Andrzej Seweryn

Synonimy:
Seweryn Andrzej,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Andrzej Seweryn (48)

 • Otsochodzi z nowym materiałem. Wygadał się Andrzej Seweryn

  Otsochodzi z nowym materiałem. Wygadał się Andrzej Seweryn

  Wszystko wskazuje na to, że niedługo otrzymamy nowy singel i teledysk od Otsochodzi. W studiu "Dzień Dobry TVN" na temat materiału rapera wypowiedział się… Andrzej Seweryn, który wystąpił w klipie Młodego Jana.
 • Andrzej Seweryn uhonorowany francuskim Orderem Sztuki i Literatury

  Andrzej Seweryn uhonorowany francuskim Orderem Sztuki i Literatury

  Aktor i reżyser Andrzej Seweryn otrzymał z rąk ambasadora Francji Pierre'a Levy'ego insygnia francuskiego Orderu Sztuki i Literatury w randze Komandora. Odznaczenie przyznawane jest za "znaczące osiągnięcia w dziedzinie sztuki i literatury, popularyzację sztuki i literatury we Francji i na świecie".
 • Andrzej Seweryn: 50 lat na scenie

  Andrzej Seweryn: 50 lat na scenie

  Aktorstwo to droga. Dopiero w miarę upływu czasu przekonujemy się, ile jesteśmy warci. Dlatego pokora, spokój i konsekwencja to dobre cechy pracownika teatru - powiedział aktor i reżyser Andrzej Seweryn, który w czwartek, 6 grudnia, w Teatrze Polskim w Warszawie świętować będzie 50-lecie pracy artystycznej.
 • Ogrodnik i Żulewska o współpracy z Sewerynem

  Ogrodnik i Żulewska o współpracy z Sewerynem

  "Jest tak bardzo złożoną osobowością i właściwie on dyktuje warunki, na jakich daje się poznać" - tak o Andrzeju Sewerynie, który świętuje jubileusz 50-lecia pracy artystycznej, mówi Dawid Ogrodnik. "To człowiek ogromnej klasy" - dodaje Agnieszka Żulewska.
 • Andrzej Seweryn nagrodzony w Krakowie

  Andrzej Seweryn nagrodzony w Krakowie

  Aktor i reżyser Andrzej Seweryn odebrał w poniedziałek, 10 września, w Krakowie honorową nagrodę "Kowadła". Krakowskie Stowarzyszenie Kuźnica przyznało ją artyście w uznaniu "jego drogi życiowej naznaczonej służbą wielkiej sztuce i obywatelską odpowiedzialnością".
 • Andrzej Seweryn: 50 lat na scenie

  Andrzej Seweryn: 50 lat na scenie

  Zadebiutował 15 sierpnia 1968 na deskach Teatru Ateneum. Sławę aktora filmowego przyniosła mu rola Maksa Bauma w Ziemi obiecanej " w reżyserii Andrzeja Wajdy. Andrzej Seweryn obchodzi jubileusz 50-lecia pracy artystycznej.
 • Andrzej Seweryn o serialu "Rojst": Mam szczęście do młodych reżyserów

  Andrzej Seweryn o serialu "Rojst": Mam szczęście do młodych reżyserów

  - W sytuacji, która następuje, postanawia być jak bohater rodem z filmów Clinta Eastwooda - mówi Andrzej Seweryn o bohaterze, którego gra w produkcji Showmax "Rojst".
 • Filmy z Andrzejem Sewerynem w Nowym Jorku

  Filmy z Andrzejem Sewerynem w Nowym Jorku

  Nowojorscy widzowie mieli okazję zapoznać się w styczniu i w pierwszym dniu lutego z filmami z udziałem Andrzeja Seweryna. Aktor spotykał się kilkakrotnie z miłośnikami swego kunsztu.
 • Andrzej Seweryn: Czas to nie tylko pieniądz

  Andrzej Seweryn: Czas to nie tylko pieniądz

  Za swój sukces uważam to, że trwam i doświadczam nowych wyzwań - powiedział podczas wizyty w Nowym Jorku aktor i reżyser Andrzej Seweryn.
 • Andrzej Seweryn: Przypominamy o okrucieństwie wojny

  Andrzej Seweryn: Przypominamy o okrucieństwie wojny

  - Przypomnimy o okrucieństwie wojny, o zniszczeniach jakich dokonuje: nie tylko takich, o których czytamy w książkach historycznych, ale także tych, o których się nie pisze - powiedział aktor Andrzej Seweryn o spektaklu "Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej".

Zdjęcia - Andrzej Seweryn (29)

 • film.interia.pl
  Pogrzeb Zuzanny Łapickiej
 • film.interia.pl
  "Ucho Prezesa 2": Twarze, maski, mordy
 • film.interia.pl
  Orły 2017: Laureaci
 • film.interia.pl
  Orły 2017: Andrzej Seweryn jako Donald Trump
 • film.interia.pl
  Orły 2017: Andrzej Seweryn jako Donald Trump
 • film.interia.pl
  Orły 2017: Andrzej Seweryn jako Donald Trump

Filmy - Andrzej Seweryn (7)

 • Andrzej Seweryn o serialu "Rojst": Jak bohater z filmów Clinta Eastwooda

  "To przede wszystkim fantastycznie napisany scenariusz Kaspra Bajona i Jana Holoubka, co czyni, że gram tę rolę z radością. Dodatkową radość sprawia mi fakt, że wcielam się w osobę młodszą ode mnie" - mówi Andrzej Seweryn o pracy na planie serialu "Rojst". "W mieście rozgrywają się w tym samym czasie różne smutne zdarzenia, Wanycz [bohater, którego gra Seweryn - red.] zostaje w nie mimowolnie uwikłany. Jako dziennikarz pracujący w latach 80. doskonale wie, co to jest kompromis i jak należy funkcjonować w społeczeństwie, ale decyduje, że tym razem kompromis nie jest wyjściem. W sytuacji, która następuje postanawia być jak bohater rodem z filmów Clinta Eastwooda…" - dodaje aktor. Na planie nowego serialu Showmax "Rojst" z aktorem rozmawiał Adrian Luzar z Interii. Reżyserem kryminalnego serialu "Rojst", którego akcja osadzona jest w latach 80. XX wieku gdzieś na południowym zachodzie Polski, jest Jan Holoubek. W serialu występują: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Premiera serialu "Rojst" - 19 sierpnia na Showmax.
 • "Jesteśmy rozbici, podzieleni. Nie chcemy takiej Polski". Pszoniak, Seweryn i Olbrychski na Marszu Wolności

  Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski i Andrzej Seweryn zabrali głos podczas Marszu Wolności w Warszawie. - Wielu ludzi w mojej ojczyźnie zaczęło się bać - podkreślił Seweryn. Pszoniak dodał, że dziś "jesteśmy rozbici i podzieleni". Natomiast w ocenie Olbrychskiego lider partii rządzącej "przejawia niebywały talent w niesieniu i krzewieniu zła".
 • "Nie dla antysemityzmu!”. A. Seweryn odczytał na Dworcu Gdańskim list solidarności z wypędzonymi w marcu '68 Polakami żydowskiego pochodzenia

  Pod hasłem „Prawda i pojednanie” na Dworcu Gdańskim w Warszawie odbyła się demonstracja upamiętniająca marzec '68. Andrzej Seweryn odczytał list solidarności z wypędzonymi Polakami żydowskiego pochodzenia, podpisany przez przedstawicieli kilkunastu organizacji pozarządowych. – Tylko pełna prawda i solidarność może stanowić fundament naszego współistnienia. Prawda, bo duma z tych Polek i Polaków, którzy heroicznie pomagali Żydom, nie przesłania nam krzywd, które Żydów spotkały również ze strony obywateli naszego kraju – czytał Andrzej Seweryn. Autorzy listu stanowczo sprzeciwili się przekłamywaniu historii i antysemityzmowi. Podczas demonstracji przemawiali m.in. Jerzy Radziwiłłowicz i Wojciech Pszoniak. – 50 lat, pół wieku to kawał czasu, jak się okazuje, to również bardzo niewiele, skoro pamięć o tym, co się stało w 68 roku, ciągle jest tak żywa, skoro ciągle nas to tak bardzo obchodzi i dotyka, skoro tak żywe jest wśród nas wspomnienie jednego z najboleśniejszych momentów naszej współczesnej historii – mówił Radziwiłłowicz. W 1968 roku po komunistycznej antysemickiej nagonce, kilkanaście tysięcy Polaków pochodzenia żydowskiego zostało zmuszonych do opuszczenia kraju. Jednym z symboli tych wydarzeń jest Dworzec Gdański, z którego polscy Żydzi wyjeżdżali m.in. do krajów Europy Zachodniej. Demonstracja została zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji, Projekt Polska, Warszawski Strajk kobiet i Wolne Sądy.
 • Andrzej Seweryn: ''Nie wiem, czym tak naprawdę jest stan wojenny''

  Znany aktor opowiedział nam o swoich doświadczeniach związanych z emigracją i czasami PRLu.