Andrzej Klesyk

Artykuły - Andrzej Klesyk (26)

 • Prezes PZU zrezygnował

  Prezes PZU zrezygnował

  Prezes PZU Andrzej Klesyk, który zaczął rządzić koncernem w 2007 r., tj. niecały miesiąc po zaprzysiężeniu przez rząd Donalda Tuska zrezygnował z pełnionej funkcji. Przyczyną rezygnacji Klesyka z zajmowanego stanowiska jest prośba największego akcjonariusza PZU SA - Skarbu Państwa. Rynek spekuluje, że prezesem największego polskiego ubezpieczyciela będzie Michał Krupiński, zwany przez rynek "złotym dzieckiem PiS-u".
 • Andrzej Klesyk: PZU musi kupić 2-4 banki

  Andrzej Klesyk: PZU musi kupić 2-4 banki

  Andrzej Klesyk, prezes PZU, powiedział, że ubezpieczeniowy gigant chce stworzyć podmiot z pierwszej bankowej piątki i musi w tym celu kupić 2-4 mniejsze banki.
 • PZU zakłada emisję długu podporządkowanego

  PZU planuje emisję długu podporządkowanego w wysokości do 3 mld zł do połowy 2014 roku. Spółka planuje emisję długu w co najmniej dwóch transzach, nie wyklucza różnych walut - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej Andrzej Klesyk, prezes PZU.
 • PZU wytacza ambitne cele

  PZU może kupić w ofercie publicznej pakiet akcji Alior Banku, ale prezes PZU Andrzej Klesyk zastrzega, że nie będzie to pakiet znaczący.
 • Kiedy PZU sprzeda Armaturę?

  Prezes spółki Andrzej Klesyk poinformował, że długoterminowo spółka nie jest zainteresowana utrzymywaniem większościowego pakietu akcji w Armaturze.
 • PZU nie odczuje znaczącego wpływu wdrożenia nowego systemu produktowego na wyniki

  PZU nie odczuje znaczącego wpływu procesu wdrożenia nowego systemu produktowego na swoje wyniki - poinformował podczas konferencji, Andrzej Klesyk, prezes ubezpieczyciela. Dodał, że koszt wdrożenia systemu jest liczbą dziewięciocyfrową w złotych, a roczne oszczędności po stronie IT z tytułu jego uruchomienia wyniosą 10-20 mln zł.
 • PZU nie wyklucza przejęć na Litwie, Łotwie i w Estonii

  PZU nie wyklucza przejęć na Litwie, Łotwie i w Estonii

  - PZU nie wyklucza przejęć na Litwie, Łotwie i w Estonii, ale póki co nie prowadzi w tej sprawie rozmów - poinformował dziennikarzy Andrzej Klesyk, prezes PZU.
 • PZU zmniejsza zaangażowanie w akcje

  PZU, który zmniejsza zaangażowanie w akcje, ocenia, że dynamika wzrostu przypisu składki w 2012 roku nie będzie tak duża jak w I kwartale i w całym roku wzrośnie o mniej niż 8,7 proc. Wynik techniczny w 2012 roku nie będzie gorszy niż w 2011 roku - poinformował Andrzej Klesyk, prezes spółki.
 • PZU nie prowadzi rozmów w sprawie zakupu ING OFE

  - PZU nie prowadzi żadnych rozmów w sprawie zakupu ING OFE - poinformował dziennikarzy Andrzej Klesyk, prezes ubezpieczyciela.
 • PZU chce przeznaczyć 6-7 mld zł na akwizycję

  PZU chce przeznaczyć 6-7 mld zł na akwizycję

  - PZU ocenia, że może przeznaczyć 6-7 mld zł na zbudowanie biznesu międzynarodowego. Dzięki współpracy z inwestorem finansowym na akwizycje może trafić w sumie nawet około 13 mld zł - poinformował w czwartek prezes spółki Andrzej Klesyk.

Filmy - Andrzej Klesyk (2)

 • Młodzi klienci firm ubezpieczeniowych nie chcą rozmawiać z agentami

  Polskie firmy ubezpieczeniowe czekają zmiany związane z obsługą klienta. Na rynku jest coraz większa grupa klientów uważających tradycyjne metody pracy ubezpieczycieli za anachronizm. Zamiast kontaktu z agentem sprzedającym polisy wolą oni oferty online i sprawne aplikacje na urządzenia mobilne. W kanale direct w ubiegłym roku sprzedano ponad 5 mln polis. Komentuje Andrzej Klesyk, prezes PZU.
 • Szykują się zmiany zasad rozliczania szkód z OC?

  W branży ubezpieczeniowej trwają dyskusje na temat zmiany zasady rozliczenia szkód z OC. Jeśli nowe propozycje wejdą w życie, to odszkodowanie wypłacać będzie firma poszkodowanego, która następnie otrzyma zwrot od zakładu sprawcy. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić jeszcze w tym roku. – W imieniu PZU mogę powiedzieć, że tego typu rozwiązania bardzo mi się podobają – stwierdza Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA.