angliki

Artykuły - Angliki (34)

 • Od roku można rejestrować "angliki". Nie uwierzysz, ile ich przybyło!

  Od roku można rejestrować "angliki". Nie uwierzysz, ile ich przybyło!

  15 sierpnia minął rok od czasu, gdy na terenie Polski wprowadzono możliwość rejestracji samochodów z kierownicą po prawej stronie. Jak otwarcie się na tzw. "angliki" wpłynęło na poziom drogowego bezpieczeństwa?
 • Pierwsza śmiertelna ofiara „anglika”? Kierowca uciekł, ale już został zatrzymany

  Pierwsza śmiertelna ofiara „anglika”? Kierowca uciekł, ale już został zatrzymany

  Policjanci z Nowego Targu znaleźli sprawcę śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło w Szaflarach na Zakopiance.
 • Jak "anglikiem" wjechać na autostradę?

  Jak "anglikiem" wjechać na autostradę?

  ​15 sierpnia weszło w życie rozporządzenie dopuszczające do rejestracji samochody z kierownicą fabrycznie zamontowaną po prawej stronie. Wcześniej jednak na stacji diagnostycznej trzeba będzie uzyskać poświadczenie, że prędkościomierz, światła i lusterka zostały dostosowane do polskich warunków. Eksperci ostrzegają, że więcej problemów będzie sprawiało użytkowanie takich aut.
 • "Angliki" wciąż tanie. Przegląd modeli i cen

  "Angliki" wciąż tanie. Przegląd modeli i cen

  "Angliki" wciąż są o połowę tańsze niż ich odpowiedniki w modelach z kierownicą po lewej stronie. Zmienili się faworyci w tej kategorii - sprzedawcy już nie sprowadzają modeli mających opinię łatwych do przerobienia. Wśród aut z Wysp królują niemieckie marki - Volkswagen, Opel i Audi. Ale czy niska cena będzie wystarczającym argumentem by kupić takie auto i jeździć nim po polskich drogach?
 • Wiadomo już, ile trzeba zapłacić za OC samochodu z Anglii

  Wiadomo już, ile trzeba zapłacić za OC samochodu z Anglii

  29 maja weszło w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju zmieniające przepisy w sprawie dopuszczenia do ruchu pojazdów z kierownicą po prawej stronie. Na dniach "angliki" będzie można rejestrować w wydziałach komunikacji. Wystarczy przystosować reflektory do ruchu prawostronnego, przerobić lusterka wsteczne i zmienić prędkościomierz na wyskalowany w kilometrach.
 • Możesz już zarejestrować "anglika"!

  Możesz już zarejestrować "anglika"!

  Niewykluczone, że na rynku samochodów używanych szykuje się prawdziwa rewolucja. Począwszy od 29 maja - bez przeszkód można zarejestrować w Polsce samochód z kierownicą po prawej stronie!
 • Polisy OC dla "anglików" będą dramatycznie drogie

  Polisy OC dla "anglików" będą dramatycznie drogie

  Towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedając polisy OC właścicielom aut z kierownicą po prawej stronie przewidują, że wzrośnie liczba zderzeń czołowych z ich udziałem. By zniechęcić kierowców, kilkakrotnie podwyższają stawki - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Od stycznia zmiana przepisów. Jakie stawki OC za "angliki"?

  Od stycznia zmiana przepisów. Jakie stawki OC za "angliki"?

  Od stycznia 2015 roku w Polsce będzie możliwa rejestracja samochodów z Wielkiej Brytanii i Irlandii, czyli takich z kierownicą po prawej stronie. Eksperci bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz policja przyznają, że zwiększona liczba takich pojazdów może spowodować wzrost ryzyka wypadków z ich udziałem na polskich drogach, a co za tym idzie także odzwierciedlenie w wysokości stawek ubezpieczenia komunikacyjnego.
 • Prowadzenie "anglika" po polskich drogach jest...

  Prowadzenie "anglika" po polskich drogach jest...

  Trwają prace nad umożliwieniem powszechnego rejestrowania w Polsce samochodów z kierownicą po prawej stronie. Na przykładzie dwóch aut sprawdzamy, jak w praktyce jeździ się u nas "anglikiem" i jakie wiążą się z tym zagrożenia.
 • Rewolucja. W Polsce będzie można rejestrować "angliki"!

  Rewolucja. W Polsce będzie można rejestrować "angliki"!

  Będzie można w Polsce rejestrować samochody z kierownicą po prawej stronie. Ministerstwo Transportu przygotowało już stosowny projekt zmian w przepisach.