Anders Breivik

Synonimy:
Breivik,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Anders Breivik (142)

 • Paul Greengrass nakręci dla Netflixa film o Andersie Breiviku

  Paul Greengrass nakręci dla Netflixa film o Andersie Breiviku

  Netflix zapowiedział powstanie filmu o masakrze na norweskiej wyspie Utøya i zamachu w Oslo, jakich w 2011 roku dokonał Anders Breivik. W ciągu doby, która na zawsze zmieniła Norwegię, zginęło 77 osób. Teraz Netflix zapowiada film o tych wydarzeniach, a jego reżyserem ma być Paul Greengrass, twórca między innymi serii o Jamesie Bournie.
 • Oddano hołd 77 ofiarom zamachu sprzed 5 lat

  Oddano hołd 77 ofiarom zamachu sprzed 5 lat

  Norwegia oddała w piątek hołd 77 ofiarom zamachu dokonanego pięć lat temu przez prawicowego ekstremistę Andersa Behringa Breivika. Premier kraju Erna Solberg powiedziała, że 22 lipca 2011 roku "należy do najciemniejszych dni w historii Norwegii".
 • Anders Breivik wygrał proces przeciwko Norwegii

  Anders Breivik wygrał proces przeciwko Norwegii

  Anders Breivik wygrał proces przeciwko Norwegii, w którym oskarżał państwo o "nieludzkie traktowanie" - informuje agencja AFP.
 • Drugi dzień procesu Andersa Breivika

  Drugi dzień procesu Andersa Breivika

  Środa to drugi dzień procesu, który Anders Breivik wytoczył norweskiemu państwo. - Będę walczył do śmierci dla narodowego socjalizmu - zapowiedział w trakcie posiedzenia Breivik.
 • Anders Breivik vs Norwegia: Proces w więzieniu

  Anders Breivik vs Norwegia: Proces w więzieniu

  Skarżący się na warunki odbywania kary więzienia zabójca 77 osób Anders Breivik pozwał Norwegią. Proces sądowy nastręcza jednak wielu problemów – wszystko to z powodu obaw o bezpieczeństwo Breivika.
 • Norwegia: Anders Breivik zostanie studentem politologii

  Norwegia: Anders Breivik zostanie studentem politologii

  Kontrowersyjna decyzja władz uniwersytetu w Oslo. Anders Breivik, który z zimną krwią zamordował przed czterema laty 77 osób, zostanie studentem politologii. Będzie studiował korespondencyjnie, nie opuszczając swojej celi. "Spełnia wszystkie wymogi. Trzymamy się naszych zasad, Breivik zostanie przyjęty" - powiedział rektor uniwersytetu Ole Petter Ottersen.
 • Anders Breivik znów się skarży: To bezprawna represja

  Anders Breivik znów się skarży: To bezprawna represja

  ​Morderca 77 osób Anders Behring Breivik ponownie skarży się na warunki w więzieniu, w którym odsiaduje 21-letnią karę. Jego adwokat zapowiada wystąpienie na drogę prawną przeciwko jego izolacji.
 • Anders Breivik zapowiada głodówkę, bo chce mieć lepszą konsolę gier wideo

  Anders Breivik zapowiada głodówkę, bo chce mieć lepszą konsolę gier wideo

  Norweski masowy morderca Anders Breivik, który zabił 77 osób w imię swoich nazistowskich poglądów, zapowiedział dzisiaj głodówkę w proteście przeciwko "torturom", jakich doświadcza w więzieniu.
 • Breivik skarży się na warunki

  Breivik skarży się na warunki

  Anders Breivik skarży się na warunki w więzieniu. Napisał o tym do... rosyjskich mediów.
 • Nowe plany Breivika. Rozpoczął studia

  Nowe plany Breivika. Rozpoczął studia

  Sprawca masakry na wyspie Utoya Anders Behring Breivik zaczyna studia na uniwersytecie w Oslo. Jego wybór padł na nauki polityczne. Jak zapewniają władze uczelni, morderca nie pojawi się na terenie kampusu uniwersyteckiego. Będzie pobierał nauki korespondencyjnie. O sprawie informuje BBC.

Filmy - Anders Breivik (2)

 • "Breivik nie okazuje szacunku ofiarom"

  Ocaleni z ataku Andersa Breivika na norweską wyspę Utoya są poruszeni brakiem skruchy zamachowca. - Staram się na nim nie koncentrować, skupiam się na jego ofiarach - zapewniał jeden z ocalałych z ataku Sitan Petter Loeken (Agencja TVN/TVN24).
 • Rozpoczął się proces Breivika

  Rozpoczął się proces Andersa Behringa Breivika oskarżonego o zamordowanie 77 osób w strzelaninie na wyspie Utoya i zamachu bombowym w Oslo. Po wejściu na salę sądową Breivik pozdrowił publiczność zaciśniętą pięścią (Agencja TVN/CNN Newsource).