Angela Merkel

Synonimy:
Merkel,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Angela Merkel (1720)

 • Politico: Merkel powinna podczas szczytu z Putinem zatopić Nord Stream2

  Politico: Merkel powinna podczas szczytu z Putinem zatopić Nord Stream2

  Weekendowy szczyt kanclerz Niemiec z prezydentem Rosji Władimirem Putinem jest szansą na skorygowanie poważnego geopolitycznego błędu - pisze w Politico John Vinocur, namawiając Angelę Merkel do "zatopienia" projektu Nord Stream 2.
 • Merkel potwierdza, że ma "polityczną zgodę" na odsyłanie uchodźców

  Merkel potwierdza, że ma "polityczną zgodę" na odsyłanie uchodźców

  W wywiadzie w ZDF wyemitowanym w niedzielny wieczór kanclerz Merkel mówi o "politycznej zgodzie" w sprawie przyjmowania przez inne kraje europejskie migrantów. Polska, Węgry i Czechy zaprzeczają, jakoby miały się na to zgodzić.
 • Berlin ma ostatnio pod górkę. Czy Merkel będzie zależeć na wsparciu Warszawy?

  Berlin ma ostatnio pod górkę. Czy Merkel będzie zależeć na wsparciu Warszawy?

  Berlin ma ostatnio pod górkę. Nie tylko w Europie, ale także za oceanem. Tym bardziej może mu zależeć na wsparciu Warszawy. 19 czerwca Angela Merkel ma się ponownie spotkać z Mateuszem Morawieckim.
 • Angela Merkel chce wyraźnego wzmocnienia strefy euro

  Angela Merkel chce wyraźnego wzmocnienia strefy euro

  Na kilka tygodni przed kolejnym szczytem Unii Europejskiej kanclerz Niemiec Angela Merkel w opublikowanym w niedzielę wywiadzie opowiedziała się za gruntownym wzmocnieniem strefy euro i stworzeniem w tym celu nowych instrumentów.
 • Angela Merkel: Więzi Europy z USA zostały nadwyrężone

  Angela Merkel: Więzi Europy z USA zostały nadwyrężone

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała we wtorek, że więzi Europy z USA zostały nadwerężone w związku z wycofaniem się Stanów Zjednoczonych z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem. Dodała, że zachowanie tej umowy to nadal dobre rozwiązanie.
 • ​Angela Merkel świętuje karnawał

  ​Angela Merkel świętuje karnawał

  Ostatki to zazwyczaj czas najbardziej szalonej zabawy. Kanclerz Niemiec na nowo definiuje to pojęcie.
 • Angela Merkel i Emmanuel Macron jednym głosem

  Angela Merkel i Emmanuel Macron jednym głosem

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczyli w niedzielę, że chcą jeszcze bardziej pogłębić współpracę między swoimi krajami, a także dać Unii Europejskiej nowy impuls w kierunku bliższej integracji.
 • AfD: Angela Merkel musi odejść

  AfD: Angela Merkel musi odejść

  Jeden z liderów Alternatywy dla Niemiec (AfD) Alexander Gauland oświadczył w poniedziałek w Berlinie, że fiasko rozmów sondażowych o koalicji rządowej jest porażką kanclerz Angeli Merkel. Jego zdaniem nadszedł czas, by Merkel odeszła ze stanowiska.
 • Merkel: Ochrona klimatu zdecyduje o losach ludzkości

  Merkel: Ochrona klimatu zdecyduje o losach ludzkości

  "Zebraliśmy się w Bonn, gdyż mamy do rozwiązania centralny problemem ludzkości. Zmiany klimatu zdecydują o losach naszego świata, o pomyślności nas wszystkich, a także konkretnie o tym, czy ludzie nadal będą mogli mieszkać na wyspach na Pacyfiku" - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w środę podczas szczytu klimatycznego w Bonn.
 • Europa na wirażu

  Europa na wirażu

  Przyspieszona integracja stała się głównym źródłem kłopotów Unii Europejskiej. Gdy Europa wchodzi dziś w zakręt, tak szybkie tempo grozi wypadnięciem z drogi i katastrofą.

Filmy - Angela Merkel (59)