Anna Korcz

Synonimy:
Ania Korcz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Anna Korcz (49)

 • Anna Korcz: Mam swoje zasady

  Anna Korcz: Mam swoje zasady

  Ciepła, życzliwa, ale i konkretna. Nie boi się wyzwań ani plotek na swój temat. Jest zabieganą mamą, lecz tak się nauczyła godzić obowiązki, że tylko brać przykład!
 • Anna Korcz: Lubię, kiedy są emocje

  Anna Korcz: Lubię, kiedy są emocje

  W dzieciństwie czytała biografie, teraz powieści. Nie przepada za książkami historycznymi. "Uwielbiam literaturę, która mówi o wszystkich możliwych relacjach międzyludzkich" - mówi Anna Korcz, która "Pana Tadeusza" przeczytała jako... siedmiolatka.
 • Anna Korcz za przywróceniem kary śmierci

  Anna Korcz za przywróceniem kary śmierci

  Aktorka Anna Korcz podczas premiery spektaklu ''Intryga'' w Teatrze Kamienica powiedziała, że jest za przywróceniem dawnej kary śmierci dla osoby, która odebrała życie innej osobie.
 • Anna Korcz: Człowiek bierze, co mu proponują

  Anna Korcz: Człowiek bierze, co mu proponują

  Do tej pory Anna Korcz zagrała kilkadziesiąt ról filmowych, teatralnych i serialowych. Aktorka narzeka jednak, że została przez reżyserów zaszufladkowana i ich zdaniem, nadaje się tylko do roli amantki. Sama zaś, by pokazać całą paletę swoich umiejętności, wolałaby grać czarne charaktery.
 • Anna Korcz i "Menopauzy Szał"

  Anna Korcz i "Menopauzy Szał"

  "Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał" opowiada o dalszych losach bohaterek znanych z "Klimakterium... i już". Sztuka powstała na prośbę fanów. Twórcy przedstawienia chcą zachęcić publiczność do zaakceptowania nieuchronnego procesu przekwitania i pokazać, że starość może być radosna i pełna pozytywnych emocji. Dziś premiera spektaklu w warszawskim teatrze Capitol.

Filmy - Anna Korcz (2)

 • Anna Korcz o pracy aktora: Człowiek bierze to, co mu proponują

  Do tej pory Anna Korcz zagrała kilkadziesiąt ról filmowych, teatralnych i serialowych. Aktorka narzeka jednak, że została przez reżyserów zaszufladkowana i ich zdaniem, nadaje się tylko do roli amantki. Sama zaś, by pokazać całą paletę swoich umiejętności, wolałaby grać czarne charaktery. Jej zdaniem, aktorzy w Polsce nie mają dużego wyboru i nie mogą pozwolić sobie na to, by odrzucać scenariusze, bo przecież muszą z czegoś żyć. – Przez dwadzieścia kilka lat na scenie jestem troszeczkę zmęczona postacią, która w zasadzie ciągle gram, tzn. kobiety silnej, zamożnej, takiej dydaktycznej, królowej. Zawsze jestem kojarzona z femme fatale, z kimś, kto albo bardzo kocha, albo jest odrzucony. Taka trochę amantka – mówi Anna Korcz.
 • Anna Korcz odważnie o menopauzie

  „Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał" opowiada o dalszych losach bohaterek znanych z „Klimakterium... i już”. Sztuka powstała na prośbę fanów. Twórcy przedstawienia chcą zachęcić publiczność do zaakceptowania nieuchronnego procesu przekwitania i pokazać, że starość może być radosna i pełna pozytywnych emocji. Dziś premiera spektaklu w warszawskim teatrze Capitol. W roli głównej - Anna Korcz.