InteriaTV - Anglia

Filmy - Anglia (20)

 • Policjanci na konnych patrolach kontrolują przestrzeganie kwarantanny przez mieszkańców Londynu

  Policjanci na konnych patrolach kontrolują przestrzeganie kwarantanny przez mieszkańców Londynu. Premier Boris Johnson wprowadził ograniczenia w przemieszczaniu się, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą opuszczać domy wyłącznie w celu dotarcia do pracy lub realizacji swoich podstawowych potrzeb. Ponadto wprowadzono zakaz zgromadzeń. W miejscach publicznych mogą spotykać się maksymalnie dwie osoby. Policja otrzymała szersze uprawnienia w egzekwowaniu tych przepisów.
 • "Zdystansowana" próba chóru. Epidemia koronawirusa zmienia wszystkie aspekty życia

  Pewien brytyjski chór postanowił nie przerywać swoich prób pomimo epidemii koronawirusa. By jednak zachować wszelkie środki ostrożności przed rozprzestrzenianiem epidemii jego członkowie wykonali utwór stojąc od siebie w odległościach kilku metrów. Pomimo nadzwyczajnego ustawienia pieśń wypadła okazale.
 • Owce błąkały się po okolicy. zaopiekowała się nimi dziewczyna jadąca do pracy

  Kto wie, jakie przygody czekają nas za rogiem? Pewna młoda dziewczyna z angielskiego miasta Paignton miała okazję się przekonać. Gdy jak każdego ranka jechała do pracy, spotkała po drodze bezpańskie, biegające stado owiec. Chcąc zainterweniować odcięła owcom drogę i zagoniła je na podwórko sąsiada. Po telefonie do służb i pomocy przypadkowych przechodniów udało się sprowadzić właściciela owiec, który zabrał je do domu. Według słów Toni, autorki nagrania i bohaterki historii, do tej pory jedynym doświadczeniem z owcami było w jej życiu opieka nad jedną owcą w trakcie lokalnego festynu.
 • DW Stories: Najbardziej samowystarczalna wioska w Anglii

  Sami prowadzą bibliotekę, a nawet stację benzynową. Brexit im nie straszny. @DW Stories
 • Rzucili gorylowi pomidora. Finał zdumiewa

  Bohaterem nagrania jest 36-letni goryl z jednego z zoo w Anglii. Zwierzę na początku zachęcał wszystkich odwiedzających, aby ci rzucili mu jedzenie. Kiedy w końcu jeden z turystów zrobił to, ten popisał się niesamowitym refleksem i złapał pomidora.
 • Komplet punktów Chelsea

  Chelsea Londyn zdobyła komplet punktów w 15 kolejce Premier League. "Niebiescy" pokonali na Stamford Bridge Newcastle 3:1.
 • Bitwa o Anglię

  Bitwa o Anglię inaczej zwana Bitwą o Wielką Brytanię toczyła się pomiędzy brytyjskim RAF-em, wspomaganym przez państwa koalicji, a niemieckim Luftwaffe. Walki miały miejsce między 10 lipca, a 31 października 1940 roku. Warto wspomnieć, że Bitwa o Anglię była pierwszą kampanią toczącą się wyłącznie za pomocą lotnictwa. W podniebnych potyczkach uczestniczyli także polscy piloci, dzięki którym udało się odeprzeć atak nazistów.
 • Fala upałów przetacza się przez Europę

  Fala wielkich upałów przetacza się przez Europę.
 • Oświadczenie policji po zamachu w Manchesterze

  Oświadczenie angielskiej policji po zamachu w Manchesterze.
 • Zamach w Manchesterze. Relacja świadka

  Zamach w Manchesterze. Relacja świadka.