Anthony Minghella

Synonimy:
Minghella Anthony,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Anthony Minghella (22)

 • Nie tylko Heath Ledger

  Nie tylko Heath Ledger

  Nie tylko Heath Ledger ma w tym roku szansę na pośmiertnego Oscara. Oprócz nominowanego w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy" Australijczyka, statuetkę Akademii mogą otrzymać także dwaj producenci "Zaklinacza słów" - Anthony Minghella i Sydney Pollack.
 • Zmarł Anthony Minghella

  Zmarł Anthony Minghella

  W wieku 54 lat zmarł Anthony Minghella, brytyjski reżyser i scenarzysta, który zyskał sławę dzięki swym filmowym ekranizacjom powieści, w tym "Angielskiego pacjenta" - poinformował we wtorek jego agent.
 • Pollack i Minghella: Turbulencja w Tokio

  Pollack i Minghella: Turbulencja w Tokio

  Słynni hollywoodzcy producenci, Sydney Pollack ("Pożegnanie z Afryką", "Tłumaczka") i Anthony Minghella ("Angielski pacjent", "Wzgórze nadziei"), zamierzają wyprodukować film "Turbulence". Bohaterem dramatu ma być sfrustrowany amerykański pilot, który wpada na trop międzynarodowej afery.
 • Law i Minghella znowu razem

  Law i Minghella znowu razem

  Jude Law ("Bliżej") zagra główną rolę w najnowszym projekcie Anthony'ego Minghelli, dramacie "Breaking and Entering". Twórcy pracowali już razem na planie głośnych obrazów "Wzgórze nadziei" i "Utalentowany pan Ripley".
 • Minghella znowu reżyseruje

  Minghella znowu reżyseruje

  Anthony Minghella ("Wzgórze nadziei", "Angielski pacjent", "Utalentowany pan Ripley") przygotowuje się do realizacji dramatu "Breaking and Entering". Brytyjski twórca zajmie się nie tylko reżyserią filmu, ale także scenariuszem oraz produkcją.
 • Anthony Minghella po rumuńsku

  Anthony Minghella po rumuńsku

  Anthony Minghella ("Angielski pacjent", "Wzgórze nadziei") w jednym z niedawno udzielonych wywiadów opowiedział o swych najbliższych zawodowych planach. "Myślę o projekcie, który opierać będzie się na najróżniejszych źródłach" - zdradził Anthony Minghella.
 • Operowy Anthony Minghella

  Operowy Anthony Minghella

  Anthony Minghella, który zyskał rozgłos swymi filmowymi ekranizacjami poczytnych powieści, po raz pierwszy wyreżyseruje dzieło operowe. Minghella będzie reżyserem słynnej opery Giacomo Pucciniego "Madame Butterfly", którą wystawi w przyszłym roku Angielska Opera Narodowa (English National Opera - ENO).
 • Minghella: Zemsta za Rumunię

  Minghella: Zemsta za Rumunię

  Twórcy filmu "Wzgórze nadziei" są zawiedzeni, że ich produkcja otrzymała w tym roku tylko siedem nominacji do Oscara. Podczas konferencji, która odbyła się pierwszego dnia Berlinale, reżyser Anthony Minghella powiedział, że członkowie Akademii zemścili się za to, że znaczna część filmu powstała w Rumunii, a nie w Stanach Zjednoczonych.
 • Anthony Minghella: Surrealistyczny thriller

  Anthony Minghella: Surrealistyczny thriller

  Anthony Minghella, twórca przebojowych produkcji "Wzgórze nadziei" i "Angielski pacjent" rozpoczął prace nad kolejnym filmem. Obraz ma powstać na podstawie nieopublikowanej jeszcze powieści "The Ninth Life of Louis Drax", autorstwa Liz Jensen.
 • Niedoceniona Nicole Kidman

  Niedoceniona Nicole Kidman

  Anthony Minghella ("Angielski pacjent"), reżyser filmu "Wzgórze nadziei", zaatakował przedstawicieli Brytyjskiej Akademii Filmu i Telewizji (BAFTA) za pominięcie w nominacjach do nagród stowarzyszenia gwiazdy swego ostatniego obrazu, Nicole Kidman.