Fakty - antyciała

Synonimy:
przeciwciała,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Antyciała (7)

 • Przeciwciała monoklonalne - leki przyszłości

  Przeciwciała monoklonalne już dziś leczą i pomagają w diagnostyce, a z czasem będą coraz tańsze - powiedział prof. Krzysztof Krzystyniak na konferencji zorganizowanej przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
 • Liście tytoniu pomogą w walce z rakiem piersi?

  Rosyjscy uczeni zapowiadają rewolucję w walce z rakiem piersi. Wykryta przez nich technologia pozyskiwania niszczących raka antyciał ma być tania i powszechnie dostępna. Wszystko za sprawą małych sadzonek dzikiego tytoniu australijskiego.
 • Naukowcy zadadzą grypie ostateczny cios?

  Amerykańscy naukowcy są coraz bliżej pokonania wirusa grypy i jego najgroźniejszych odmian, włącznie z H5N1. Stworzyli przeciwciała, które skutecznie bronią organizm myszy. Za kilka lat ma powstać uniwersalna szczepionka przeciwko chorobie.
 • Radioaktywne przeciwciała leczą nosicieli HIV

  Radioaktywne przeciwciała leczą nosicieli HIV

  Zastosowanie wiedzy z zakresu immunologii i radiologii pozwoliło na stworzenie terapii, która umożliwia skuteczne i wybiórcze niszczenie komórek zakażonych wirusem HIV. Leczenie, które potencjalnie może zostać użyte także do zwalczania innych rodzajów infekcji, prawdopodobnie zostanie w najbliższym czasie dopuszczone do eksperymentalnego użycia u ludzi.
 • Nowe leki na raka nerki są niezbędne chorym

  W porównaniu z dotychczas stosowanymi, najnowsze leki na raka nerki są nieporównywalnie skuteczniejsze i powodują niewiele skutków ubocznych. Powinno się je podawać wszystkim chorym, których stan tego wymaga - mówił na czwartkowej konferencji prasowej prof. Cezary Szczylik z Wojskowego Instytutu Medycznego.
 • Jest już szczepionka na konflikt serologiczny

  Jest już szczepionka na konflikt serologiczny

  Dzięki szczepionce, zawierającej specjalne przeciwciała, niektóre kraje niemal zupełnie wyeliminowały problem konfliktu grup krwi matki i dziecka w układzie Rh - poinformował prof. Stanisław Radowicki na konferencji prasowej w Warszawie.
 • Nowy sposób na ptasią grypę

  Nowy sposób na ptasią grypę

  Przeciwciała uzyskane z krwi pacjentów, którzy przeżyli zakażenie ptasią grypą mogą być skutecznie wykorzystane do terapii innych osób, które zapadną na tę chorobę - takie przełomowe wnioski przynoszą prace wykonane przez szwajcarskich i amerykańskich naukowców, przy współpracy szpitala w Wietnamie.