ankieta

Artykuły - Ankieta (93)

 • Ankieta NBP: Sytuacja na rynku mocno pogorszyła się

  Ankieta NBP: Sytuacja na rynku mocno pogorszyła się

  Prognozy sformułowane w grudniu 2020 r. na I kw. 2021 r. i cały 2021 r. uległy pogorszeniu, choć pozostały powyżej średniej długookresowej - wynika z najnowszej wersji badania NBP "Szybki Monitoring. Analiza sytuacji sektora przedsiębiorstw". Banki boją się o pogorszenie sytuacji firm i gospodarstw domowych. Ok. 70 proc. przedsiębiorstw ankietowanych w ramach Szybkiego Monitoringu NBP oceniło, że w skali całego 2020 r. pandemia COVID-19 oddziaływała na ich sytuację w stopniu co najmniej umiarkowanie negatywnym - podał w poniedziałek bank centralny.
 • Banki planują zaostrzenie polityki kredytowej dla MSP oraz kredytów konsumpcyjnych - ankieta

  Banki planują zaostrzenie polityki kredytowej dla MSP oraz kredytów konsumpcyjnych - ankieta

  Banki planują w IV kwartale 2017 roku zaostrzenie polityki kredytowej w segmencie MSP oraz w segmencie kredytów konsumpcyjnych, natomiast w segmencie kredytów mieszkaniowych nie przewidują zmiany - wynika z kwartalnej ankiety NBP.
 • Kto zasłużył na Oscara 2016 za najlepszą piosenkę filmową? Wytypuj zwycięzcę!

  Kto zasłużył na Oscara 2016 za najlepszą piosenkę filmową? Wytypuj zwycięzcę!

  W nocy z 28 na 29 lutego odbędzie się ceremonia rozdania Oscarów. Do kogo trafi w tym roku nagroda w kategorii najlepsza piosenka filmowa? Wytypuj swojego zwycięzcę!
 • "Rzeczpospolita": Co czwarty Polak niechętny uchodźcom

  "Rzeczpospolita": Co czwarty Polak niechętny uchodźcom

  Tylko co szósty ankietowany (16 proc.) uważa, że Polska powinna bezwarunkowo przyjąć część uchodźców, którzy szturmują granice UE - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
 • Tylko 9 proc. Polaków ufa Putinowi

  Tylko 9 proc. Polaków ufa Putinowi

  Ani Rosja, ani jej prezydent Władimir Putin, nie cieszą się zbytnim szacunkiem lub poparciem na świecie - wynika z badań, przeprowadzonych w 40 krajach, przez amerykański instytut Pew Research Center. Najgorsze opinie o Rosji mają mieszkańcy Polski i Jordanii.
 • Sprawdź rynkowe stawki wynagrodzeń

  Sprawdź rynkowe stawki wynagrodzeń

  Interia.pl we współpracy z portalem wynagrodzenia.pl zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń. Każdy uczestnik badania otrzyma bezpłatny i całkowicie anonimowy indywidualny raport o rynkowych stawkach wynagrodzeń na jego stanowisku.
 • Licealiści z prawem wyborczym bez samorządowej wiedzy

  Licealiści z prawem wyborczym bez samorządowej wiedzy

  Tylko połowa zna nazwisko prezydenta Radomia, jeszcze mniej umie wskazać któregokolwiek z radnych. Radomskim licealistom, którzy w tym roku po raz pierwszy będą mogli głosować, brakuje wiedzy na temat zadań i sposobu funkcjonowania samorządu.
 • ​Romans biurowy - nie, dziękuję

  ​Romans biurowy - nie, dziękuję

  "Miłość i praca - nie, dziękuję. Wybieram karierę" - to opinia 54 proc. uczestników globalnej ankiety portalu Monster.com. 39 proc. badanych jest przeciwna romansowi w pracy i nigdy nie zdecydowałaby się na to, bojąc się, że to zaszkodzi ich karierze. 27 proc. nie obawia się, że biurowy romans zaszkodzi im w pracy i byłoby skłonnych spotykać się z kolegą lub koleżanką z pracy. 19 proc. osób nawet przekonanie, że mogą zawodowo na tym stracić, nie powstrzymałoby przed takim krokiem, jeśli spodobałaby się im osoba, z którą pracują.
 • Sprawdź, jak pokonać niemoc męską drogą korespondencyjną

  Sprawdź, jak pokonać niemoc męską drogą korespondencyjną

  Przeglądając jedno z wydań Kurjera Warszawskiego z 1885 roku natrafiłam na ogłoszenie, informujące o możliwości dowiedzenia się drogą korespondencyjną, jak odzyskać sprawność męską.

Filmy - Ankieta (1)

 • Dlaczego Polacy zmieniają pracę?

  Dobry czas dla poszukujących pracy trwa. 37% firm ma zamiar zatrudnić w ciągu najbliższego półrocza nowych pracowników, 1/4 planuje zaś podwyżki. Czy przedsiębiorcom uda się zrealizować te zamierzenia? - Najbardziej poszukiwani są pracownicy z sektora usług wspólnych i przemysłu: brygadziści, wykwalifikowani robotnicy i inżynierowie – informuje Agnieszka Bulik, dyrektor ds. prawnych i public affairs z agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego Randstad Polska. Najłatwiej pozyskać osoby zajmujące się zadaniami administracyjno-biurowymi. Jak wynika z 31. sondażu „Plany Pracodawców”, 68% przedsiębiorców ocenia sytuację finansową swojej firmy jako dobrą. Sprzyjającą koniunkturę czują też pracownicy, którzy coraz częściej wywierają presję w kwestii zwiększania wynagrodzeń. Narastanie tego zjawiska zauważa 27% badanych. Pracodawcy, aby zatrzymać pracowników, muszą zaspokoić ich apetyty płacowe. To właśnie finanse są najczęstszym powodem zmiany pracy (33%). Inne czynniki to potrzeba rozwoju (4%) i potrzeba awansu (3%). 37% ankietowanych firm uważa, że poradzi sobie z rotacją pracowników i będzie w stanie zrealizować plany zatrudnieniowe. Widać tu spadek optymizmu – kilka miesięcy wcześniej sądziło tak 50% przedsiębiorców. Wyzwaniem nadal jest znalezienie fachowców. Wielu pracodawców musi zmieniać swoje wymogi kwalifikacyjne, a 7% nie decyduje się na przyjęcie osób niespełniających kryteriów pomimo wakatów.