Andrzej Jakimowski

Synonimy:
Jakimowski,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Andrzej Jakimowski (26)

 • Filmowe sztuczki Andrzeja Jakimowskiego

  Filmowe sztuczki Andrzeja Jakimowskiego

  Mistrz budowania nastroju i dociekliwy obserwator, czyli Andrzej Jakimowski ("Imagine", "Zmruż oczy", "Sztuczki") będzie gościem 7. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Twórca przyjął zaproszenie do cyklu "Lekcja kina".
 • KFF: Znamy jurorów

  KFF: Znamy jurorów

  W najbliższą niedzielę, 26 maja, rozpocznie się 53. Krakowski Festiwal Filmowy. W czterech sekcjach konkursowych wystartuje 98 filmów, a oceni je 24 jurorów.
 • "Imagine": Wyobrazić sobie, znaczy zobaczyć

  "Imagine": Wyobrazić sobie, znaczy zobaczyć

  Głównym bohaterem nowego filmu Andrzeja Jakimowskiego ("Zmruż oczy, "Sztuczki") jest Brytyjczyk Ian, który uczy orientacji w przestrzeni międzynarodową grupę dzieci - pacjentów kliniki dla niewidomych, chociaż sam... także jest niewidomy.
 • "Imagine": To film o uczuciach

  "Imagine": To film o uczuciach

  "To film o uczuciach" - mówi o swoim najnowszym obrazie "Imagine" Andrzej Jakimowski, twórca "Zmruż oczy" i "Sztuczek". Historia charyzmatycznego instruktora niewidomych i jego pięknej podopiecznej zdobyła serca widzów i krytyków 28.Warszawskiego Festiwalu Filmowego i jest nazywana jednym z największych olśnień w polskim kinie ostatnich lat.
 • "Imagine": Inne zmysły

  "Imagine": Inne zmysły

  "Imagine", nowy film twórcy nagradzanych "Sztuczek", Andrzeja Jakimowskiego, trafi do kin 12 kwietnia. Główne role zagrali Edward Hogg i Alexandra Maria Lara. Nad ścieżką dźwiękową pracował m.in. perkusjonista David Kuckhermann, związany z grupą Dead Can Dance.
 • Jakimowski jak Woody Allen?

  Jakimowski jak Woody Allen?

  Filmem "Zakochani w Rzymie" Woody Allen zakończył chwilowo spacer po Europie i kręci w USA. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy rozsmakowali się w kinowych podróżach po Starym Kontynencie. 12 kwietnia na ekrany wejdzie "Imagine" - nowy film w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego, który przeniesie widzów do słonecznej Lizbony.
 • Zagraniczne gwiazdy w filmie polskiego reżysera

  Zagraniczne gwiazdy w filmie polskiego reżysera

  Znany z filmu "Anonimus" Edward Hogg oraz Alexandra Maria Lara, która wystąpiła m.in. w "Lektorze", zagrali w najnowszym filmie polskiego reżysera Andrzeja Jakimowskiego. Film otworzy w najbliższy piątek Warszawski Festiwal Filmowy.
 • "Imagine" Jakimowskiego otworzy WFF

  "Imagine" Jakimowskiego otworzy WFF

  Europejska premiera najnowszego film Andrzeja Jakimowskiego pt. "Imagine" otworzy 12 października tegoroczny Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy.
 • Nowy film twórcy głośnych "Sztuczek"

  Nowy film twórcy głośnych "Sztuczek"

  "Blind Watching" to roboczy tytuł najnowszego filmu Andrzeja Jakimowskiego, znanego z takich obrazów, jak "Zmruż oczy" i "Sztuczki". Zdjęcia do filmu, opowiadającego o świecie osób niewidomych rozpoczną się w maju w Lizbonie.
 • Nowy projekt Andrzeja Jakimowskiego

  Nowy projekt Andrzeja Jakimowskiego

  Podczas trwającego obecnie festiwalu w Berlinie ogłoszono informację o obsadzie nowego międzynarodowego projektu Andrzeja Jakimowskiego, autora m.in. filmów "Sztuczki" i "Zmruż oczy". Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w maju w Lizbonie.

Filmy - Andrzej Jakimowski (3)