Pogoda - Anglia

Artykuły - Anglia (7)

 • Eksperci: Powodzi dałoby się uniknąć

  Eksperci: Powodzi dałoby się uniknąć

  Brytyjscy eksperci twierdzą, że wielkie powodzie tej zimy były w znacznej mierze do uniknięcia, gdyby władze słuchały ich zaleceń. Pod listem otwartym zamieszczonym przez dziennik ''The Daily Telegraph" podpisało się 17 instytucji naukowych, technicznych i środowiskowych.
 • Kolejne ataki fatalnej pogody. Brytyjscy synoptycy ostrzegają

  Kolejne ataki fatalnej pogody. Brytyjscy synoptycy ostrzegają

  Brytyjczycy muszą być przygotowani na kolejne ataki fatalnej pogody w tym tygodniu. Zdaniem premiera Davida Camerona powodzie, jakie nawiedziły znaczne tereny Anglii i Walii, to "tragedia"
 • Huragan nad Anglią

  Huragan nad Anglią

  Dwie osoby zginęły w wyniku nocnej wichury nad południową Anglią. Ponad 80-letni pasażer transatlantyku "Marco Polo" zmarł, kiedy na Kanale La Manche w statek uderzyła ogromna fala, wybijając szyby i raniąc kilkunastu innych pasażerów.
 • Wielka Brytania: Ostrzeżenie przed kolejnymi wichurami i ulewami

  Wielka Brytania: Ostrzeżenie przed kolejnymi wichurami i ulewami

  Powodzie w Anglii nadal nie schodzą z czołówek dzienników telewizyjnych, radiowych i prasy. Ale po ostrych sporach podczas weekendu, brytyjscy politycy wycofali się z polowania na winnych zaniedbań. Niesiety prognozy na najbliższe dni są niepokojące. Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi wichurami i ulewami.
 • Ulewy w Anglii: Rzeki wystąpiły z brzegów

  Ulewy w Anglii: Rzeki wystąpiły z brzegów

  ​Ulewne deszcze, które nawiedziły południową Anglię, wypchnęły wiele rzek i strumieni z koryta.
 • Fatalna pogoda na Wyspach: Wichury i sztorm

  Fatalna pogoda na Wyspach: Wichury i sztorm

  Na Wyspach panuje bardzo trudna sytuacja pogodowa. Wywołane sztormem wysokie fale zalewają południowe wybrzeże Anglii. Obfite opady deszczu w irlandzkim Cork sprawiły, że miejscowa rzeka Lee wystąpiła z brzegów.
 • Huragan w Wielkiej Brytanii. Najgorsza wichura od dekady

  Huragan w Wielkiej Brytanii. Najgorsza wichura od dekady

  Wielka Brytania zmaga się z najpotężniejszym od dekady huraganem. Wiatr osiągający nawet 150 km/h powalił dziesiątki drzew i pozrywał linie energetyczne. Ponad 140 tys. mieszkańców pozostaje bez prądu.