Amok 2016

Artykuły - Amok 2016 (12)

 • "Amok" [recenzja]: Jak równy z równym

  "Amok" [recenzja]: Jak równy z równym

  Katarzyna Adamik kina uczyła się nie w szkole filmowej, a na planie u matki, Agnieszki Holland. W "Amoku" można wiele elementów, które interesują Holland, odnaleźć, ale Adamik po raz kolejny udowadnia, że nie ogląda się na matkę, tylko tworzy własne, autorskie obrazy. Jeszcze niedoskonałe, ale już wyraziste i klimatyczne.
 • Mateusz Kościukiewicz: Między nudą a morderstwem

  Mateusz Kościukiewicz: Między nudą a morderstwem

  W "Amoku", najnowszym filmie Kasi Adamek, Mateusz Kościukiewicz wciela się w pisarza-mordercę, który jest gotów zrobić wszystko dla sławy i sukcesu. Prywatnie aktor jest zaprzeczeniem swojej postaci. Jak przyznaje: "Prowadzę bardzo nudne i proste życie".
 • Mateusz Kościukiewicz: Zagrałbym więcej takich ról

  Mateusz Kościukiewicz: Zagrałbym więcej takich ról

  Mateusz Kościukiewicz, znany z głośnych ról w filmach "W imię... " i "Wszystko, co kocham", powraca na kinowe ekrany. 24 marca zobaczymy go w roli Krystiana Bali - pisarza, którego historią żyły media na całym świecie. W wydanej w 2003 roku książce "Amok" opisał zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony!
 • Zwiastun "Amoku" pozbawiony jednej ze scen

  Zwiastun "Amoku" pozbawiony jednej ze scen

  Twórcy filmu "Amok" zdecydowali się wyciąć jedną ze scen pojawiających się w zwiastunie produkcji.
 • "Amok": Historia, która wstrząsnęła światem

  "Amok": Historia, która wstrząsnęła światem

  "Historia, która wstrząsnęła światem" - takim hasłem opatrzony został plakat thrillera „Amok". Film na podstawie polskiego procesu poszlakowego, którym żyły media na całym świecie – trafi na ekrany kin 24 marca.
 • "Amok": Będzie zakaz wyświetlania filmu w kinach?

  "Amok": Będzie zakaz wyświetlania filmu w kinach?

  Kilka dni temu pojawiły się informacje, że niektóre kina otrzymały pismo od Kancelarii Radców Prawnych wzywające do niewyświetlania zwiastuna, teaserów i innych klipów filmu Katarzyny Adamik "Amok". Co na to dystrybutor tytułu, firma Kino Świat?
 • "Amok": Zbrodnia i sława [zwiastun]

  "Amok": Zbrodnia i sława [zwiastun]

  "Amok" Kasi Adamik to thriller na podstawie polskiego procesu poszlakowego, którym żyły media na całym świecie. W obsadzie obrazu, który trafi do kin od 24 marca, znaleźli się m.in. Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat i Zofia Wichłacz
 • "Amok": Zbrodnia doskonała?

  "Amok": Zbrodnia doskonała?

  "Amok" - thriller na podstawie polskiego procesu poszlakowego, którym żyły media na całym świecie - wejdzie na ekrany kin 24 marca.
 • Koniec zdjęć do filmu "Amok" w reżyserii Kasi Adamik

  Koniec zdjęć do filmu "Amok" w reżyserii Kasi Adamik

  22 czerwca padł ostatni klaps na planie filmu „Amok” – ekranizacji kontrowersyjnej historii morderstwa, opisanego na kartach powieści. „Amok” – najnowszy film Kasi Adamik, według scenariusza Richarda Karpala, powstał na podstawie głośnej książki Krystiana Bali pod tym samym tytułem. Aktualnie Bala odsiaduje wyrok za zabójstwo. W wydanej w 2003 roku książce „Amok” skazany opisał zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został oskarżony.
 • "Amok": Mroczny thriller psychologiczny

  "Amok": Mroczny thriller psychologiczny

  Trwają zdjęcia do filmu "Amok" w reżyserii Kasi Adamik ("Boisko bezdomnych"), córki Agnieszki Holland. Produkcja jest luźną ekranizacją powieści pod tym samym tytułem. "To będzie mroczny thriller psychologiczny" - mówi reżyserka.

Zdjęcia - Amok 2016 (9)