Andrzej Chyra

Synonimy:
Chyra Andrzej,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Andrzej Chyra (76)

 • Andrzej Chyra: "Obraźliwa insynuacja"

  Andrzej Chyra: "Obraźliwa insynuacja"

  Andrzej Chyra to kolejna osoba, która zapowiada wystąpienie na drogę sądową przeciwko twórcom filmu "Nic się nie stało". "Brzydzę się działaniami osób przedstawionych w filmie, ale wzbudza też mój najgłębszy sprzeciw ta obraźliwa insynuacja, służąca uzyskaniu większego rozgłosu filmu, bez zastanowienia się, jakie konsekwencje to dla mnie i dla powagi sprawy niesie" - aktor napisał na Instagramie.
 • Andrzej Chyra w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

  Andrzej Chyra w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

  Coraz więcej wiadomo na temat obsady najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej "Masażysta", znanego również jako "Wonder Żenia". Poza Mają Ostaszewską, Agatą Kuleszą i Weroniką Rosati wystąpią w nim Alec Utgoff i Andrzej Chyra. Premiera filmu wstępnie planowana jest na październik tego roku.
 • Andrzej Chyra: Późna kariera

  Andrzej Chyra: Późna kariera

  Pierwszą dużą rolę Andrzej Chyra zagrał dopiero 12 lat po ukończeniu szkoły aktorskiej. Nim wybił się dzięki kreacji w filmie "Dług", głównie zajmował się reżyserią telewizyjną. Pod swoją pieczą miał m.in. jeden z pierwszych polskich talk-show "Wieczór z Alicją".
 • Andrzej Chyra i jego trudne początki

  Andrzej Chyra i jego trudne początki

  Pierwszą dużą rolę Andrzej Chyra zagrał po 12 latach od skończenia szkoły aktorskiej. Nim wybił się dzięki kreacji w filmie "Dług", głównie zajmował się reżyserią telewizyjną. Pod swoją pieczą miał m.in. jeden z pierwszych polskich talk-show "Wieczór z Alicją".
 • "Znam kogoś, kto cię szuka": Andrzej Chyra w roli głównej

  "Znam kogoś, kto cię szuka": Andrzej Chyra w roli głównej

  "Znam kogoś, kto cię szuka" to film młodej reżyserki polskiego pochodzenia, Julii Kowalski, w którym główną rolę zagrał Andrzej Chyra. Dramat miał premierę na festiwalu w Cannes w 2015 roku. Teraz produkcję można oglądać w serwisie ARTE po polsku.
 • Andrzej Chyra na premierze "Mowy ptaków". Nie uwierzycie, co założył!

  Andrzej Chyra na premierze "Mowy ptaków". Nie uwierzycie, co założył!

  Andrzej Chyra wystąpił w najnowszym filmie Xawerego Żuławskiego pod tytułem „Mowa ptaków”. Aktor przybył na oficjalną premierę w ekscentrycznej stylizacji.
 • Andrzej Chyra: Jak syn Tadeusz zmienił jego życie

  Andrzej Chyra: Jak syn Tadeusz zmienił jego życie

  Cztery lata temu Andrzej Chyra został ojcem. Choć aktor bardzo strzeże swojego życia prywatnego, postanowił zrobić wyjątek i udzielił wywiadu, w którym zdradził, co dziecko zmieniło w jego życiu oraz kiedy bywa szczęśliwy.
 • Andrzej Chyra otrzyma statuetkę Złotego Glana

  Andrzej Chyra otrzyma statuetkę Złotego Glana

  Aktor i reżyser Andrzej Chyra otrzyma statuetkę Złotego Glana - nagrodę przyznawaną w ramach 22. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Forum Artur Zaborski. Tegoroczna impreza rozpocznie się w czwartek i potrwa do 2 grudnia.
 • Andrzej Chyra w Cannes na premierze filmu "Szron"

  Andrzej Chyra w Cannes na premierze filmu "Szron"

  We wtorek, 23 maja, na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, odbyła się premiera polskiej koprodukcji pt. "Szron", w której jedną z głównych ról zagrał Andrzej Chyra. Film został pokazany w prestiżowej sekcji Quinzaine des Réalisateurs (Directors' Fortnight.), w której swoje obrazy prezentowali tacy twórcy, jak Werner Herzog, Martin Scorsese, Jim Jarmusch czy Michael Haneke. Publiczność nagrodziła obraz gromkimi brawami i owacjami na stojąco.
 • "Szron": Chyra u boku Vanessy Paradis

  "Szron": Chyra u boku Vanessy Paradis

  Już w środę, 17 maja, rozpocznie się 70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. W prestiżowej sekcji Quinzaine des Réalisateurs (Directors' Fortnight) zostanie pokazana, współfinansowana przez PISF, polska koprodukcja pt. "Szron". W filmie zagrali między innymi Vanessa Paradis i Andrzej Chyra, którzy wcielają się w role korespondentów wojennych na dotkniętej konfliktem Ukrainie.

Zdjęcia - Andrzej Chyra (39)

Filmy - Andrzej Chyra (7)

 • Andrzej Chyra jako niewidomy nauczyciel

  W tym roku rozpoczną się zdjęcia do filmu „Carte Blanche”. Obraz w reżyserii Jacka Lusińskiego to oparta na faktach opowieść o nauczycielu historii, który ukrywa przed otoczeniem swoją postępującą utratę wzroku. W roli głównej wystąpi Andrzej Chyra. W filmie pojawią także Urszula Grabowska, Wojciech Pszoniak, Dorota Kolak, Adam Ferency i Arkadiusz Jakubik. – Bohater przez dwa lata przygotował grunt pod swoistą mistyfikację. Przez cały ten czas pracował w szkole i nikt się nie zorientował, że jest ślepy. Robił uczniom klasówki, prowadził zajęcia, znakomicie się do tego przygotował – tak mówi o roli Andrzeja Chyry Arkadiusz Jakubik.
 • "W imię..."

  "W imię..." to historia niemożliwej do spełnienia miłości księdza (Andrzej Chyra), osadzona w realiach katolickiej społeczności.
 • Kontrowersyjna rola Andrzeja Chyry

  Zagrałem klienta, do którego taka dziewczyna raczej by już nie wróciła - tak o swojej roli w filmie "Sponsoring" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej mówi Andrzej Chyra.
 • "Sponsoring": prześwietlanie intymności

  Juliette Binoche o problemach, które porusza film "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej. - Ten film podejmuje duże ryzyko, jeśli chodzi o ukazanie bliskości, intymności, relacji łączących mężczyzn i kobiety. Stawia również widzowi pytanie o to, czym jest miłość.