Andrzej Duda

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Andrzej Duda (polityk PiS, były wiceminister sprawiedliwości) ,

Artykuły - Andrzej Duda (860)

 • Pjongczang 2018. Żyła zaapelował do prezydenta Dudy w sprawie Stocha

  Pjongczang 2018. Żyła zaapelował do prezydenta Dudy w sprawie Stocha

  Piotr Żyła zgubił ostatnio wysoką formę, ale humoru i niecodziennych pomysłów mu nie brakuje. Po złotym medalu Kamila Stocha w Pjongczangu nasz skoczek zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowego banknotu.
 • Prezydent: Dziwię się, że UE chce się uzależnić od Gazpromu

  Prezydent: Dziwię się, że UE chce się uzależnić od Gazpromu

  Dziwię się, że UE chce się uzależnić od Gazpromu - tak prezydent Andrzej Duda odpowiedział na konferencji w Wilnie na pytanie o gazociąg Nord Stream 2. Przypomniał, że strona rosyjska używała gazu jako instrumentu politycznego, dlatego Gazprom nie powinien być jedynym źródłem tego surowca.
 • Nowela ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym z podpisem prezydenta

  Wprowadzenie obowiązku składania sprawozdań finansowych w postaci elektronicznej oraz likwidacja rejestru dłużników niewypłacalnych - to kilka ze zmian noweli ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, którą - jak w środę poinformowała Kancelaria Prezydenta RP - podpisał prezydent Andrzej Duda.
 • Prezydent: Wierzę, że brygady WOT osiągną wkrótce pełną zdolność bojową

  Prezydent: Wierzę, że brygady WOT osiągną wkrótce pełną zdolność bojową

  "Wierzę, że brygady obrony terytorialnej osiągną wkrótce pełną zdolność bojową i przyjmą własne sztandary" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników niedzielnej uroczystości złożenia przysięgi żołnierzy WOT we Włodawie, odczytanym przez szefa BBN Pawła Solocha.
 • Pjongczang 2018. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z polskimi sportowcami

  Pjongczang 2018. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z polskimi sportowcami

  W sobotę prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda spotkali się z polskimi sportowcami w wiosce olimpijskiej w Pjongczangu. Prezydent życzył biało-czerwonym sukcesów i chętnie pozował do zdjęć z licznie przybyłymi zawodnikami i członkami ekipy.
 • Korea Południowa: Andrzej Duda honorowym obywatelem Seulu

  Korea Południowa: Andrzej Duda honorowym obywatelem Seulu

  ​Prezydent Andrzej Duda otrzymał w czwartek honorowe obywatelstwo miasta Seul. "Korea może liczyć na nasze wsparcie" - zapewnił prezydenta Mun Dze Ina.
 • Nowelizacja ustawy o IPN. Podpis prezydenta stał się faktem

  Nowelizacja ustawy o IPN. Podpis prezydenta stał się faktem

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - poinformował PAP we wtorek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
 • Andrzej Duda: Proszę, żeby ważyć słowa

  Andrzej Duda: Proszę, żeby ważyć słowa

  "Apeluję o więcej wstrzemięźliwości, o mniej emocji. Jestem przekonany, że uda nam się właśnie w taki sposób i tak działając osiągnąć prawdę, która nam się należy, co do naszej historii, a w związku z tym i sprawiedliwość" - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda w Żarach (Lubuskie).
 • ​Prezydent odniósł się do sprawy neonazistów

  ​Prezydent odniósł się do sprawy neonazistów

  Prezydent Andrzej Duda w ostrych słowach potępia propagowanie nazizmu w Polsce. W specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia w Davos Andrzej Duda powiedział, że w polskim społeczeństwie nie ma miejsca dla osób, które hołdują Adolfowi Hitlerowi. W ten sposób prezydent odniósł się do sprawy stowarzyszenia Duma i Nowoczesność.
 • Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni. Prezydent z uznaniem o "królu"

  Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni. Prezydent z uznaniem o "królu"

  Andrzej Duda także przeżywał wielkie momenty, które stały się udziałem Kamila Stocha na zakończenie Turnieju Czterech Skoczni. Prezydent Polski historycznym osiągnięciem mistrza z Zębu, który jako dopiero drugi zawodnik w historii skompletował klasycznego narciarskiego Wielkiego Szlema, zachwycał się na Twitterze.

Zdjęcia - Andrzej Duda (4)

 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie

Filmy - Andrzej Duda (39)

 • Prezydent Duda o konkursie skoków w Wiśle. Wideo

  Prezydent RP Andrzej Duda po konkursie indywidualnym PŚ w skokach narciarskich, jakie rozegrano w Wiśle.
 • "Duda i Ziobro zaproszeni. Chętnie wymienimy z nimi poglądy"

  - Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro są zapraszani do Sądu Najwyższego na Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego (SN). 30 maja odbędzie się takie zgromadzenie i są zaproszeni. Zobaczymy czy przyjdą – chętnie byśmy wymienili z nimi poglądy na temat reformy sądownictwa - – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Michał Laskowski. Rzecznik i sędzia SN mówił, że ”nie jest tak, że w działalności sądów wszystko jest rewelacyjne”. Wśród obszarów wymagających poprawy wymieniał przekaz medialny z pracy sądów, zmianę stosunku do uczestników postępowania, sposobu prowadzenia rozpraw i cyfryzację. Marcin Zaborski pytał też o sprawę umocowania prezes Trybunału Konstytucyjnego. „Jest wyznaczony termin. 12 września sprawa będzie rozpatrzona przez izbę pracy. Bardzo różne są możliwe wersje, tzn. Sąd Najwyższy może w ogóle odmówić odpowiedzi na to pytanie, może odpowiedzieć w różny sposób”. Czy istnieje instytucja, który może rozstrzygnąć, czy TK działa legalnie? „Chyba takiej instytucji nie ma – trybunał formalnie działa. (…) To sądy będą mogły w konkretnych sprawach badać zgodność z konstytucją konkretnych przepisów. Sytuacja jest nietypowa w tej chwili i autorytet, którym cieszył się TK został nadwątlony czy bardzo mocno osłabiony” – stwierdził sędzia Laskowski.
 • Andrzej Duda na Gali Mistrzów Sportu

  - Dla mnie to zawsze niezwykle wzruszający moment móc zobaczyć wielkie, piękne gwiazdy polskiego sportu – powiedział prezydent Andrzej Duda.
 • Poroszenko z małżonką rozpoczęli wizytę w Polsce

  Od ceremonii powitania przez parę prezydencką: Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę rozpoczęła się w piątek wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z małżonką w Warszawie. Wizyta ma związek z 25. rocznicą uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy.