Amsterdam

Artykuły - Amsterdam (156)

Filmy - Amsterdam (5)

 • Atak nożownika w Amsterdamie

  Jak informuje holenderska policja, 2 osoby zostały ranne w wyniku ataku nożownika na dworcu w Amsterdamie. Ranny został także napastnik, którego postrzelili interweniujący policjanci. Na razie nie wiadomo, czy incydent był związany z terroryzmem.
 • Holandia. Dzień otwartych ogrodów

  Malutkie oazy w centrum Amsterdamu to prywatne ogrody zamożnych mieszkańców holenderskiej stolicy. Tylko raz w roku można je zwiedzić - w Dniu Otwartych Ogrodów.
 • Amsterdam. Rowerowa stolica Europy

  Amsterdam jest nie tylko stolicą Holandii, lecz także europejską stolicą rowerzystów. W tym mieście jest ok. 900 tysięcy rowerów więcej niż mieszkańców śródmieścia. Już w 2001 roku właśnie w Amsterdamie wybudowano przy dworcu pierwszy na świecie wielopoziomowy garaż dla rowerów. Tu nawet muzea zwiedza się nie schodząc z jednośladu!
 • Amsterdam – miasto oblężone przez turystów

  Każdego roku Amsterdam odwiedza ponad 17 milionów turystów, a w ciągu najbliższych 15 lat ich liczba ma się podwoić! Przybywają z różnych stron świata, podziwiają niezliczone kanały, próbują swoich sił na rowerach, zaglądają do słynnej dzielnicy Czerwonych Latarni. Oblężenie miasta przez turystów nie podoba się jednak mieszkańcom, którzy skarżą się na korki, hałas i niebezpieczne zachowania gości. Władze miasta chcą szybko rozwiązać ten problem. – Centrum Amsterdamu jest nieduże, dlatego skupiamy się na promowaniu dzielnic na obrzeżach. Z dala od śródmieścia i jego mieszkańców. Tam także nie brak turystycznych atrakcji – mówi Machteld Ligtvoet, Rzeczniczka Wydziału Promocji Amsterdamu.