Anna Polony

Synonimy:
Polony Anna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Anna Polony (9)

 • Anna Polony i Marek Walczewski: Uczucie podwyższonego ryzyka

  Anna Polony i Marek Walczewski: Uczucie podwyższonego ryzyka

  Oboje marzyli o tym, by ich kochano, ale nie potrafili nawzajem dać sobie miłości. Chociaż umieli zagrać wszystko.
 • Anna Polony kończy 80 lat

  Anna Polony kończy 80 lat

  Anna Polony, wybitna polska aktorka i pedagog, w styczniu świętuje 80. urodziny i 60-lecie pracy artystycznej.
 • Anna Polony: Wyraziste rysy, ekspresyjna mimika

  Anna Polony: Wyraziste rysy, ekspresyjna mimika

  Krakowianka. Legenda polskiego teatru, znakomita aktorka o bardzo charakterystycznej urodzie. Z każdej, nawet najmniejszej roli, potrafi zrobić perełkę. Anna Polony nie tylko gra, lecz także uczy innych, jak to robić. Ma opinię wymagającego, ale świetnego pedagoga.
 • Anna Polony kończy 75 lat

  Anna Polony kończy 75 lat

  Anna Polony, wybitna aktorka teatralna i filmowa, reżyser i pedagog, związana głównie z krakowskim Starym Teatrem i Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie, skończy we wtorek, 21 stycznia, 75 lat.
 • Anna Polony odchodzi ze Starego Teatru

  Anna Polony odchodzi ze Starego Teatru

  Na początku grudnia, po próbie generalnej Jan Klata, dyrektor Narodowego Starego Teatru w Krakowie zdecyduje, czy odbędzie się premiera "Nie-Boskiej komedii" Zygmunta Krasińskiego w reżyserii Chorwata Oliviera Frljića. Z udziału w spektaklu zrezygnowało 7 z 18 obsadzonych w nim aktorów.
 • "Aktorki": Portrety niezwykłe

  "Aktorki": Portrety niezwykłe

  Beata Tyszkiewicz, Anna Polony, Stanisława Celińska, Anna Dymna, Ewa Dałkowska, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Zofia Kucówna, Ewa Wiśniewska - to tylko niektóre legendy polskiego kina, teatru i estrady, które są bohaterkami książki Łukasza Maciejewskiego "Aktorki". To pozycja obowiązkowa dla każdego, nie tylko dla kinomana.
 • Anna Polony: Legenda teatru w serialu

  Anna Polony: Legenda teatru w serialu

  W serialu "Hotel 52" nigdy nie brakuje ciekawych wątków, nowych bohaterów i wielu związanych z nimi emocji. Niedługo widzowie doświadczą zarówno salw śmiechu, jak i chwil grozy; wszystko dzięki odcinkowi z gościnnym udziałem Anny Polony.
 • Benefis Anny Polony

  Benefis Anny Polony

  Premiera "Wizyty starszej pani" Friedricha Duerrenmatta w reżyserii Magdaleny Piekorz odbędzie się w piątek w Teatrze Śląskim w Katowicach. W roli głównej - Anna Polony, która podczas popremierowego benefisu będzie świętować 50-lecie pracy artystycznej.
 • Polony, Dykiel i Olszówka dubbingują

  Polony, Dykiel i Olszówka dubbingują

  W poniedziałek 10 maja, w warszawskim Studiu Start International, aktorki grające główne role w polskiej wersji językowej animacji "Rogate ranczo", spotkały się z dziennikarzami. Wybitne przedstawicielki trzech aktorskich pokoleń: Anna Polony, Bożena Dykiel i Edyta Olszówka "wystąpiły" w filmie jako... trzy krowy.

Filmy - Anna Polony (8)

 • Wizyta na planie serialu "Hotel 52"

  O tym, że warto brać udział w konkursach organizowanych przez Światseriali.pl, przekonała się Katarzyna z Częstochowy. Nasza użytkowniczka gościła na planie "Hotelu 52", gdzie - ku jej wielkiej radości - udało jej się porozmawiać z Laurą Samojłowicz i Anną Polony.
 • Nowe pasje Anny Polony

  Mam tchórzliwą wyobraźnię - mówi Anna Polony. Mimo to, aktorka zaczęła się ostatnio interesować astrologią i astronomią.
 • Granie w serialach jest złe?

  Anna Polony, znana polska aktorka filmowa i teatralna, o tym, dlaczego młodzi ludzie muszą grać w serialach, czego uczą one aktorów i czym różni się granie w serialu od grania w teatrze.
 • Ulubiona aktorka Anny Polony

  Magdalena Cielecka była kiedyś studentką Anny Polony. Teraz aktorka Teatru Starego zachwyca się warsztatem i rolami Cieleckiej. Obie panie spotkały się ostatnio na planie serialu "Hotel 52".