Antoni Krauze

Artykuły - Antoni Krauze (23)

 • Pogrzeb Antoniego Krauzego

  Pogrzeb Antoniego Krauzego

  Reżyser Antoni Krauze został we wtorek, 20 lutego, po południu pochowany w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Falenicy. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, a także m.in. wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński oraz szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.
 • We wtorek pogrzeb Antoniego Krauzego

  We wtorek pogrzeb Antoniego Krauzego

  We wtorek odbędzie się pogrzeb reżysera Antoniego Krauzego. Tego dnia w kościele oo. Dominikanów na warszawskim Służewie odprawiona zostanie msza żałobna, następnie reżyser zostanie pochowany na cmentarzu w Falenicy.
 • Jarosław Kaczyński: Antoni Krauze dążył do prawdy

  Jarosław Kaczyński: Antoni Krauze dążył do prawdy

  - Antoni Krauze był człowiekiem bardzo utalentowanym i jednocześnie odważnym, który chciał prawdy i dążył do prawdy - powiedział w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński, wspominając zmarłego reżysera.
 • Pogrzeb Antoniego Krauzego będzie miał charakter państwowy

  Pogrzeb Antoniego Krauzego będzie miał charakter państwowy

  Pogrzeb Antoniego Krauzego będzie miał charakter państwowy; wystąpiliśmy o to rano do premiera Mateusza Morawieckiego. Rozmawiałem też z żoną i córką artysty - powiedział w czwartek PAP i IAR wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Filmowiec zmarł w środę, 14 lutego. Miał 78 lat.
 • ​Antoni Krauze: Wybitny filmowiec, wspaniały człowiek

  ​Antoni Krauze: Wybitny filmowiec, wspaniały człowiek

  Śmierć Antoniego Krauzego to wielka strata nie tylko dla kultury, ale także dla Polski - powiedział PAP i IAR wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Jak zapowiedział, uroczystości pogrzebowe zmarłego filmowca będą miały charakter państwowy. Znany reżyser odszedł w środę, 14 lutego. Miał 78 lat.
 • Nie żyje Antoni Krauze

  Nie żyje Antoni Krauze

  Nie żyje Antoni Krauze, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów i scenarzystów. O śmierci 78-letniego autora takich obrazów, jak "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" i "Smoleńsk" - poinformowały w środę, 14 lutego, późnym wieczorem media: tygodnik "Do Rzeczy" i TVP Info. Krauze zmarł po wielu tygodniach walki z ciężką chorobą.
 • Antoni Krauze nie żyje. Miał 78 lat

  Antoni Krauze nie żyje. Miał 78 lat

  - W środę w wieku 78 lat zmarł Antoni Krauze jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów i scenarzystów. O śmierci autora takich obrazów jak "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" i "Smoleńsk" - poinformowały w środę wieczór media: tygodnik "Do Rzeczy" i TVP Info.
 • Złoty Medal Gloria Artis dla Antoniego Krauzego

  Złoty Medal Gloria Artis dla Antoniego Krauzego

  Antoni Krauze oraz Janusz Rewiński otrzymali we wtorek, 20 grudnia, w Warszawie Złote Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Medale Gloria Artis otrzymali też inni zasłużeni ludzie kultury.
 • Antoni Krauze zaprezentował "Smoleńsk" na festiwalu w Gdyni

  Antoni Krauze zaprezentował "Smoleńsk" na festiwalu w Gdyni

  Nie byliśmy zależni od nikogo, kto by nam coś próbował narzucać - powiedział w środę, 21 września, w Gdyni, odnosząc się do prac ekipy filmowej nad "Smoleńskiem", reżyser Antoni Krauze. Mówiąc o Polakach, reżyser podkreślał, że "dzieli nas nie katastrofa, tylko kłamstwo o tej katastrofie". "Mam nadzieję, że wygra ta strona, która po prostu chce znać prawdę"- stwierdził.
 • "Smoleńsk": Zamieszanie wokół wywiadu z Antonim Krauze

  "Smoleńsk": Zamieszanie wokół wywiadu z Antonim Krauze

  Po wywiadzie, jaki ukazał się w weekendowym "Dzienniku Gazecie Prawnej", rozpętała się prawdziwa burza. Antoni Krauze, który wyznał, że "Smoleńsk" jest jego ostatnim filmem, zarzucił Magdalenie Rigamonti brak autoryzacji. Jedna z wypowiedzi reżysera oburzyła z kolei dziennikarkę Katarzynę Kolendę-Zaleską.

Filmy - Antoni Krauze (2)