dziennik "Haarec" opublikował w swoim magazynie komiks poświęcony Holokaustowi. Pochodzący z Polski Żydzi alarmują, że zawiera on antypolskie treści - informuje "Rzeczpospolita".

Filmy - Antypolski (1)

 • Zoom: Antypolski film w Polsce!

  Kolejny odcinek programu filmowego "Zoom" poświęcamy najbardziej antypolskiej produkcji ostatnich lat - filmowi "1612".