Nowe Technologie - Angela Merkel

Synonimy:
Merkel,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Angela Merkel (5)

 • Bezpieczny internet dla całej Unii Europejskiej

  Bezpieczny internet dla całej Unii Europejskiej

  W związku z aferą wywołaną przez Edwarda Snowdena, który upublicznił inwigilacyjne praktyki Stanów Zjednoczonych, coraz więcej mówi się na temat bezpieczeństwa danych w internecie. Szpiegowani byli nie tylko zwykli użytkownicy, ale także ważni politycy europejskich państw - między innymi Angela Merkel. Z tego też względu kanclerz Niemiec chce stworzyć oddzielną, odpowiednio zabezpieczoną sieć dla obywateli Unii Europejskiej.
 • Niemiecki program ochrony przed szpiegostwem

  Niemiecki program ochrony przed szpiegostwem

  ​Kanclerz Angela Merkel zainicjowała prace nad programem, mającym chronić prywatność obywateli w internecie. Jest to reakcja na skandal, jaki wywołały doniesienia o szpiegowaniu niemieckich internautów przez amerykańską agencję NSA.
 • CeBIT w walce z kryzysem

  CeBIT w walce z kryzysem

  Kanclerz Angela Merkel, gubernator Arnold Schwarzenegger, prezes firmy Intel Craig Barrett i premier Dolnej Saksonii dokonali oficjalnego otwarcia największych na świecie targów komputerowych. W tym roku Hanower musi zmierzyć się z kryzysem.
 • Chińska armia atakuje Niemcy

  Chińska armia atakuje Niemcy

  Wizytę Angeli Merkel w Pekinie zakłóciły doniesienia o hakerskim ataku na komputery niemieckiego rządu. Cybernetycznego włamania mieli dokonać hakerzy pracujący dla... chińskiej armii.
 • Merkel wspomaga niemiecką myśl technologiczną

  Merkel wspomaga niemiecką myśl technologiczną

  Znana ze współpracy z takimi tuzami jak Hewlett-Packard czy Microsoft, niemiecka firma SAP, postanowiła zaprezentować produkty dla mniejszych firm. Ich stoisko odwiedziła kanclerz Angela Merkel.