Anna Próchniak

Artykuły - Anna Próchniak (8)

 • ​Anna Próchniak: Kostium przenosi w czasie

  ​Anna Próchniak: Kostium przenosi w czasie

  "Moja postać to feministka, emancypantka, kobieta nowoczesna" - mówi o swojej bohaterce w serialu "Belle Epoque" Anna Próchniak o dodaje, że gra w kostiumie nie stanowi dla niej problemu.
 • Anna Próchniak: Komu powierzyć sekret?

  Anna Próchniak: Komu powierzyć sekret?

  - Kiedy myślę o aktorstwie przypomina mi się takie zdanie: "Każdy mógłby być każdym". Wszystko zależy od otoczenia, w jakim się rodzimy lub funkcjonujemy. Kiedy patrzę na postać widzę nie tylko kogoś obcego, ale przede wszystkim siebie - postawioną w nienaturalnych okolicznościach - mówi Anna Próchniak, jedna z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia. Zawsze kiedy staje przed kamerą lub na scenie daje z siebie wszystko. Dużo czyta, uważnie obserwuje świat i stara się pieczołowicie poznawać swoje postaci.
 • Zawsze stara się wnieść coś od siebie

  Zawsze stara się wnieść coś od siebie

  Anna Próchniak, wschodząca gwiazda polskiego kina, po kreacji Irminy w "Bez wstydu", gra jedną z głównych ról w najnowszym filmie Jana Komasy - "Miasto44". "Zawsze staram się wnieść w postać coś od siebie, szukam punktów wspólnych, które łączą mnie z moją bohaterką" - mówi aktorka.
 • "Miasto44": Zdjęcia trwają

  "Miasto44": Zdjęcia trwają

  Trwają zdjęcia do filmu Jana Komasy o powstaniu warszawskim, pt. "Miasto44". W stolicy kręcono w sobotę, 8 czerwca, scenę ślubu powstańczego; brała w niej udział grupa młodych aktorów, wśród nich Tomasz Schuchardt, Zofia Wichłacz, Maurycy Popiel i Grzegorz Daukszewicz.
 • Młode gwiazdy w "Mieście" Komasy

  Młode gwiazdy w "Mieście" Komasy

  Aktorzy Anna Próchniak i Jakub Wesołowski znaleźli się w obsadzie filmu "Miasto" Jana Komasy. Obraz opowiadać będzie o Powstaniu Warszawskim. Zdjęcia rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

Zdjęcia - Anna Próchniak (2)

Filmy - Anna Próchniak (2)

 • Miłosny trójkąt w czasie wojny

  W filmie "Miasto" Jana Komasy Anna Próchniak zagra rolę dziewczyny uwikłanej w miłosny trójkąt. Tłem historii miłosnej jest Powstanie Warszawskie i dramaty przeżywane przez młodych ludzi - powstańców walczących o swój kraj.
 • Anna Próchniak o swoim debiucie w "Bez wstydu"

  Bardzo się cieszę, że miałam okazję rzucić się na tak głęboką wodę - tak o swojej roli w filmie "Bez wstydu" mówi debiutująca na dużym ekranie studentka szkoły filmowej w Łodzi, Anna Próchniak.