Andrzej K.

Artykuły - Andrzej K. (23)

 • "Fakt": Gangster chciał zabić Kwaśniewskiego

  "Fakt": Gangster chciał zabić Kwaśniewskiego

  Andrzej K. ps. Pershing groził, że zabije prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Jego słowa postawiły na nogi wszystkie służby - donosi dzisiejszy "Fakt".
 • 60-latek z granatem zwolniony bez zarzutów

  60-latek zatrzymany wczoraj przed Pałacem Prezydenckim z rozbrojonym granatem został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony do domu. Na razie nie postawiono mu żadnych zarzutów.
 • Rutkowski przed komisją ds. Olewnika

  Detektyw Krzysztof Rutkowski oświadczył przed sejmową komisją śledczą, że przyjął od Włodzimierza Olewnika jedynie ok. 20 tys. zł, co potwierdza faktura. Zaprzeczał, by chodziło o milion złotych, o jakiej to sumie mówił Olewnik. Według niego pieniądze wyłudził od rodziny informator agencji Andrzej K., z którym współpracował w innych sprawach.
 • Kamiński w rękach prokuratury

  Kamiński w rękach prokuratury

  Szef CBA Mariusz Kamiński usłyszy dziś w rzeszowskiej prokuraturze zarzuty przekroczenia uprawnień w sprawie tzw. afery gruntowej. Ale do odwołania go ze stanowiska jeszcze daleka droga: potrzebna jest opinia prezydenta RP, informuje "Polska".
 • Pierwsze wyroki w aferze gruntowej

  2,5 roku więzienia dla Piotra Ryby i grzywna dla Andrzeja K. - takie kary wymierzył we wtorek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia oskarżonym o płatną protekcję w "aferze gruntowej, która zakończyła w 2007 r. rządy koalicji PiS-Samoobrona-LPR. To nie koniec sprawy, wyrok jest nieprawomocny; będą apelacje obrony i być może także prokuratury.
 • Afera gruntowa: "Każdy z nas ma Andrzeja K."

  Afera gruntowa: "Każdy z nas ma Andrzeja K."

  Czterech lat więzienia dla Piotra Ryby i grzywny w ramach nadzwyczajnego złagodzenia kary dla Andrzeja K., oskarżonych o płatną protekcję w "aferze gruntowej" w resorcie rolnictwa, zażądał w poniedziałek prokurator przed sądem. Obrońcy Ryby i sam oskarżony chcą uniewinnienia. Andrzej K. przyznał, że angażując się w sprawę odrolnienia ziemi na Mazurach popełnił błąd, ale teraz prosi o łagodny wyrok.
 • TK o zamknięciu księgi wieczystej

  W dniu 16 grudnia 2008 roku Trybunał Konstytucyjny rozpozna pytanie prawne Sądu Okręgowego w Kielcach II Wydział Cywilny Odwoławczy dotyczące zamknięcia księgi wieczystej. Trybunał Konstytucyjny miał rozstrzygnąć w sprawie zgodności § 17 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 września 2001 roku w sprawie prowadzenia ksiąg wieczystych i zbiorów dokumentów z art. 176 Konstytucji.
 • Andrzej K. podejrzany o pranie brudnych pieniędzy

  Andrzej K. podejrzany o pranie brudnych pieniędzy

  Prezes rady fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier" Andrzej K. i sześć innych osób jest podejrzanych o niegospodarność i pranie brudnych pieniędzy.
 • Oskarżony w "aferze gruntowej" przyznał się do winy

  Andrzej K. przyznał się do zarzutu płatnej protekcji w "aferze gruntowej" i złożył sądowi wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jednocześnie odmówił składania wyjaśnień.
 • "Wprost": Tajne służby obaliły rząd Kaczyńskiego?

  "Wprost": Tajne służby obaliły rząd Kaczyńskiego?

  Andrzej K., jeden z dwóch oskarżonych w tzw. aferze gruntowej, pracował w 2007 r. dla Agencji Wywiadu. Tak twierdzą rozmówcy "Wprost" związani z ABW i AW.