Anna Guzik

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Anna Guzik ,

Artykuły - Anna Guzik (85)

Filmy - Anna Guzik (13)

 • Zdrowie na widelcu - Ryby wędzone

  W tym odcinku Anna Guzik opowie o rybach. Nie zabraknie również ciekawego przepisu.
 • "Grzeszki na widelcu": Risotto

  W tym odcinku Ela przygotuje śmietanowe risotto z kurczakiem i groszkiem. Sprawdzi, jak nie nadziać się na stary i niedobry ryż? Co może oznaczać krwawy płyn, jaki można czasem wypatrzeć, kupując piersi z kurczaka? Ela przeprowadzi też konkurs na najzdrowszy groszek, w którym wezmą udział groszek mrożony i konserwowy. Pokłóci się też z naszą dietetyczką o zdrowe risotto. I w końcu zrobi lekkie danie z brązowego ryżu. Zdrowsze risotto będzie idealne dla tych, co cierpią na nadciśnienie.
 • "Grzeszki na widelcu": Wątróbka

  W tym odcinku Ela sprawdza, jak rozpoznać świeżą wątróbkę w sklepie. Dowiecie się, czy jedzenie wątróbki podwyższa poziom złego cholesterolu we krwi i czy to prawda, że wątróbka jest pełna toksyn? Ela kupi też do wątróbki grzyby suszone i pokaże, jak powinien wyglądać dobrze ususzony grzyb. Będzie też o dobrym kiszonym ogórku, do którego nikt nie dolał octu, aby się szybciej ukisił. A nasza dietetyczka namówi Elę do zrobienia zdrowej sałatki z wątróbką cielęcą.
 • "Grzeszki na widelcu": Smalec

  W tym odcinku Ania kupi najlepszą słoninę na smalec. Dowiecie się, dlaczego warto wybrać tę pochodzącą od świnki z dobrej hodowli. Będzie też o kiełbasie do smalcu i o tym, co może się czaić w wyrobach kiełbasopodobnych. Naszą dietetyczkę Ania będzie chciała namówić na smalec migdałowy. A wyniknie z tego smalec z fasoli. Pyszny, ale kupując do niego fasolę, też musicie być czujni. Czy widzieliście kiedykolwiek strąkowca fasolowego, który może nieźle narozrabiać w Waszej kuchni?!