Andrzej Halicki

Synonimy:
Halicki Andrzej,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Andrzej Halicki (42)

 • Andrzej Halicki o referendum w Legionowie: To miażdżący wynik dla PiS-u

  Andrzej Halicki o referendum w Legionowie: To miażdżący wynik dla PiS-u

  "To zaskakująco wysoko frekwencja. Nie przypominam sobie, żeby w referendach w Polsce była tak wysoka frekwencja" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Andrzej Halicki, szef mazowieckiej Platformy Obywatelskiej, odnosząc się tym samym do wyników referendum w Legionowie, podczas którego niemal 95 proc. głosujących opowiedziało się przeciwko włączeniu gminy Legionowo do metropolii warszawskiej. Jak podała komisja referendalna, frekwencja wyniosła 46,72 proc. "To jest frekwencja bliska, może nawet wyższa, niż niejednokrotnie w wyborach samorządowych" - dodał gość Marcina Zaborskiego.
 • "Mamy do czynienia z serią rosyjskich prowokacji"

  "Mamy do czynienia z serią rosyjskich prowokacji"

  ​Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej mówił w radiowej Jedynce, że mamy do czynienia z serią rosyjskich prowokacji. W ten sposób były minister administracji i cyfryzacji odniósł się do ostatnich incydentów nad Bałtykiem. "Gazeta Polska Codziennie" donosi o naruszeniu naszej granicy przez rosyjskie śmigłowce nad granicą lądową.
 • "PiS chce odciąć opozycję od spotkania z Komisją Wenecką"

  "PiS chce odciąć opozycję od spotkania z Komisją Wenecką"

  Platforma Obywatelska chce spotkania z przedstawicielami Komisji Weneckiej. "Wydaje nam się dziwne, że (...) rząd chce odciąć opozycję od spotkania z delegacją" - mówi Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej.
 • Politycy PO: Szydło broni interesów PiS

  Politycy PO: Szydło broni interesów PiS

  Premier Beata Szydło broni przede wszystkim interesów PiS a nie Polski - w ten sposób politycy PO Andrzej Halicki i Tomasz Lentz skomentowali konferencję szefowej rządu po decyzji Komisji Europejskiej o przeprowadzeniu oceny praworządności w Polsce.
 • Aukcja LTE: 1 października wejdzie w życie nowela rozporządzenia MAC

  Aukcja LTE: 1 października wejdzie w życie nowela rozporządzenia MAC

  Jak poinformował szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Andrzej Halicki, 1 października wejdzie w życie nowela rozporządzenia ministerstwa, która ma ograniczyć czas trwania aukcji LTE. To narażanie państwa na miliardowe odszkodowania, a konsumentów na drogi internet - komentuje PiS, które chciało anulowania aukcji.
 • A. Halicki: Przed nami rewolucja w e-handlu

  A. Halicki: Przed nami rewolucja w e-handlu

  Branża e-handlu może w tym roku wzrosnąć o ponad 15 procent, do blisko 32 miliardów złotych. Dynamicznie rośnie też liczba e-klientów kupujących przez urządzenia mobilne. Dalszy szybki rozwój jest pewny. Umożliwi go rozbudowa infrastruktury dostępowej, która gwarantuje szybkie łącze, i pocztowej, która ułatwi i przyspieszy dostawy towarów. Także kompetencje cyfrowe Polaków są coraz większe, choć wciąż zbyt małe - podkreśla minister administracji i cyfryzacji.
 • "Referendum ws. JOW-ów pokaże różnicę pomiędzy PO a PiS"

  "Referendum ws. JOW-ów pokaże różnicę pomiędzy PO a PiS"

  Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki komentuje referendum w sprawie JOW-ów.
 • A.Halicki: Do 2020 roku każdy Polak z dostępem do szerokopasmowego internetu o szybkości co najmniej 30 Mb/s

  A.Halicki: Do 2020 roku każdy Polak z dostępem do szerokopasmowego internetu o szybkości co najmniej 30 Mb/s

  Rusza program Polska Cyfrowa. Resort administracji i cyfryzacji stawia przede wszystkim na rozbudowę infrastruktury. Obecnie dostęp do internetu ma 70 proc. polskich domów, a 76 proc. aktywnych łączy pozwala na prędkość transmisji większą niż 10 Mb/s. 45 tys. km budowanej sieci światłowodowej pozwoli na szerszy dostęp do internetu i rozwój e-usług w administracji. Może też powstać więcej małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Błaszczak: Niech Sikorski przeprosi Halickiego

  Błaszczak: Niech Sikorski przeprosi Halickiego

  Halicki straszy mnie sądem. Wczoraj pokazał mi na sejmowym korytarzu bilety i zacząłem się zastanawiać, dlaczego tak histerycznie zareagował - mówi przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Relacja z 7. edycji Kongresu Warsaw International Media Summit oraz 7. edycji Konferencji Zmiany w Regulacjach

  Relacja z 7. edycji Kongresu Warsaw International Media Summit oraz 7. edycji Konferencji Zmiany w Regulacjach

  24-25 września 2014 roku w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się VII edycja Kongresu Warsaw International Media Summit oraz 7. edycja Konferencji Zmiany w Regulacjach i Prawie Świata Telekomunikacji i Mediów. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele branży telekomunikacyjnej i mediów, regulator oraz główni przedstawiciele administracji centralnej. Honorowym Gościem Kongresu był Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki.

Filmy - Andrzej Halicki (31)