Andrzej Duda

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Andrzej Duda (polityk PiS, były wiceminister sprawiedliwości) ,

Artykuły - Andrzej Duda (866)

 • Prezydent: Jeżeli ktoś wywołał wojnę, to powinien za to zapłacić

  Prezydent: Jeżeli ktoś wywołał wojnę, to powinien za to zapłacić

  "Prawo międzynarodowe powinno być przestrzegane. Jestem przekonany, że w tej sprawie dochodzi do naruszenia prawa, jeżeli chodzi o wyjaśnianie tragedii smoleńskiej. Poruszam tę sprawę na forum Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, żeby uzmysłowić reprezentantom i przywódcom państw, że to realny problem w relacjach pomiędzy Polską a Rosją" – powiedział w wywiadzie dla RMF FM prezydent Andrzej Duda. W rozmowie z dziennikarzem Pawłem Żuchowskim prezydent odniósł się też do kwestii reparacji wojennych: "Kwestia reparacji wojennych jest prosta: jeżeli ktoś wywołał wojnę, jeżeli ktoś na kogoś napadł, jeżeli ktoś zabił wielu obywateli i zrujnował i okradł kraj, to powinien za to zapłacić. To jest proste".
 • Prezydent podpisał nowelę ustawy o usługach płatniczych

  Prezydent podpisał nowelę ustawy o usługach płatniczych

  Możliwość odzyskania pieniędzy błędnie przelanych na konto odbiorcy zakłada nowela ustawy o usługach płatniczych, którą w piątek podpisał prezydent Andrzej Duda. Nowela była inicjatywą ustawodawczą głowy państwa.
 • CBOS: Andrzej Duda liderem rankingu zaufania, Grzegorz Schetyna - nieufności

  CBOS: Andrzej Duda liderem rankingu zaufania, Grzegorz Schetyna - nieufności

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (70 proc.) zaufaniem Polaków - wynika z sondażu CBOS. Premier Mateusz Morawiecki ma 61 proc. zaufania, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wicepremier Beata Szydło - po 49 proc. Liderem rankingu nieufności jest szef PO Grzegorz Schetyna, nie ufa mu 46 proc.
 • Fiasko rozmów władz Tatrzańskiego PN z PKL w sprawie kolejki na Kasprowy Wierch

  Fiasko rozmów władz Tatrzańskiego PN z PKL w sprawie kolejki na Kasprowy Wierch

  Negocjacje władz Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) z przedstawicielami Polskich Kolei Linowych (PKL) w sprawie uregulowania kwestii korzystania z przejazdu kolejki na Kasprowy Wierch nad terenem TPN zakończyły się w środę fiaskiem. Władze spółki uważają, że służebność przejazdu kolejki ustanowiona jeszcze przed II wojną, nadal jest aktualna. TPN żąda zapłaty dzierżawnego. Powrót kolejek linowych "w polskie ręce" zapowiadali przed wyborami 2015 r. politycy PiS, m.in. Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda. Opisywany poniżej konflikt jest częścią walki o repolonizację kolei na Kasprowy Wierch.
 • ​Andrzej Duda: Wypowiedź premiera była niezręczna

  ​Andrzej Duda: Wypowiedź premiera była niezręczna

  W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" prezydent Andrzej Duda odniósł się do wypowiedzi premiera w Monachium, skomentował obecne stosunki polsko-amerykańskie oraz pochwalił zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa.
 • Pjongczang 2018. Żyła zaapelował do prezydenta Dudy w sprawie Stocha

  Pjongczang 2018. Żyła zaapelował do prezydenta Dudy w sprawie Stocha

  Piotr Żyła zgubił ostatnio wysoką formę, ale humoru i niecodziennych pomysłów mu nie brakuje. Po złotym medalu Kamila Stocha w Pjongczangu nasz skoczek zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowego banknotu.
 • Prezydent: Dziwię się, że UE chce się uzależnić od Gazpromu

  Prezydent: Dziwię się, że UE chce się uzależnić od Gazpromu

  Dziwię się, że UE chce się uzależnić od Gazpromu - tak prezydent Andrzej Duda odpowiedział na konferencji w Wilnie na pytanie o gazociąg Nord Stream 2. Przypomniał, że strona rosyjska używała gazu jako instrumentu politycznego, dlatego Gazprom nie powinien być jedynym źródłem tego surowca.
 • Nowela ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym z podpisem prezydenta

  Wprowadzenie obowiązku składania sprawozdań finansowych w postaci elektronicznej oraz likwidacja rejestru dłużników niewypłacalnych - to kilka ze zmian noweli ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, którą - jak w środę poinformowała Kancelaria Prezydenta RP - podpisał prezydent Andrzej Duda.
 • Prezydent: Wierzę, że brygady WOT osiągną wkrótce pełną zdolność bojową

  Prezydent: Wierzę, że brygady WOT osiągną wkrótce pełną zdolność bojową

  "Wierzę, że brygady obrony terytorialnej osiągną wkrótce pełną zdolność bojową i przyjmą własne sztandary" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników niedzielnej uroczystości złożenia przysięgi żołnierzy WOT we Włodawie, odczytanym przez szefa BBN Pawła Solocha.
 • Pjongczang 2018. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z polskimi sportowcami

  Pjongczang 2018. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z polskimi sportowcami

  W sobotę prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda spotkali się z polskimi sportowcami w wiosce olimpijskiej w Pjongczangu. Prezydent życzył biało-czerwonym sukcesów i chętnie pozował do zdjęć z licznie przybyłymi zawodnikami i członkami ekipy.

Zdjęcia - Andrzej Duda (4)

 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie

Filmy - Andrzej Duda (36)

 • Prezydent Duda o konkursie skoków w Wiśle. Wideo

  Prezydent RP Andrzej Duda po konkursie indywidualnym PŚ w skokach narciarskich, jakie rozegrano w Wiśle.
 • "Duda i Ziobro zaproszeni. Chętnie wymienimy z nimi poglądy"

  - Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro są zapraszani do Sądu Najwyższego na Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego (SN). 30 maja odbędzie się takie zgromadzenie i są zaproszeni. Zobaczymy czy przyjdą – chętnie byśmy wymienili z nimi poglądy na temat reformy sądownictwa - – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Michał Laskowski. Rzecznik i sędzia SN mówił, że ”nie jest tak, że w działalności sądów wszystko jest rewelacyjne”. Wśród obszarów wymagających poprawy wymieniał przekaz medialny z pracy sądów, zmianę stosunku do uczestników postępowania, sposobu prowadzenia rozpraw i cyfryzację. Marcin Zaborski pytał też o sprawę umocowania prezes Trybunału Konstytucyjnego. „Jest wyznaczony termin. 12 września sprawa będzie rozpatrzona przez izbę pracy. Bardzo różne są możliwe wersje, tzn. Sąd Najwyższy może w ogóle odmówić odpowiedzi na to pytanie, może odpowiedzieć w różny sposób”. Czy istnieje instytucja, który może rozstrzygnąć, czy TK działa legalnie? „Chyba takiej instytucji nie ma – trybunał formalnie działa. (…) To sądy będą mogły w konkretnych sprawach badać zgodność z konstytucją konkretnych przepisów. Sytuacja jest nietypowa w tej chwili i autorytet, którym cieszył się TK został nadwątlony czy bardzo mocno osłabiony” – stwierdził sędzia Laskowski.
 • Andrzej Duda na Gali Mistrzów Sportu

  - Dla mnie to zawsze niezwykle wzruszający moment móc zobaczyć wielkie, piękne gwiazdy polskiego sportu – powiedział prezydent Andrzej Duda.
 • Poroszenko z małżonką rozpoczęli wizytę w Polsce

  Od ceremonii powitania przez parę prezydencką: Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę rozpoczęła się w piątek wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z małżonką w Warszawie. Wizyta ma związek z 25. rocznicą uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy.