Angela Merkel

Synonimy:
Merkel,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Angela Merkel (1744)

 • ​Angela Merkel świętuje karnawał

  ​Angela Merkel świętuje karnawał

  Ostatki to zazwyczaj czas najbardziej szalonej zabawy. Kanclerz Niemiec na nowo definiuje to pojęcie.
 • Angela Merkel i Emmanuel Macron jednym głosem

  Angela Merkel i Emmanuel Macron jednym głosem

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczyli w niedzielę, że chcą jeszcze bardziej pogłębić współpracę między swoimi krajami, a także dać Unii Europejskiej nowy impuls w kierunku bliższej integracji.
 • AfD: Angela Merkel musi odejść

  AfD: Angela Merkel musi odejść

  Jeden z liderów Alternatywy dla Niemiec (AfD) Alexander Gauland oświadczył w poniedziałek w Berlinie, że fiasko rozmów sondażowych o koalicji rządowej jest porażką kanclerz Angeli Merkel. Jego zdaniem nadszedł czas, by Merkel odeszła ze stanowiska.
 • Merkel: Ochrona klimatu zdecyduje o losach ludzkości

  Merkel: Ochrona klimatu zdecyduje o losach ludzkości

  "Zebraliśmy się w Bonn, gdyż mamy do rozwiązania centralny problemem ludzkości. Zmiany klimatu zdecydują o losach naszego świata, o pomyślności nas wszystkich, a także konkretnie o tym, czy ludzie nadal będą mogli mieszkać na wyspach na Pacyfiku" - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w środę podczas szczytu klimatycznego w Bonn.
 • Europa na wirażu

  Europa na wirażu

  Przyspieszona integracja stała się głównym źródłem kłopotów Unii Europejskiej. Gdy Europa wchodzi dziś w zakręt, tak szybkie tempo grozi wypadnięciem z drogi i katastrofą.
 • Czy to osłabienie Europy dwóch prędkości?

  Czy to osłabienie Europy dwóch prędkości?

  W Bundestagu po raz pierwszy jest sześć partii. Koalicja rządząca będzie wielopartyjna, trudniej będzie o kompromisy programowe, ale inwestorzy są optymistycznie nastawieni, bo do rządu wracają liberałowie.
 • ​Angela Merkel reaguje na propozycje Emmanuela Macrona

  ​Angela Merkel reaguje na propozycje Emmanuela Macrona

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel skomplementowała "europejską pasję" Emmanuela Macrona, ale uchyliła się od oceny proponowanych przez niego rozwiązań - informuje AFP.
 • Merkel: W tym różnimy się od Trumpa

  Merkel: W tym różnimy się od Trumpa

  "Jestem przeciwna groźbom pod adresem Korei Płn. W tym różnimy się od prezydenta USA" – powiedziała kanclerz Merkel w wywiadzie dla Deutsche Welle.
 • Angela Merkel obrzucona pomidorami na wiecu w Heidelbergu

  Angela Merkel obrzucona pomidorami na wiecu w Heidelbergu

  W kierunku kanclerz Angeli Merkel podczas wiecu wyborczego w Heidelbergu nieznani sprawcy rzucili dwa pomidory. Jeden z nich obryzgał stojącą na scenie szefową CDU; ucierpiała też dziennikarka prowadząca spotkanie Merkel z wyborcami.
 • Przeciwnicy zakłócili wiec Angeli Merkel

  Przeciwnicy zakłócili wiec Angeli Merkel

  Kilkudziesięciu zwolenników antyimigranckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) zakłóciło w sobotę gwizdami i okrzykami przedwyborczy wiec kanclerz Niemiec i przewodniczącej CDU Angeli Merkel w Quedlinburgu w kraju związkowym Saksonia-Anhalt.

Filmy - Angela Merkel (52)