polska lokalna - Andrzejki

Artykuły - Andrzejki (7)

 • Andrzejkowe zwyczaje - zaopatrz się w wosk

  Dziś są andrzejki, więc każdy, kto chce poznać swoją przyszłość, powinien wieczorem sobie powróżyć. W ciągu dnia warto zaopatrzyć się w wosk.
 • Andrzejki w Teatrze Lubuskim

  Andrzejki w Teatrze Lubuskim

  Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa, działający przy Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, wystąpi 30 listopada o godz. 18. w Teatrze Lubuskim podczas andrzejkowego koncertu. Będzie można zobaczyć jak to "dziopy" i "chodoki" z sądecczyzny wróżyli i co z tego wynikało...
 • Noc w Hollywood, czyli andrzejki u harcerzy

  Noc w Hollywood, czyli andrzejki u harcerzy

  198 ZŚDW "BEZNAZWY" i KH ZHP ZAMOŚĆ zapraszają wszystkie drużyny starszoharcerskie i wędrownicze na zabawę andrzejkową pod hasłem: NOC W HOLLYWOOD!
 • Pijana rekordzistka za kierownicą

  Pijana rekordzistka za kierownicą

  Już 100 pijanych kierowców zatrzymali łódzcy policjanci, którzy przez weekend prowadzą akcję "Andrzejki". Rekordzistką była 36-letnia kobieta, która prowadziła auto, mając niemal 4 promile alkoholu w organizmie.
 • "Piłeś, nie jedź" - policyjna akcja "Andrzejki"

  "Piłeś, nie jedź" - policyjna akcja "Andrzejki"

  Wzmożone kontrole drogowe prowadzą w weekend policjanci z województwa łódzkiego. Akcja pod hasłem "Andrzejki" skierowana jest przede wszystkim przeciwko kierowcom, którzy po wieczornych imprezach pod wpływem alkoholu siadają za kierownicą.
 • Podhale: Pijane Andrzejki

  Bójki, wypadki i nietrzeźwi kierowcy - tak świętowano Andrzejki na Podhalu. W Rabce doszło do bójki z udziałem 40-50 młodych ludzi. Dwie osoby zostały ugodzone nożem. Policja ujęła dwóch nożowników - jednego z Krakowa, drugiego z Oświęcimia.
 • Akcja "Andrzejki 2003"

  Aż 80 pijanych kierowców od wczoraj zatrzymano na drogach Małopolski. Wśród nich był też policjant, który w Krakowie spowodował wypadek. Jedna osoba została ranna. W całym regionie trwa policyjna akcja "Andrzejki 2003".