Andrzej

Artykuły - Andrzej (1411)

 • PlusLiga. Andrzej Wrona: Nie pozwoliliśmy rywalom rozhulać się w ataku

  PlusLiga. Andrzej Wrona: Nie pozwoliliśmy rywalom rozhulać się w ataku

  Kapitan ONICO Warszawa Andrzej Wrona podkreślił, że w jego drużynie dobrze funkcjonował system blok-obrona, co znacząco przyczyniło się do zwycięstwa nad Jastrzębskim Węglem 3:0 w meczu PlusLigi. "Nie pozwoliliśmy im rozhulać się w ataku" - podsumował.
 • Końca przeceny euro wobec dolara nie widać

  Końca przeceny euro wobec dolara nie widać

  Euro będzie nadal traciło wobec dolara - spodziewa się Andrzej Stefaniak, dealer walutowy firmy DMK. Jego zdaniem w pierwszej połowie 2015 roku czeka nas dalsza przecena wspólnej europejskiej waluty w rezultacie spodziewanego programu luzowania ilościowego. Presję na euro będą także wywierać skutki spadku cen ropy naftowej, w wyniku czego eurodolar może osiągnąć nawet poziom 1,0 (tzw. parytet).
 • Zawarcie istotnej umowy

  Zarząd LS Tech-Homes SA („Spółka”) informuje, że w dniu 01 grudnia 2014 r. podpisał z konsorcjum firm LOGAN Andrzej Iwaszkiewicz z siedzibą w Bielsku-Białej oraz BODO ZWICKER POLSKA sp. z o.o. z siedzibą w Wołominie („Konsorcjum”) umowę o wykonanie robót budowlanych („Umowa”) związanych z realizacją inwestycji „Budowa hali produkcyjno-montażowej wraz z infrastrukturą techniczną i budową wewnętrznego układu komunikacyjnego” na działce w Koniecwałdzie gm. Sztum. Jest to zadanie wynikające z
 • Wajda wśród laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich

  Wajda wśród laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich

  Reżyser Andrzej Wajda, operator Wiesław Zdort, kierownik produkcji Włodzimierz Śliwiński oraz dekoratorka wnętrz Albina Barańska są wśród laureatów przyznanych w środę, 17 grudnia, - za wieloletni wkład w rozwój rodzimej kinematografii - Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich 2014.
 • "Carte blanche": Andrzej Chyra traci wzrok [zwiastun]

  "Carte blanche": Andrzej Chyra traci wzrok [zwiastun]

  23 stycznia 2015 roku na ekrany kin trafi "Carte blanche" - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Od dziś oglądać możemy zwiastun produkcji.
 • "Carte blanche": Andrzej Chyra nie widzi inaczej [plakat]

  "Carte blanche": Andrzej Chyra nie widzi inaczej [plakat]

  23 stycznia 2015 roku na ekrany kin trafi "Carte blanche" - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Dystrybutor obrazu zaprezentował właśnie plakat produkcji.
 • Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda: Historia pewnego mełżeństwa

  Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda: Historia pewnego mełżeństwa

  Ich związek trwał cztery lata, małżeństwo zaledwie półtora roku. Reżyser wspomina je bardzo niechętnie.
 • To oni rozdają paczki, gdy święty trafi do paczki

  To oni rozdają paczki, gdy święty trafi do paczki

  5 grudnia na ekrany kin trafi komedia familijna "Uwolnić Mikołaja!". W polskiej wersji filmu, w orszaku ulubionego świętego wszystkich dzieciaków, usłyszymy m.in. Mateusza Pawłowskiego, czyli Kacpra z "rodzinki.pl", niezawodnego Jarosława Boberka oraz Maję Hirsch. Głosem tytułowego bohatera przemówi Andrzej Grabowski.
 • "Uwolnić Mikołaja!"... z więzienia

  "Uwolnić Mikołaja!"... z więzienia

  Chciał dobrze, ale... nie wyszło! Tym razem Mikołaj powoduje wypadek i trafia za kratki. W polskiej wersji językowej głosu użycza mu Andrzej Grabowski.
 • Stanisław Mikulski: W mundurze było mu do twarzy

  Stanisław Mikulski: W mundurze było mu do twarzy

  "Dobrze sprawdzał się w filmach, które dotyczyły wojny (...) w mundurze było mu do twarzy" - o zmarłym dzisiaj Stanisławie Mikulskim mówi krytyk Andrzej Bukowiecki.

Filmy - Andrzej (1)

 • Andrzej Zaucha (1949-1991)

  Wraz z jego śmiercią skończyła się pewna epoka w polskiej kulturze. Andrzej Zaucha, wokalista, perkusista, saksofonista, a także aktor w dniu śmierci miał zaledwie 42 lata.