anna szałapak

Artykuły - Anna szałapak (11)

 • "Milionerzy": Pytanie za 125 tys. zł o polskiego artystę i Beatę Szydło

  "Milionerzy": Pytanie za 125 tys. zł o polskiego artystę i Beatę Szydło

  Mistrzyni świata w wioślarstwie Weronice Deresz nie udało się wygrać głównej wygranej w "Milionerach". Jak zakończyła swój udział w popularnym teleturnieju?
 • Pogrzeb Anny Szałapak. Kraków pożegnał "Białego Anioła"

  Pogrzeb Anny Szałapak. Kraków pożegnał "Białego Anioła"

  Bliscy, artyści i fani przyszli w piątek na cmentarz Rakowicki w Krakowie, aby pożegnać Annę Szałapak, słynną pieśniarkę Piwnicy pod Baranami. Matka zmarłej, 92-letnia Janina, podkreśliła, że jej córka wszystko zawdzięczała własnej pracowitości.
 • Leszek Długosz o Annie Szałapak: Budowała nam Kraków

  Leszek Długosz o Annie Szałapak: Budowała nam Kraków

  To była postać, która budowała nam Kraków, nastrój środowisko. (...) O niej trudno powiedzieć: piosenkarka. Najlepsze określenie to artystka piwniczna - powiedział PAP kompozytor, pianista, poeta Leszek Długosz o zmarłej w ub. sobotę 14 października Annie Szałapak.
 • Wiemy, kiedy odbędzie się pogrzeb Anny Szałapak

  Wiemy, kiedy odbędzie się pogrzeb Anny Szałapak

  Pogrzeb Anny Szałapak, "Białego Anioła" z kabaretu Piwnica Pod Baranami odbędzie się w piątek (20 października) o godz. 13.40 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie - poinformowała w poniedziałek Piwnica Pod Baranami.
 • Anna Szałapak nie żyje. "Odeszła od nas prosto do nieba"

  Anna Szałapak nie żyje. "Odeszła od nas prosto do nieba"

  Świat muzyki żegna zmarłą w sobotę (14 października) Annę Szałapak, wokalistkę i wykonawczynię poezji śpiewanej, przez lata związaną z Piwnicą pod Baranami.
 • Zmarła Anna Szałapak, artystka związana z Piwnicą pod Baranami

  Zmarła Anna Szałapak, artystka związana z Piwnicą pod Baranami

  Pieśniarka i wykonawczyni poezji śpiewanej, Anna Szałapak, zmarła 14 października po długiej chorobie. Miała 65 lat.
 • Recital Anny Szałapak

  Recital Anny Szałapak

  Żywa woda otacza nas nieustannie: grzmi, szemrze, kapie, przelewa się i pluszcze. Oczyszcza, zmywa grzech i brud, przywraca urodę i młodość. Potrafi przemienić się w wino! Czasem bywa naprawdę groźna...
 • Dotyk Białego Anioła

  Dotyk Białego Anioła

  To Agnieszka Osiecka nazwała ją Białym Aniołem ze względu na biel stroju, styl śpiewania oraz jasny i świetlisty głos - i tak już zostało. Biały Anioł - Anna Szałapak - zaśpiewała dla poznaniaków.
 • Anna Szałapak w Poznaniu

  Anna Szałapak w Poznaniu

  Artystka krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami (od roku 1979), wykonuje utwory najsłynniejszych polskich poetów i kompozytorów: Osieckiej, Lipskiej, Miłosza, Koniecznego, Preisnera, Pawluśkiewicza.