Andrzej Duda

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Andrzej Duda (polityk PiS, były wiceminister sprawiedliwości) ,

Artykuły - Andrzej Duda (882)

Zdjęcia - Andrzej Duda (4)

 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie

Filmy - Andrzej Duda (38)

 • Trzy lata prezydentury Andrzeja Dudy okiem Szumlewicza

  - Minęły trzy lata prezydentury Andrzeja Dudy. Trzy lata, podczas których tak naprawdę prezydentem był Jarosław Kaczyński, a Andrzej Duda sekretarzem do podpisywania ustaw - mówi publicysta Piotr Szumlewicz. - Trzy lata prezydentury nieudanej, podczas której Andrzej Duda nie reprezentował całego społeczeństwa, tylko interesy partii rządzącej. Trzy lata łamania konstytucji, trzy lata bardzo nieudanej polityki zagranicznej, trzy lata złamanych obietnic - wylicza.
 • Prezydent zainaugurował marsz szlakiem żołnierzy Piłsudskiego. „To był moment symbolicznego odrodzenia się Wojska Polskiego po 132 latach zaborów”

  Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystym rozpoczęciu Marszu Szlakiem pierwszej Kompanii Kadrowej, która dała początek Legionom Polskim i przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku, obchody rozpoczęły się na krakowskich Oleandrach, niedaleko Domu im. Józefa Piłsudskiego. 6-go sierpnia kilkuset ochotników wyrusza wcześnie rano, żeby 12-go sierpnia dotrzeć do Kielc. Piechurzy mijają te same miejsca, co w 1914 roku żołnierze Józefa Piłsudskiego. (TVN24/x-news)
 • Prezydent Duda o konkursie skoków w Wiśle. Wideo

  Prezydent RP Andrzej Duda po konkursie indywidualnym PŚ w skokach narciarskich, jakie rozegrano w Wiśle.
 • "Duda i Ziobro zaproszeni. Chętnie wymienimy z nimi poglądy"

  - Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro są zapraszani do Sądu Najwyższego na Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego (SN). 30 maja odbędzie się takie zgromadzenie i są zaproszeni. Zobaczymy czy przyjdą – chętnie byśmy wymienili z nimi poglądy na temat reformy sądownictwa - – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Michał Laskowski. Rzecznik i sędzia SN mówił, że ”nie jest tak, że w działalności sądów wszystko jest rewelacyjne”. Wśród obszarów wymagających poprawy wymieniał przekaz medialny z pracy sądów, zmianę stosunku do uczestników postępowania, sposobu prowadzenia rozpraw i cyfryzację. Marcin Zaborski pytał też o sprawę umocowania prezes Trybunału Konstytucyjnego. „Jest wyznaczony termin. 12 września sprawa będzie rozpatrzona przez izbę pracy. Bardzo różne są możliwe wersje, tzn. Sąd Najwyższy może w ogóle odmówić odpowiedzi na to pytanie, może odpowiedzieć w różny sposób”. Czy istnieje instytucja, który może rozstrzygnąć, czy TK działa legalnie? „Chyba takiej instytucji nie ma – trybunał formalnie działa. (…) To sądy będą mogły w konkretnych sprawach badać zgodność z konstytucją konkretnych przepisów. Sytuacja jest nietypowa w tej chwili i autorytet, którym cieszył się TK został nadwątlony czy bardzo mocno osłabiony” – stwierdził sędzia Laskowski.