ani

Artykuły - Ani (379)

 • Fed podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

  Fed podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

  Zgodnie z oczekiwaniami analityków, amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) pozostawiła stopy procentowe bez zmian. Główna stopa procentowa wynosi 0,25-0,50 procent. Po posiedzeniu Fed nie zaplanowano ani konferencji prasowej, ani wystąpienia szefowej Rezerwy Federalnej Janet Yellen.
 • Donald Tusk: Budowa gazociągu Nord Stream 2 nie pomoże w dywersyfikacji energetycznej

  Donald Tusk: Budowa gazociągu Nord Stream 2 nie pomoże w dywersyfikacji energetycznej

  - Jeśli planowany gazociąg Nord Stream 2 powstanie, to nie pomoże UE w dywersyfikacji energetycznej ani nie zredukuje uzależnienia od jednego dostawcy - ocenił w piątek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po szczycie UE w Brukseli.
 • Ustalenie ceny sprzedaży i ilości sprzedawanych akcji PZU S.A.

  Raport bieżący nr 100/2015Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneNIE PODLEGA ROZPOWSZECHNIANIU, PUBLIKACJI ANI DYSTRYBUCJI, BEZPOŚREDNIO CZY POŚREDNIO, NA TERYTORIUM ALBO DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI, KANADY, AUSTRALII ORAZ JAPONII. W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 99/2015 z dnia 1 grudnia 2015 r., Zarząd mBank S.A. ("Bank”) niniejszym informuje, że w transakcji sprzedaży akcji Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. ("S
 • Rozpoczęcie transakcji sprzedaży pakietu akcji PZU S.A. w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu

  Raport bieżący nr 99/2015Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneNIE PODLEGA ROZPOWSZECHNIANIU, PUBLIKACJI ANI DYSTRYBUCJI, BEZPOŚREDNIO CZY POŚREDNIO, NA TERYTORIUM ALBO DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI, KANADY, AUSTRALII ORAZ JAPONII. Zarząd mBank S.A. ("Bank”) niniejszym informuje, że w dniu dzisiejszym rozpoczął transakcję sprzedaży w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu ("Oferta Prywatna”) nie więcej niż 4.711
 • Beaujolais Nouveau zdobywa młodych

  Beaujolais Nouveau zdobywa młodych

  Trzeci czwartek listopada to tradycyjnie dzień, w którym odkorkowuje się pierwsze butelki Beaujolais Nouveau. Młode, ok. 6-tygodniowe wino nie zachwyca ani smakiem, ani aromatem, ale każdego roku sprzedaje się go na całym świecie ok. 40 mln butelek.
 • W Rosji kryzys - ochota do zabawy znacznie mniejsza

  W Rosji kryzys - ochota do zabawy znacznie mniejsza

  "The Moscow Times" napisał, że niemal połowa Rosjan, którzy wzięli udział w sondażu firmy badawczej Nielsen, przyznała, iż od początku roku ani raz nie odwiedziła baru, ani pubu.
 • Otworzyliśmy dla polskich jabłek nowe rynki

  Otworzyliśmy dla polskich jabłek nowe rynki

  - Mimo wprowadzenia rosyjskiego embarga, nie zmarnowaliśmy ani jednej sztuki polskiego jabłka; otworzyliśmy rynki zbytu w nowych krajach, m.in. w Wietnamie - powiedział w środę szef PSL Janusz Piechociński podczas wizyty w gospodarstwie sadowniczym Leszka Przybytniaka w Uleńcu k. Grójca (woj. mazowieckie).
 • Fundusze unijne: Bez banków ani rusz

  Fundusze unijne: Bez banków ani rusz

  Co trzeci podmiot korzystający ze wsparcia w ramach tzw. unijnej polityki spójności korzystał z finansowania bankowego. Nie można przecenić roli banków w absorpcji unijnych funduszy.
 • Marek Sawicki: Prezydent nawoływał do zgody, a nie miał dla mnie czasu

  Marek Sawicki: Prezydent nawoływał do zgody, a nie miał dla mnie czasu

  - Prezydent Andrzej Duda, w odróżnieniu od poprzedników, ani na dożynkach w Częstochowie, ani w Spale nie zaprosił mnie na rozmowę o rolnictwie, potraktował mnie jak zwyczajnego konkurenta politycznego, a przecież nawoływał do budowania zgody i porozumienia - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.
 • Polacy nie chcą przyjęcia euro

  Polacy nie chcą przyjęcia euro

  Większość Polaków, 56 proc., uważa, że wprowadzenie euro byłoby "czymś złym" - wynika z sondażu TNS Polska. Zalety wejścia do strefy euro dostrzega 13 proc. Polaków, zaś 21 proc. uważa, że nie będzie to ani złe, ani dobre.