Nowe Technologie - Amiga

Synonimy:
Amiga,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Amiga (568)

 • Kultowe komputery

  Kultowe komputery

  W dobie procesorów wielordzeniowych oraz dysków, których pojemność liczy się w terabajtach, możliwości pierwszych komputerów nie robią już dziś na nikim większego wrażenia, czasem wywołując nawet śmiech, jednak gdyby nie one, o tak dużym zaawansowaniu współczesnych jednostek moglibyśmy tylko pomarzyć. Poniżej przedstawiamy kilka klasyków - przygotujcie się na nostalgiczną podróż do przeszłości.
 • Powrót komputera marki Commodore Amiga

  Powrót komputera marki Commodore Amiga

  Do sprzedaży trafił właśnie pierwszy od kilkunastu lat komputer, sygnowany marką Commodore Amiga.
 • Wróci także Amiga

  Wróci także Amiga

  Niedawno pisaliśmy o firmie Commodore USA, która planuje wprowadzić na rynek nową wersję Commodore'a. Okazuje się, że uzyskała ona pozwolenie również na produkcję komputera pod marką Amiga.
 • Atari kontra Commodore - część II

  Atari kontra Commodore - część II

  Przed laty marki Atari i Commodore niepodzielnie panowały w świecie komputerów. Ich rywalizacja rozpalała emocje wszystkich miłośników nowoczesnych (na owe czasy) technologii.
 • Amiga powraca

  Amiga powraca

  Nowy Zero-footprint PC jest komputerem powracającym do stylu a la Amiga 500 - jest to dzieło według projektu Cybernet.
 • Amiga Explorer 6.0

  Firma Cloanto wprowadza na rynek szóstą wersję programu Amiga Explorer. Program umożliwia wymianę danych pomiędzy pecetem a Amigą, umożliwia także przetwarzanie plików amigowskich na format wymagany przez emulatory UAE i WinUAE. Jest to program komercyjny, który należy zainstalować na pececie
 • PPaint dla AmigaOS 4.0

  Firma Cloanto poinformowała, że w porozumieniu z Amiga Inc. opracowuje odmianę programu PersonalPaint dla systemu AmigaOS 4.0. Będzie on oparty na ostatniej wersji 7.1 tego programu. PersonalPaint to jeden z najbardziej znanych programów do grafiki "płaskiej" na Amigę klasyczną.
 • DukeNukem 3D na Amigę

  Do niedawna gry na peceta były w dużej mierze przeróbką starych gier z Amigi. Teraz da się zauważyć trend odwrotny. Powstają amigowskie "porty", czyli nakladki umożliwiające uruchomienie gry z peceta na Amidze. Najnowszy taki port pojawił sie własnie do gry "DukeNukem 3D" (święcącej swoje triumfy w czasach "przed-quake-owskich).
 • Nostalgiczna osiemnastka...

  Nostalgiczna osiemnastka...

  18 lat temu, 23 lipca 1985 Commodore po raz pierwszy publicznie zaprezentowało komputer Amiga. Była to Amiga 1000, z procesorem Motorola MC680000 taktowanym 7,14 MHz, 256 KB pamięci CHIP RAM i systemem operacyjnym Amiga OS 1.1. Twórcą komputera był legendarny, nie żyjący już - Jay Miner