Anna Dymna

Artykuły - Anna Dymna (80)

 • Anna Dymna i jej podopieczni we wzruszającej piosence. Posłuchaj "Mimo wszystko"

  Anna Dymna i jej podopieczni we wzruszającej piosence. Posłuchaj "Mimo wszystko"

  Anna Dymna, wybitna polska aktorka oraz założycielka Fundacji "Mimo Wszystko", w piękny sposób podziękowała wszystkim ludziom, którzy mimo trudnych czasów, wciąż pragną pomagać.
 • Koronawirus. Festiwal Zaczarowanej Piosenki 2020 odwołany

  Koronawirus. Festiwal Zaczarowanej Piosenki 2020 odwołany

  Z powodu epidemii koronawirusa Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" podjęła decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, ogólnopolskiego konkursu dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie.
 • Anna Dymna: Liczy się walka, wartości, radość

  Anna Dymna: Liczy się walka, wartości, radość

  Zmienia się patrzenie na osoby z niepełnosprawnościami, są oni traktowani jak zwyczajni ludzie (...) - ocenia Anna Dymna, z której inicjatywy po raz 15. w Krakowie odbywa się Festiwal Zaczarowanej Piosenki.
 • Anna Dymna: 50 lat na scenie

  Anna Dymna: 50 lat na scenie

  Mam taki sam stosunek do teatru, jaki miałam 50 lat temu - mówi Anna Dymna, która pół wieku temu, 27 marca 1969 r., debiutowała jako aktorka na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Dymna zagrała wówczas role Isi i Chochoła w "Weselu" w reż. Lidii Zamkow.
 • Anna Dymna: siadam sobie i patrzę w niebo

  Anna Dymna: siadam sobie i patrzę w niebo

  O świcie chodzi na bosaka po trawie, podczas pracy robi sobie pięciominutowe przerwy na wyciszenie, czyta wiersze, układa na komputerze kuleczki, bawi się z kotami. Te drobiazgi dają szczęście Annie Dymnej.
 • Anna Dymna: "Wchodzimy na K2"

  Anna Dymna: "Wchodzimy na K2"

  15 podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a także polscy himalaiści, weszli w środę na kopiec Kościuszki w Krakowie. Był on dla nich jak szczyt K2. Osoby z niepełnosprawnościami uświadamiają nam, co jest w życiu najważniejsze - powiedziała Dymna.
 • Bohaterskie gwiazdy! Nie wahały się rzucić na pomoc innym!

  Bohaterskie gwiazdy! Nie wahały się rzucić na pomoc innym!

  Prawdziwy bohater nie zastanawia się, co ma zrobić, gdy widzi, że czyjeś życie jest zagrożone lub komuś dzieje się krzywda. Po prostu pomaga, bo tak trzeba. Oto gwiazdy, z których możemy brać przykład.
 • Anna Dymna otrzymała Nagrodę PAU im. Jerzmanowskich

  Anna Dymna otrzymała Nagrodę PAU im. Jerzmanowskich

  Anna Dymna - aktorka, założycielka i prezes Fundacji "Mimo wszystko" otrzymała w poniedziałek w Krakowie nagrodę PAU im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. Laureatka dedykowała ją ludziom, którzy jak podkreśliła pomagają jej zrozumieć prawdziwy sens życia - niepełnosprawnym.
 • Anna Dymna: Teatr to forma terapii

  Anna Dymna: Teatr to forma terapii

  ​Teatr to forma terapii, dla podopiecznych mojej fundacji jest prawdziwym lekarstwem - mówi PAP Anna Dymna o współtworzonych przez nią spektaklach z udziałem osób niepełnosprawnych intelektualnie.
 • Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie z utworami Zbigniewa Wodeckiego

  Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie z utworami Zbigniewa Wodeckiego

  "Namawiam, żebyście się zgłaszali, śpiewali - najważniejsze jest, żeby próbować i walczyć. Wierzę, że wszyscy spotkamy się kiedyś w Krakowie" - zachęca do udziału w konkursie Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anna Dymna. Zgłoszenia można wysyłać do 18 marca.

Zdjęcia - Anna Dymna (51)

 • film.interia.pl
  Anna Dymna: Miała wtedy 19 lat
 • film.interia.pl
  Anna Dymna: Miała wtedy 19 lat
 • film.interia.pl
  Anna Dymna: Miała wtedy 19 lat
 • film.interia.pl
  Anna Dymna: Miała wtedy 19 lat
 • film.interia.pl
  Anna Dymna: Miała wtedy 19 lat
 • film.interia.pl
  Anna Dymna: Miała wtedy 19 lat

Filmy - Anna Dymna (9)

 • Anna Dymna o dzieleniu się wiedzą z młodymi ludźmi

  Anna Dymna o dzieleniu się wiedzą z młodymi ludźmi
 • Anna Dymna o pracy z debiutantami

  Anna Dymna o pracy z debiutantami
 • Anna Dymna: Gwiazdy są cudowne. Czasem rzucają wszystko, by wziąć udział w akcji charytatywnej

  Fundacja Anny Dymnej od dziesięciu lat organizuje w Krakowie Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, którego celem jest promowanie uzdolnionych wokalnie dzieci niepełnosprawnych. Impreza odbywa się w czerwcu i – jak twierdzi Anna Dymna – jest to jedyna przeszkoda dla gwiazd, które chciałyby pomóc w jej organizacji. Lato jest bowiem czasem, gdy wokaliści i członkowie zespołów mają najwięcej koncertów. Aktorka twierdzi, że poza tym gwiazdy są bardzo chętne do współpracy z jej fundacją. – Gwiazdy są fantastyczne. Oni są cudowni. Niektórzy rzucają wszystko i przyjeżdżają do nas na festiwal, mimo że u nas się przecież nie zarabia kokosów. My zwracamy tylko koszty podróży, ale oni po prostu są, bo chcą. Owszem czasem bywa tak, że my polujemy na jakąś gwiazdę i ta gwiazda nie może, bo ma już trasę koncertową. Wtedy rzeczywiście jest czasem problem z wzięciem udziału w naszym wydarzeniu – mówi Anna Dymna.
 • Monika Zamachowska cieszy się z sukcesu męża

  Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” po raz kolejny przyznała nagrody „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka”. Wyróżnienia te trafiły do osób, które wspierały niepełnosprawnych wokalistów podczas 10. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Tegorocznymi laureatami zostali m.in. Zbigniew Zamachowski i jego córka Bronisława, która była jedną z prowadzących podczas ostatniego festiwalu. – Zbyszek Zamachowski jest niewątpliwie przyjacielem zaczarowanego ptaszka, ponieważ od samego początku tego festiwalu powadzi po dwa koncerty w czasie edycji dla dorosłych i dla dzieci. Została nagrodzona również jego córka Bronia, która od przedszkolaka jest zaangażowana w festiwal. W zeszłym roku prowadziła festiwal, miała własny mikrofon, była bardzo czujna i pilnowała scenariusza. Myślę, że przed Bronią otworzą się drzwi kariery – mówi Monika Zamachowska. Tegoroczny Festiwal Zaczarowanej Piosenki odbył się 7 i 8 czerwca w Krakowie. Pierwszego dnia miał miejsce finał konkursu, a jego uczestnikom na scenie towarzyszyły takie gwiazdy, jak Ewa Bem, Mela Koteluk, Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Ernest Staniaszek i Mietek Szcześniak.