Anders Fogh Rasmussen

Artykuły - Anders Fogh Rasmussen (106)

 • "Europa jest dziś bardzo słaba ze względu na zależność od rosyjskiej energii"

  "Europa jest dziś bardzo słaba ze względu na zależność od rosyjskiej energii"

  Były szef NATO Anders Fogh Rasmussen przestrzega przed zagrożeniem, jakie wynika z uzależnienia energetycznego Europy od Rosji, wskazując, że budowa gazociągu Nord Stream 2 byłaby błędem. "Powinniśmy zmniejszyć naszą zależność od Rosji, która może w każdej chwili odciąć nas od dopływu zasobów energetycznych. To nie jest tylko teoria" - przekonuje.
 • Rasmussen i Sikorski o broni dla Ukrainy

  Rasmussen i Sikorski o broni dla Ukrainy

  Były szef NATO dopuszcza możliwość wsparcia Ukrainy bronią. Anders Fogh Rasmussen mówił o tym w Kijowie podczas forum Jałtańskiej Strategii Europejskiej. Wtórował mu uczestniczący w dyskusji były szef polskiej dyplomacji. Zdaniem Radosława Sikorskiego Rosji nie powstrzymają słowa, ale realna perspektywa wsparcia Ukrainy przez Zachód.
 • Były szef NATO: Po Ukrainie Rosja zaatakuje kraje bałtyckie

  Były szef NATO: Po Ukrainie Rosja zaatakuje kraje bałtyckie

  Władimir Putin zamierza przetestować zobowiązania obronne NATO wobec krajów nadbałtyckich - twierdzi w rozmowie z "Daily Telegraph" były szef Paktu Północnoatlantyckiego Anders Fogh Rasmussen
 • Rasmussen: Rosja traktuje NATO jak przeciwnika

  Rasmussen: Rosja traktuje NATO jak przeciwnika

  "Rosyjska agresja" na Ukrainie usprawiedliwia przygotowywanie "nowych planów obronnych" NATO - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Anders Fogh Rasmussen w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla francuskiego dziennika "Midi Libre".
 • Rasmussen: Rosjanie wzmacniają wojska na granicy z Ukrainą

  Rasmussen: Rosjanie wzmacniają wojska na granicy z Ukrainą

  Sekretarz Generalny NATO Anders Fogh Rasmussen ostrzegł, że Rosja ponownie wzmacnia swoje wojska nad granicą z Ukrainą. - To godny pożałowania krok wstecz - powiedział Rasmussen w Królewskim Instytucie Spraw Międzynarodowych Chatham House w Londynie.
 • NATO ostrzega Rosję przed interwencją militarną na Ukrainie

  NATO ostrzega Rosję przed interwencją militarną na Ukrainie

  Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zaapelował do Rosji, aby zaprzestała akcji destabilizujących na Ukrainie i ostrzegł przeciwko interwencji militarnej w tym kraju.
 • ​Rasmussen: NATO nie planuje działań na Ukrainie

  ​Rasmussen: NATO nie planuje działań na Ukrainie

  NATO nie planuje działań na Ukrainie, lecz zastrzega sobie prawo do skutecznej obrony swych sojuszników - oświadczył w piątek w Sofii sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen.
 • Rasmussen wzywa Rosję do wycofania wojsk spod granicy z Ukrainą

  Rasmussen wzywa Rosję do wycofania wojsk spod granicy z Ukrainą

  ​Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen przestrzegł w czwartek Moskwę przed dalszą interwencją na Ukrainie i podkreślił, że Rosja musi wycofać swe wojska spod granicy z Ukrainą, jeśli chce rozpocząć dialog na temat tamtego kryzysu.
 • NATO ostrzega Rosję. "To byłby historyczny błąd"

  NATO ostrzega Rosję. "To byłby historyczny błąd"

  Interwencja Rosji we wschodniej Ukrainie byłaby historycznym błędem - ostrzegł władze w Moskwie sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen. Po paryskiej naradzie z prezydentem Francji Francois Hollandem podkreślił on, że w związku z napięciem wokół Ukrainy, NATO musi usprawnić swój system obrony.
 • Rasmussen apeluje do Rosji o wycofanie sił z granicy z Ukrainą

  Rasmussen apeluje do Rosji o wycofanie sił z granicy z Ukrainą

  Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział we wtorek, że wydarzenia na wschodzie Ukrainy wywołują wielkie zaniepokojenie; zaapelował do Rosji, by wycofała żołnierzy z ukraińskiej granicy.

Filmy - Anders Fogh Rasmussen (4)

 • Koniec "rządów strachu"

  NATO Channel: Po 42 latach rządy strachu sprawowane przez pułkownika Kaddafiego dobiegły końca. Libia nareszcie może zamknąć ten długi, mroczny rozdział swojej historii i rozpocząć zapisywanie nowej, czystej karty - powiedział Anders Fogh Rasmussen, sekretarz generalny NATO.
 • Odbijanie zakładników, desant i misje specjalne

  NATO Channel: Wiele państw, kilka typów helikopterów, myśliwców i samolotów transportowych - w ubiegłym tygodniu w Danii odbyły się ćwiczenia jednostek specjalnych o kryptonimie "Nocny Jastrząb", w których uczestniczył Sekretarz Generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen.
 • "Atak na USA był atakiem na nas wszystkich"

  Nato Channel: W jednej chwili zrozumieliśmy, że wydarzenia te zmienią obraz świata pod wieloma względami, politycznym, wojskowym, bezpieczeństwa, i tak się też stało - tak o atakach z 11 września 2001 roku mówi Anders Fogh Rasmussen, sekretarz generalny NATO.
 • Ratko Mladić zatrzymany

  Poszukiwany za zbrodnie wojenne dowódca serbskich wojsk z okresu wojny w b. Jugosławii, Ratko Mladić, został zatrzymany. - Przyjmuję tę wiadomość z dużą satysfakcją - powiedział Sekretarz Generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen.