Andrzej Chyra

Synonimy:
Chyra Andrzej,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Andrzej Chyra (135)

 • Andrzej Chyra otrzyma statuetkę Złotego Glana

  Andrzej Chyra otrzyma statuetkę Złotego Glana

  Aktor i reżyser Andrzej Chyra otrzyma statuetkę Złotego Glana - nagrodę przyznawaną w ramach 22. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Forum Artur Zaborski. Tegoroczna impreza rozpocznie się w czwartek i potrwa do 2 grudnia.
 • Andrzej Chyra w Cannes na premierze filmu "Szron"

  Andrzej Chyra w Cannes na premierze filmu "Szron"

  We wtorek, 23 maja, na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, odbyła się premiera polskiej koprodukcji pt. "Szron", w której jedną z głównych ról zagrał Andrzej Chyra. Film został pokazany w prestiżowej sekcji Quinzaine des Réalisateurs (Directors' Fortnight.), w której swoje obrazy prezentowali tacy twórcy, jak Werner Herzog, Martin Scorsese, Jim Jarmusch czy Michael Haneke. Publiczność nagrodziła obraz gromkimi brawami i owacjami na stojąco.
 • "Szron": Chyra u boku Vanessy Paradis

  "Szron": Chyra u boku Vanessy Paradis

  Już w środę, 17 maja, rozpocznie się 70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. W prestiżowej sekcji Quinzaine des Réalisateurs (Directors' Fortnight) zostanie pokazana, współfinansowana przez PISF, polska koprodukcja pt. "Szron". W filmie zagrali między innymi Vanessa Paradis i Andrzej Chyra, którzy wcielają się w role korespondentów wojennych na dotkniętej konfliktem Ukrainie.
 • Andrzej Chyra laureatem nagrody miesięcznika "Teatr"

  Andrzej Chyra laureatem nagrody miesięcznika "Teatr"

  Aktor i reżyser Andrzej Chyra został laureatem nagrody im. Konrada Swinarskiego, przyznawanej przez miesięcznik "Teatr". Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza przyznano aktorom Halinie Rasiakównej i Juliuszowi Chrząstowskiemu.
 • Andrzej Chyra: Wreszcie zagrałem porządnego człowieka

  Andrzej Chyra: Wreszcie zagrałem porządnego człowieka

  "Mój ojciec często zadawał mi pytanie, dlaczego wreszcie nie mogę zagrać porządnego człowieka?" - mówi Andrzej Chyra i zapowiada przełomową rolę w karierze. W filmie Jacka Lusińskiego, poruszającym i inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami "Carte blanche", aktor wciela się w nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok.
 • Andrzej Chyra: Jeszcze coś bym zagrał

  Andrzej Chyra: Jeszcze coś bym zagrał

  Andrzej Chyra jest gościem festiwalu Dwa Brzegi, który od 2 sierpnia trwa w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Demoniczny Gerard z "Długu", nieustępliwy "Komornik", ocalały porucznik z "Katynia" to bohater sekcji "I Bóg stworzył aktora". Artysta opowiada o swoich najważniejszych ekranowych wcieleniach.
 • Dwa Brzegi: Andrzej Chyra i Dziady Kazimierskie

  Dwa Brzegi: Andrzej Chyra i Dziady Kazimierskie

  Czego szuka w kinie Andrzej Chyra? Co charakteryzuje twórczość Leosa Caraxa? Jakie utwory grają Dziady Kazimierskie? Odpowiedzi na te pytania już we wtorek, 5 sierpnia, na festiwalu Dwa Brzegi.

Zdjęcia - Andrzej Chyra (78)

Filmy - Andrzej Chyra (7)

 • Andrzej Chyra jako niewidomy nauczyciel

  W tym roku rozpoczną się zdjęcia do filmu „Carte Blanche”. Obraz w reżyserii Jacka Lusińskiego to oparta na faktach opowieść o nauczycielu historii, który ukrywa przed otoczeniem swoją postępującą utratę wzroku. W roli głównej wystąpi Andrzej Chyra. W filmie pojawią także Urszula Grabowska, Wojciech Pszoniak, Dorota Kolak, Adam Ferency i Arkadiusz Jakubik. – Bohater przez dwa lata przygotował grunt pod swoistą mistyfikację. Przez cały ten czas pracował w szkole i nikt się nie zorientował, że jest ślepy. Robił uczniom klasówki, prowadził zajęcia, znakomicie się do tego przygotował – tak mówi o roli Andrzeja Chyry Arkadiusz Jakubik.
 • "W imię..."

  "W imię..." to historia niemożliwej do spełnienia miłości księdza (Andrzej Chyra), osadzona w realiach katolickiej społeczności.
 • Kontrowersyjna rola Andrzeja Chyry

  Zagrałem klienta, do którego taka dziewczyna raczej by już nie wróciła - tak o swojej roli w filmie "Sponsoring" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej mówi Andrzej Chyra.
 • "Sponsoring": prześwietlanie intymności

  Juliette Binoche o problemach, które porusza film "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej. - Ten film podejmuje duże ryzyko, jeśli chodzi o ukazanie bliskości, intymności, relacji łączących mężczyzn i kobiety. Stawia również widzowi pytanie o to, czym jest miłość.