amerykańskie cła

Artykuły - Amerykańskie cła (10)

 • USA wprowadzą cła na towary z Europy? To możliwe

  USA wprowadzą cła na towary z Europy? To możliwe

  USA odgrodzą się od Europy cłami? To możliwe - wynika z informacji agencji Bloomberg. Amerykańska administracja rozważa celne bariery na towary sprowadzane z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.
 • Emilewicz: Amerykańskie cła na samochody mogłyby mieć poważne znaczenie dla polskiej gospodarki

  Emilewicz: Amerykańskie cła na samochody mogłyby mieć poważne znaczenie dla polskiej gospodarki

  Zapowiadane przez Stany Zjednoczone wprowadzenie ceł na części samochodowe i samochody może mieć poważne znaczenie dla polskiej gospodarki - powiedziała w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • Niemiecka polityka, amerykańskie cła

  Donald Trump zażyczył sobie, by przedstawiciele amerykańskiego biznesu przygotowali rozpiskę towarów z Chin, wartych 200 mld USD, które można by dołączyć do puli artykułów oclonych (stawką 10 proc.) w ramach rozkręcającej się wojny handlowej.
 • Złotówka, cła i nie tylko

  Pani Malmstroem z Komisji Europejskiej (komisarz ds. handlu) ogłosiła, że amerykańskie cła na samochody z UE byłyby wyjątkowo kiepskim pomysłem - i to z perspektywy Ameryki - bo efektem byłby odwet unijny jeszcze silniejszy niż ten, który zastosowano w kwestii aluminium i stali.
 • "Puls Biznesu": Nadciąga lawina stalowych wyrobów

  "Puls Biznesu": Nadciąga lawina stalowych wyrobów

  Import stali do Polski rośnie ekspresowo, a może być jeszcze gorzej. Amerykańskie cła zwiększają jej napływ do Polski i Europy - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Amerykańskie cła zaczynają obowiązywać

  Amerykańskie cła zaczynają obowiązywać

  O szóstej rano czasu polskiego weszły w życie amerykańskie cła ochronne na stal i aluminium z Europy, Kanady i Meksyku. Według Białego Domu mają one chronić amerykańskich producentów przed nadprodukcją tych surowców na świecie. Kraje objęte cłami zapowiedziały kroki odwetowe.
 • Amerykańskie cła ponownie tematem tygodnia?

  Amerykańskie cła ponownie tematem tygodnia?

  W tym tygodniu rynki mogą uzyskać najnowsze informacje na temat wojny handlowej ze względu na intensywną debatę w Stanach Zjednoczonych w sprawie proponowanych przez prezydenta Trumpa taryf celnych. - Żyjemy w niebezpiecznym świecie, zimna wojna wróciła, ale bez mechanizmów bezpieczeństwa - zapowiedział wczoraj w Brukseli sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Szef KE Jean-Claude Juncker wskazywał na konieczność utrzymania porozumienia z Iranem.
 • Amerykańskie cła na stal uderzą w polskich producentów

  Amerykańskie cła na stal uderzą w polskich producentów

  Amerykańskie cła na stal i aluminium uderzą także w polskich producentów tych wyrobów, głównie w sferze stali dla budownictwa - ocenia Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa w Katowicach. Powodem jest spodziewany wzrost importu stali do krajów UE, co może wyprzeć z rynku rodzime wyroby.
 • Emilewicz: Amerykańskie cła nie uderzą bezpośrednio w Polskę

  Emilewicz: Amerykańskie cła nie uderzą bezpośrednio w Polskę

  Amerykańskie cła na stal i aluminium, uwzględniając poziom naszego eksportu do USA, nie uderzą bezpośrednio w Polskę - uważa szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Podkreśla zarazem, że nie bagatelizuje problemu.
 • Cłami w Busha

  Unia Europejska odpowie kontruderzeniem na amerykańskie cła zaporowe nałożone na stal. Komisarz ds. handlu Pascal Lamy chce uderzyć tam, gdzie prezydenta Busha i partię republikańską zaboli najbardziej. Równocześnie UE chce chronić swój rynek.