amnestia

Artykuły - Amnestia (117)

 • 27 kwietnia 1956 r. "Akt łaski silnej Polski ludowej"

  27 kwietnia 1956 r. "Akt łaski silnej Polski ludowej"

  Przyjęta 27 kwietnia 1956 roku przez peerelowski Sejm ustawa amnestyjna została przedstawiona przez komunistycznych polityków i reżimowe media jako wspaniałomyślne darowanie win więźniom politycznym, których jedyną "winą" była wiara w niepodległą Polskę i demokratyczny ustrój.
 • 22 lutego 1947 r. Sejm ogłasza amnestię

  22 lutego 1947 r. Sejm ogłasza amnestię

  Druga po wojnie w ludowej Polsce amnestia pozwolił reżimowi na jeszcze skuteczniejsze rozprawienie się z podziemiem antykomunistycznym.
 • 21 lipca 1984 r. Ustawa o amnestii

  21 lipca 1984 r. Ustawa o amnestii

  Z okazji czterdziestej rocznicy powstania Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, reżim ogłosił drugą po stanie wojennym amnestię. Był to zabieg czysto propagandowy.
 • Rosja: Putin podpisał ustawę o amnestii

  Rosja: Putin podpisał ustawę o amnestii

  Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę przewidującą legalizację aktywów i rachunków bankowych posiadanych za granicą przez obywateli Rosji po ich dobrowolnym zadeklarowaniu. Legalizacja nastąpi bez kontroli ze strony rosyjskich służb podatkowych.
 • Ukraiński parlament pracuje nad porozumieniem ws. amnestii

  Ukraiński parlament pracuje nad porozumieniem ws. amnestii

  Deputowani ukraińskiego parlamentu wciąż nie osiągnęli porozumienia ws. projektu amnestii dla uczestników protestów antyrządowych. We wtorek, po otwarciu obrad, przewodniczący Rady Najwyższej ogłosił przerwę na dalsze konsultacje do godz. 13 czasu polskiego.
 • "Amnestia" dla części polskich więźniów

  "Amnestia" dla części polskich więźniów

  Od dziś więzienne mury opuszczają skazani za jazdę pod wpływem alkoholu rowerem czy złodzieje towarów wartych poniżej 400 złotych. Zgodnie z nowymi przepisami nie są to już przestępstwa, ale wykroczenia.
 • Syria: Asad ogłosił amnestię

  Syria: Asad ogłosił amnestię

  Prezydent Syrii ogłosił amnestię. Dekret obejmuje między innymi osoby skazane za udział w rebelii przeciwko syryjskim władzom. Dokument nie obejmuje jednak dezerterów oraz osób oskarżonych o przemyt broni i przestępstwa narkotykowe.
 • Senat proponuje amnestię dla agresywnych związkowców

  Projekt ustawy, który niedawno opuścił francuski Senat i ma spore szanse na przyjęcie w izbie niższej, proponuje objęcie amnestią pracowników, którzy podczas sporu z pracodawcą splądrowali biuro szefa czy grozili kierownictwu.
 • Politycy o amnestii dla kibiców

  Politycy o amnestii dla kibiców

  Wyraźnie poparcie dla nowego prezesa PZPN ze strony polityków. Goście audycji "Śniadanie w Trójce" są otwarci na propozycję Zbigniewa Bońka, który chce amnestii dla kibiców.

Filmy - Amnestia (1)