Andrzej Dycha

Artykuły - Andrzej Dycha (6)

 • My się umowy ze Stanami Zjednoczonymi nie boimy

  My się umowy ze Stanami Zjednoczonymi nie boimy

  - Polska nie obawia się budzącej kontrowersje w Europie klauzuli ISDS. To rozwiązanie, dotyczące sporów pomiędzy firmami i państwami oraz ochrony inwestycji za granicą, obowiązuje nas bowiem od 1990 r. i dobrze się sprawdza - mówi wiceszef MG Andrzej Dycha.
 • Umowa handlowa między UE a USA szansą na zniesienie wiz dla Polaków

  Umowa handlowa między UE a USA szansą na zniesienie wiz dla Polaków

  Dzięki negocjowanemu obecnie porozumieniu handlowemu między UE a Stanami Zjednoczonymi, Polacy mają szansę, by jeździć do USA bez wiz - uważa wiceminister gospodarki Andrzej Dycha. Jego zdaniem, częścią umowy ma być porozumienie dotyczące swobodnego przepływu osób.
 • Polska nadal będzie przeciwstawiała się interwencji na rynku CO2

  Polska nadal będzie przeciwstawiała się interwencji na rynku CO2

  Interwencja Komisji Europejskiej w systemie handlu emisjami to niebezpieczny precedens, który może się powtórzyć - uważa Andrzej Dycha, wiceminister gospodarki. I choć wycofanie z rynku 900 mln uprawnień do emisji CO2 nie powinno wpłynąć znacząco na ceny certyfikatów, ponieważ rynek zdążył już to zdyskontować, to kolejne podobne działania KE mogą doprowadzić do wzrostu cen energii, również w Polsce.
 • Polska wyraża na forum UE zastrzeżenia dotyczące dyrektywy tytoniowej

  Polska wyraża na forum UE zastrzeżenia dotyczące dyrektywy tytoniowej

  Podczas wtorkowej Rady UE. ds. konkurencyjności wiceminister gospodarki Andrzej Dycha przekonywał, że przygotowana przez KE ocena wpływu przepisów dyrektywy tytoniowej na gospodarkę jest niedoskonała.
 • Sejm zdecyduje o jednolitym patencie w Polsce

  Sejm zdecyduje o jednolitym patencie w Polsce

  Polska pozostała we wzmocnionej współpracy 25 państw Unii Europejskiej na rzecz wprowadzenia jednolitego patentu, ale ostateczną decyzję w sprawie jego wprowadzenia w Polsce podejmie Sejm - poinformował dziennikarzy wiceminister gospodarki Andrzej Dycha.
 • Będzie można pędzić!

  Będzie nowelizacja ustawy o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich. W resorcie rolnictwa trwają prace nad nowelizacją ustawy z 2004 r. o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich - poinformował w czwartek podczas konferencji poświęconej tej tematyce wiceminister rolnictwa Andrzej Dycha.

Filmy - Andrzej Dycha (2)

 • Dycha: Umowa handlowa UE-USA będzie korzystna dla małych firm

  W poniedziałek w Brukseli rozpoczęła się 10 runda europejsko-amerykańskich negocjacji ws. umowy o wolnym handlu UE-USA. Wiceminister gospodarki Andrzej Dycha przekonuje w rozmowie z PAP, że TTIP będzie szczególnie korzystna dla małych i średnich firm, a nie dużych koncernów.
 • Dycha: Polska nie obawia się klauzuli ISDS w umowie handlowej z USA

  - Polska nie obawia się budzącej kontrowersje w Europie klauzuli ISDS. To rozwiązanie - dotyczące sporów pomiędzy firmami i państwami oraz ochrony inwestycji za granicą - obowiązuje nas od 1990 r. i dobrze się sprawdza - mówi wiceszef MG Andrzej Dycha.