Anglia

Artykuły - Anglia (1429)

 • Wielka Brytania: Od lipca piwo w pubie tylko po podaniu nazwiska i danych kontaktowych

  Wielka Brytania: Od lipca piwo w pubie tylko po podaniu nazwiska i danych kontaktowych

  Od 4 lipca, by zamówić piwo w pubie, konieczne będzie podanie nazwiska i danych kontaktowych - przewidują to opublikowane w środę wytyczne brytyjskiego rządu. Właściciel lokalu musi przez 21 dni je przechowywać.
 • El. Euro 2020. Kosowo – Anglia 0-4 w grupie A

  El. Euro 2020. Kosowo – Anglia 0-4 w grupie A

  Anglicy przypieczętowali grupowy triumf jak na faworyta przystało. Mimo to postawa reprezentacji Kosowa, która szanse na bezpośredni awans straciła dopiero w miniony czwartek, to jedna z największych niespodzianek kończących się kwalifikacji.
 • El. ME 2020: Kosowo żyje meczem z Anglią

  El. ME 2020: Kosowo żyje meczem z Anglią

  Piłkarze Kosowa nie wywalczyli z grupy historycznego awansu do mistrzostw Europy, ale będą mieć jeszcze szansę w barażach. Na razie jednak cały kraj żyje niedzielnym meczem z Anglią. - Rywal tej klasy jeszcze u nas nie gościł - przyznał szef fanklubu reprezentacji Lulzim Berisha.
 • El. Euro 2020. Anglia - Czarnogóra 7-0 w meczu grupy A

  El. Euro 2020. Anglia - Czarnogóra 7-0 w meczu grupy A

  W meczu grupy A eliminacji Euro 2020 Anglia pokonała przed własną publicznością Czarnogórę aż 7-0! Podopieczni Garetha Southgate'a byli zdecydowanymi faworytami tego starcia, lecz tak okazałe zwycięstwo wcale nie było oczywiste. Motywacja towarzysząca Wyspiarzom była jednak podwójna: każda zdobycz punktowa dawała im awans na Euro, a poza tym chcieli uczcić swój piękny jubileusz.
 • Liga Narodów. Anglia - Hiszpania 1-2

  Liga Narodów. Anglia - Hiszpania 1-2

  Rozgrywany na Wembley mecz grupy czwartej dywizji A Ligi Narodów między Anglią i Hiszpanią miał być hitem i obfitować w najpiękniejsze zagrania. Tak było jednak tylko w połowie pierwszej. W drugiej z poważną kontuzją z murawy na noszach zniesiony został wracający do angielskiej kadry Luke Shaw, który najprawdopodobniej doznał wstrząsu. Ostatecznie goście z Półwyspu Iberyjskiego wygrali 2-1.
 • Cena brexitu. Szykuje się lawina pozwów ze strony inwestorów?

  Cena brexitu. Szykuje się lawina pozwów ze strony inwestorów?

  Airbus sugeruje, że przeniesie produkcję poza Wielką Brytanię. Rolls-Royce wspomina o transferze fabryki silników do Niemiec. Amazon straszy, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej doprowadzi do wybuchu zamieszek. Banki, nie czekając na rozwój zdarzeń, ogłaszają przenosiny kwater głównych do Francji czy Niemiec.
 • Polska w grupie podwyższonego ryzyka

  Polska w grupie podwyższonego ryzyka

  Zarówno Wielka Brytania, jak i Unia Europejska przygotowują się na ewentualność twardego rozwodu z Unią. Scenariusz braku porozumienia uderzy przede wszystkim w te państwa UE, które mają najbardziej rozbudowane relacje z Wielką Brytanią. Polska jest niestety w grupie państw podwyższonego ryzyka.
 • Brytyjczycy albo nie chcą brexitu, albo strzelają sobie w stopę

  Brytyjczycy albo nie chcą brexitu, albo strzelają sobie w stopę

  Dwa lata trzeba było czekać na plan Wielkiej Brytanii dotyczący warunków rozwodu z Unią. Propozycja przedstawiona przez rząd Theresy May jest fatalna z punktu widzenia Zjednoczonego Królestwa i niemożliwa do zaakceptowania przez Unię. Niewykluczone jednak, że jest to bardziej długofalowa gra, która finalnie utrzyma Królestwo wewnątrz unijnych struktur - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Polacy wciąż chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę

  Polacy wciąż chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę

  Nie ustaje fala wyjazdów Polaków do pracy poza granicami naszego kraju. Najchętniej wybierane są Niemcy i Wlk. Brytania, choć i inne kraje UE są brane pod uwagę przez rodaków planujących wyjazd "na saksy". Dane dotyczące wysokości zarobków pokazują, że w niektórych zawodach wykwalifikowani pracownicy mogą zarobić krocie (np. w Austrii).
 • Minister ds. brexitu z optymizmem o negocjacjach

  Minister ds. brexitu z optymizmem o negocjacjach

  Brytyjski minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej David Davis wyraził we wtorek optymizm odnośnie do dalszych negocjacji warunków tzw. brexitu, pisząc w dzienniku "Telegraph", że "po brexicie będziemy prosperować razem z Europą, nie pomimo niej".

Filmy - Anglia (38)

 • Policjanci na konnych patrolach kontrolują przestrzeganie kwarantanny przez mieszkańców Londynu

  Policjanci na konnych patrolach kontrolują przestrzeganie kwarantanny przez mieszkańców Londynu. Premier Boris Johnson wprowadził ograniczenia w przemieszczaniu się, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą opuszczać domy wyłącznie w celu dotarcia do pracy lub realizacji swoich podstawowych potrzeb. Ponadto wprowadzono zakaz zgromadzeń. W miejscach publicznych mogą spotykać się maksymalnie dwie osoby. Policja otrzymała szersze uprawnienia w egzekwowaniu tych przepisów.
 • "Zdystansowana" próba chóru. Epidemia koronawirusa zmienia wszystkie aspekty życia

  Pewien brytyjski chór postanowił nie przerywać swoich prób pomimo epidemii koronawirusa. By jednak zachować wszelkie środki ostrożności przed rozprzestrzenianiem epidemii jego członkowie wykonali utwór stojąc od siebie w odległościach kilku metrów. Pomimo nadzwyczajnego ustawienia pieśń wypadła okazale.
 • Owce błąkały się po okolicy. zaopiekowała się nimi dziewczyna jadąca do pracy

  Kto wie, jakie przygody czekają nas za rogiem? Pewna młoda dziewczyna z angielskiego miasta Paignton miała okazję się przekonać. Gdy jak każdego ranka jechała do pracy, spotkała po drodze bezpańskie, biegające stado owiec. Chcąc zainterweniować odcięła owcom drogę i zagoniła je na podwórko sąsiada. Po telefonie do służb i pomocy przypadkowych przechodniów udało się sprowadzić właściciela owiec, który zabrał je do domu. Według słów Toni, autorki nagrania i bohaterki historii, do tej pory jedynym doświadczeniem z owcami było w jej życiu opieka nad jedną owcą w trakcie lokalnego festynu.
 • Anglia i RPA trenują przed wielkim finałem PŚ w Rugby. Wideo

  W sobotę 2 listopada w Jokohamie w finale PŚ w rugby zmierzą się Anglia i RPA. Będzie to wielki rewanż finału z 2007 roku. Wówczas górą była drużyna z Afryki, która wygrała 15-6. Kto tym razem zwycięży?