Andrzej Łapicki

Synonimy:
Łapicki Andrzej,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Andrzej Łapicki (31)

 • Andrzej Łapicki: Małżeństwo w niczym mu nie przeszkadzało

  Andrzej Łapicki: Małżeństwo w niczym mu nie przeszkadzało

  Kochały się w nim kobiety jak Polska długa i szeroka. A on potrafił z tego korzystać. Po czym spokojnie wracał do domu, do żony, którą czule nazywał "kapitanem portu".
 • Andrzej Łapicki: Mówca pogrzebowy

  Andrzej Łapicki: Mówca pogrzebowy

  Lektura wydanych niedawno dzienników Andrzeja Łapickiego "Jutro będzie Zemsta" pozwala odkryć wiele twarzy wielkiego aktora. Sam artysta odnotowywał nawet w swym dzienniku mowy wygłaszane nad grobami żegnanych kolegów, żaląc się, że jest "przemawiaczem".
 • Andrzej Łapicki: Mija pięć lat od śmierci aktora

  Andrzej Łapicki: Mija pięć lat od śmierci aktora

  "Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów" - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego pięć lat temu informowały wszystkie gazety w kraju. Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina.
 • Andrzej Łapicki: Kochały się nim miliony Polek

  Andrzej Łapicki: Kochały się nim miliony Polek

  "Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów" - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego cztery lata temu informowały wszystkie gazety w kraju. Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina.
 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Andrzej Łapicki, Adam Hanuszkiewicz oraz wybitny prezenter telewizyjny Jan Suzin. Filmowy świat pożegnał również: Tony'ego Scotta, Theo Angelopoulosa i Michaela Clarke'a Duncana. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.
 • Kamila Łapicka: Rozmowy z mężem

  Kamila Łapicka: Rozmowy z mężem

  - Rozmowy opublikowane w książce "Łapa w łapę" krążą wokół życia wewnętrznego. Mój mąż wielokrotnie wypowiadał się na temat zawodu, ale rzadko mówił o emocjach, miłości, tolerancji, rzeczach ostatecznych - mówi wdowa po aktorze, Kamila Łapicka.
 • "Łapa w łapę": Łapicka rozmawia z Łapickim

  "Łapa w łapę": Łapicka rozmawia z Łapickim

  "Chciał rozmawiać zwykle wtedy, kiedy był z czegoś naprawdę zadowolony. Z udanego wieczoru w teatrze, z własnego występu, z przychylności widzów" - pisze Kamila Łapicka we wstępie do książki "Łapa w łapę", która ukazała się w środę w księgarniach.
 • Pożegnanie Andrzeja Łapickiego

  Pożegnanie Andrzeja Łapickiego

  Wybitny aktor filmowy i teatralny Andrzej Łapicki spoczął w piątek na warszawskich Starych Powązkach. Zmarłego pożegnała rodzina, przedstawiciele najwyższych władz, środowisk kulturalnych oraz tłumy warszawiaków, wielbicieli jego talentu.
 • Próby Andrzeja Łapickiego

  Próby Andrzeja Łapickiego

  Stolica w piątek pożegna Andrzeja Łapickiego, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Przypominamy Łapickiego-reżysera podczas prób "Lokaja" Jerzego Racławickiego na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie.
 • Pogrzeb Andrzeja Łapickiego w piątek

  Pogrzeb Andrzeja Łapickiego w piątek

  Pogrzeb Andrzeja Łapickiego odbędzie się w piątek w Warszawie - informuje Związek Artystów Scen Polskich. Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach, artysta spocznie w grobie rodzinnym.

Zdjęcia - Andrzej Łapicki (6)


 • film.interia.pl
  Andrzej Łapicki i kobiety
 • film.interia.pl
  Andrzej Łapicki i kobiety
 • film.interia.pl
  Andrzej Łapicki i kobiety
 • film.interia.pl
  Andrzej Łapicki i kobiety
 • film.interia.pl
  Andrzej Łapicki i kobiety

Filmy - Andrzej Łapicki (1)

 • "Wszystko na sprzedaż" - nowa, cyfrowa wersja

  Bezpośrednim impulsem do realizacji "Wszystko na sprzedaż" była tragiczna śmierć Zbyszka Cybulskiego w styczniu 1967 roku. Tytuł tego filmu podsunął Andrzejowi Wajdzie widok indyjskiego żebraka wyprzedającego swój skromny dobytek: "Pomyślałem wtedy, że chciałbym, gdy będę już żegnał się z kinem, zrobić taki film: oto sprzedaję wszystko, co mi się przez te lata uzbierało, ogłaszam wyprzedaż".