Andrzej Duda

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Andrzej Duda (polityk PiS, były wiceminister sprawiedliwości) ,

Artykuły - Andrzej Duda (888)

Zdjęcia - Andrzej Duda (4)

 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie

Filmy - Andrzej Duda (53)

 • "Żenujące. To pokazuje stan niewiedzy sędziów". A. Duda o uchwałach krakowskich sędziów

  - Najbardziej ubolewam nad tym, że sędziowie Sądu Apelacyjnego odnoszą się do wyroku Sądu Administracyjnego w sprawie, w której jako prezydent nie byłem stroną. To jest jakiś absurd. To pokazuje głęboki stan niewiedzy tych państwa, co w przypadku sędziów jest żenujące – powiedział prezydent Andrzej Duda odnosząc się do uchwał sędziów krakowskiego Sądu Apelacyjnego wyrażających dezaprobatę dla wręczenia przez prezydenta nominacji nowym sędziom Sądu Najwyższego. (TVN24/x-news)
 • A. Duda: Europę zniszczy egoizm i dzielenie państw na lepsze i gorsze

  - Wspólnoty nie buduje mowa o Europie dwóch prędkości, gdzie ma nastąpić podział na państwa lepsze i gorsze. Zmuszanie nas do ustępstw i tolerowania inwestycji jak Nord Stream 2, który jest wbrew interesom całej Unii Europejskiej, to jest brak wspólnotowości. W prawdziwej wspólnocie czegoś takiego nie powinno być. Jeżeli coś zniszczy Europę, to właśnie taki egoizm – powiedział Andrzej Duda, odpowiadając na pytanie, czy jego działania nie doprowadzą do osłabienia więzi Polski z UE. Prezydent rozmawiał z dziennikarzami w Watykanie tuż po spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Jak relacjonował, Franciszek był ciekaw jego refleksji na temat kondycji Unii Europejskiej. (TVN24/x-news)
 • Hasła "wolne sądy!" i "konstytucja!" zakłóciły przemówienie A. Dudy na Uniwersytecie w Zurychu

  Grupa osób krzycząca hasła "wolne sądy" i "konstytucja" zakłóciły przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy na Uniwersytecie w Zurychu. Prezydent wygłosił wykład o integracji europejskiej. Zanim prezydent zaczął przemawiać, w audytorium rozległy się okrzyki. Osoby skandujące hasła zostały wyproszone przez ochronę. (TVN24/x-news)
 • A. Duda: Polska pragnie powrócić do udziału w misjach pokojowych ONZ

  - Polska pragnie powrócić do aktywnego udziału w misjach pokojowych pod auspicjami ONZ - poinformował Andrzej Duda podczas przemówienia na forum Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. - Złożyliśmy w tej sprawie formalny wniosek do Sekretariatu i oczekujemy jego pozytywnego rozpatrzenia. Mając na uwadze nasze wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, jesteśmy przekonani, że będzie to korzystne dla pokojowego rozwiązywania konfliktów – dodał prezydent. (TVN24/x-news)