Biznes - Anglia

Artykuły - Anglia (83)

 • Wielka Brytania: Od lipca piwo w pubie tylko po podaniu nazwiska i danych kontaktowych

  Wielka Brytania: Od lipca piwo w pubie tylko po podaniu nazwiska i danych kontaktowych

  Od 4 lipca, by zamówić piwo w pubie, konieczne będzie podanie nazwiska i danych kontaktowych - przewidują to opublikowane w środę wytyczne brytyjskiego rządu. Właściciel lokalu musi przez 21 dni je przechowywać.
 • Cena brexitu. Szykuje się lawina pozwów ze strony inwestorów?

  Cena brexitu. Szykuje się lawina pozwów ze strony inwestorów?

  Airbus sugeruje, że przeniesie produkcję poza Wielką Brytanię. Rolls-Royce wspomina o transferze fabryki silników do Niemiec. Amazon straszy, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej doprowadzi do wybuchu zamieszek. Banki, nie czekając na rozwój zdarzeń, ogłaszają przenosiny kwater głównych do Francji czy Niemiec.
 • Polska w grupie podwyższonego ryzyka

  Polska w grupie podwyższonego ryzyka

  Zarówno Wielka Brytania, jak i Unia Europejska przygotowują się na ewentualność twardego rozwodu z Unią. Scenariusz braku porozumienia uderzy przede wszystkim w te państwa UE, które mają najbardziej rozbudowane relacje z Wielką Brytanią. Polska jest niestety w grupie państw podwyższonego ryzyka.
 • Brytyjczycy albo nie chcą brexitu, albo strzelają sobie w stopę

  Brytyjczycy albo nie chcą brexitu, albo strzelają sobie w stopę

  Dwa lata trzeba było czekać na plan Wielkiej Brytanii dotyczący warunków rozwodu z Unią. Propozycja przedstawiona przez rząd Theresy May jest fatalna z punktu widzenia Zjednoczonego Królestwa i niemożliwa do zaakceptowania przez Unię. Niewykluczone jednak, że jest to bardziej długofalowa gra, która finalnie utrzyma Królestwo wewnątrz unijnych struktur - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Minister ds. brexitu z optymizmem o negocjacjach

  Minister ds. brexitu z optymizmem o negocjacjach

  Brytyjski minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej David Davis wyraził we wtorek optymizm odnośnie do dalszych negocjacji warunków tzw. brexitu, pisząc w dzienniku "Telegraph", że "po brexicie będziemy prosperować razem z Europą, nie pomimo niej".
 • Premier May może umocnić funta

  Premier May może umocnić funta

  Premier Theresa May wygłosiła w piątek we Florencji przemówienie, którego wymowa była raczej koncyliacyjna. Chcemy opuścić UE, ale nie Europę - zapewniła. Zapewniła też, że prawa obywateli UE zamieszkałych w GB będą respektowane według zasad UE.
 • Najważniejsze dla Wielkiej Brytanii jest porozumienie w kwestiach handlowych

  Najważniejsze dla Wielkiej Brytanii jest porozumienie w kwestiach handlowych

  - Najważniejsze dla Wlk. Brytanii jest porozumienie w kwestiach handlowych, bo UE to istotny partner gospodarczy - powiedział PAP dr Krzysztof Winkler z grupy badawczej Britannia. Podkreślił, że turystom Brytyjczycy chcą zaoferować ruch bezwizowy, a chętnym do pracy system zezwoleń.
 • Życie na Wyspach stanie się droższe

  Życie na Wyspach stanie się droższe

  Wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii oznaczają dużą niepewność dla Polaków i droższe życie dla Brytyjczyków z powodu osłabienia funta - ocenia Adam Korecki z TMS Brokers.
 • Wielka Brytania - krajobraz po wyborach

  Wielka Brytania - krajobraz po wyborach

  Wynik wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii jest porażką premier Theresy May - zamiast wzmocnić jej mandat, osłabia jej przywództwo w jednym z najważniejszych momentów dla przyszłości kraju.
 • Brytyjski minister finansów przedstawił budżet na 2017 rok

  Brytyjski minister finansów przedstawił budżet na 2017 rok

  Brytyjski minister finansów Philip Hammond przedstawił w środę w Izbie Gmin plan budżetowy, podnosząc prognozę wzrostu gospodarczego na 2017 rok. Hammond zdecydował o podniesieniu o składek na ubezpieczenie zdrowotne dla osób samozatrudnionych.