animacje

Artykuły - Animacje (42)

 • Kino Polska TV zawarła pierwszą w swojej historii umowę z Disneyem

  Kino Polska TV zawarła pierwszą w swojej historii umowę z Disneyem

  Przebojowe seriale, filmy i animacje będą teraz dostępne w kanałach FilmBox w Europie Środkowo-Wschodniej.
 • Oto przyszłość grafiki komputerowej?

  Oto przyszłość grafiki komputerowej?

  Nie da się ukryć, że grafika komputerowa poczyniła spore postępy od czasu pierwszej emisji filmu Jurassic Park. Jeśli jednak byliście zdania, że dzisiejsze filmy i gry oferują nam to, co najlepsze we współczesnej grafice – grubo się myliliście. Zobaczcie jak będą wyglądać gry i filmy wcale niedalekiej przyszłości.
 • OFAFA: Dożynki polskiej animacji

  OFAFA: Dożynki polskiej animacji

  22 marca w Krakowie rozpocznie się XVII Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA. Przez trzy dni widzowie będą mieli okazję zobaczyć 65 najciekawszych animowanych produkcji. Dla naszych internautów mamy do wygrania zaproszenia.
 • OFAFA: Święto animacji w Krakowie

  OFAFA: Święto animacji w Krakowie

  Kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2012 rozpocznie się 22 marca w Krakowie. W konkursie, który jest najważniejszą częścią imprezy, widzowie obejrzą 65 najciekawszych produkcji animowanych ostatniego roku.
 • Kraków stolicą animacji

  Kraków stolicą animacji

  Mały Rynek w Krakowie zamieni się w królestwo animacji. Jeszcze w lipcu rozpocznie się Kraków Summer Animation Days.
 • Sequele animacji. Lubię to?

  Sequele animacji. Lubię to?

  W ostatnim czasie kina całego świata zdominowane zostały przez kolejne części popularnych animacji. Czy jednak realizacja rysunkowych sequeli ma na celu zbliżenie się poziomem do oryginału, czy jedynie wyciągnięcie pieniędzy od rodziców, których pociechy chcą zobaczyć dalsze losy swoich ulubieńców?
 • OFAFA: Coś dla miłośników animacji

  OFAFA: Coś dla miłośników animacji

  Kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2011 rozpocznie się 17 marca w Krakowie. Widzowie obejrzą najciekawsze polskie produkcje animowane ostatniego roku.
 • Animacje Platige Image z nominacjami

  Animacje Platige Image z nominacjami

  "Miasto ruin" i "Paths of Hate", dwie polskie animacje, zrealizowane w studiu Platige Image w Warszawie, otrzymały nominację do nagród Amerykańskiego Stowarzyszenia Efektów Specjalnych VES - poinformowała we wtorek reprezentująca studio Agnieszka Piechnik.
 • O czym marzy Maciej Stuhr?

  O czym marzy Maciej Stuhr?

  Maciej Stuhr gra wybitne role w kinie i teatrze, ale wielbiciele znają również jego głos z dubbingu. W najbliższym czasie aktora usłyszymy w animowanej produkcji "Zaplątani". O jakiej roli marzy Maciej Stuhr?
 • Najlepsze animacje i dokumenty

  Najlepsze animacje i dokumenty

  Prawie 300 filmów animowanych oraz etiud dokumentalnych i fabularnych zostanie pokazanych na 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima w Krakowie - podali we wtorek, 9 listopada, organizatorzy na konferencji prasowej.

Filmy - Animacje (1)

 • Film Disneya sprzed 87 lat odnaleziony w archiwum

  Wytwórnia Disney wkrótce zaprezentuje nowy film…sprzed 87 lat! Bohaterem obrazu jest Oswald Szczęśliwy Królik, pierwowzór słynnej Myszki Miki, a zarazem pierwsza postać stworzona przez Walta Disneya i jego współpracownika Ub’e Iwerksa. Pochodząca z 1928 roku sześciominutowa animacja nosząca tytuł „Dzwonki sań” została odnaleziona w zbiorach archiwum Brytyjskiego Instytutu Filmowego. Przez lata uważano, że wszystkie kopie tej części przygód Królika Oswalda bezpowrotnie zginęły. W grudniu wytwórnia Disney ma pokazać odnowioną wersję filmu podczas specjalnego pokazu swoich świątecznych produkcji.