amerykański

Artykuły - Amerykański (1118)

 • KOWR: Uprawa borówki amerykańskiej coraz bardziej popularna w Polsce

  KOWR: Uprawa borówki amerykańskiej coraz bardziej popularna w Polsce

  Od wejścia Polski do UE do 2018 r. powierzchnia uprawy borówki amerykańskiej zwiększyła się dwunastokrotnie, a zbiory wzrosły do ponad 25 tys. ton - poinformowało Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR).
 • Francja rozpoczyna wojnę o podatek cyfrowy

  Francja rozpoczyna wojnę o podatek cyfrowy

  Amerykański dziennik "Wall Street Journal" relacjonuje w środę francuski plan opodatkowania globalnych firm technologicznych i ostrzega, że konsekwencją może być wojna handlowa ze Stanami Zjednoczonymi.
 • Amerykańska konsumpcja kwitnie

  Poranek nie przynosi większych zmian na rynku walutowym. Złoty pozostaje w lekkim odwrocie, zaś rentowność polskiej 10-latki znajduje się wciąż poniżej bariery 2,3 proc. W ostatnich godzinach uczestnicy rynku otrzymali kolejne groźby Trumpa o możliwości nałożenia nowych ceł. Jednocześnie bardziej sprzyjające informacje nadeszły z frontu handlowego między USA a Japonią. Z kolei wczoraj poznaliśmy dane na temat sprzedaży detalicznej z USA, która zaprzeczyła obecnej retoryce Rezerwy Federalnej.
 • USD silny słabością innych walut

  Po słabym poprzednim tygodniu, amerykański dolar powraca do zwyżek. Indeks amerykańskiego dolara dzisiaj pnie się w górę po raz drugi z rzędu, docierając do okolic 96,70 pkt.
 • Amerykańskie produkty będą bardziej amerykańskie. Trump podpisał specjalny dekret

  Amerykańskie produkty będą bardziej amerykańskie. Trump podpisał specjalny dekret

  Prezydent Donald Trump nakazał, aby towary wyprodukowane w Ameryce były robione z większej ilości amerykańskich produktów. Teraz produkty te mogą zawierać 50 procent składników zagranicznych, a nadal uważane są za amerykańskie. Ta granica zostanie podniesiona do 75 procent. Prezydent Trump podpisał w tej sprawie dekret, o czym poinformował podczas konferencji prasowej przed Białym Domem.
 • Amerykańscy studenci: Zmieńcie percepcję Polski

  Amerykańscy studenci: Zmieńcie percepcję Polski

  W Stanach myślą, że Polska to zacofany kraj, a ludzie tutaj dbają o wykształcenie i mają aspiracje, żeby zrobić coś większego. Myślę, że powinniście zmienić percepcję innych - radzi amerykański student Jacobo Dardziński, jeden z laureatów programu Poland100.
 • Kolejne groźby amerykańskiego prezydenta

  Chwilę po dojściu do porozumienia z Meksykiem Donald Trump ponownie kieruje swoją uwagę na Chiny.
 • Amerykański bank ostrzega przed recesją

  Morgan Stanley twierdzi, że nałożenie ceł na cały chiński import będzie oznaczać recesję w amerykańskiej gospodarce nie dalej niż za trzy kwartały. Tymczasem na czołówki serwisów ekonomicznych wysunął się świeży spór, tym razem z Meksykiem. Wszystko wskazuje na to, że kwestie handlowe znów przyćmią kalendarz danych makroekonomicznych, który w tym tygodniu jest wyjątkowo ciekawy.
 • Trump podpisze zakaz korzystania przez amerykańskie firmy ze sprzętu Huawei

  Trump podpisze zakaz korzystania przez amerykańskie firmy ze sprzętu Huawei

  Prezydent USA Donald Trump być może już w tym tygodniu podpisze rozporządzenie zakazujące amerykańskim firmom korzystania ze sprzętu telekomunikacyjnego producentów zagrażających bezpieczeństwu kraju; zakaz obejmie m.in. Huawei - podał Reuters za źródłami.
 • Polsko-Amerykański Most Innowacji

  Polsko-Amerykański Most Innowacji

  Polska w rankingu innowacyjności nadal bardzo daleko. IV miejsce od końca nie napawa optymizmem... Z drugiej strony coraz więcej polskich start-upów podejmuje ogromne ryzyko i grę na rynku globalnym. Jak wynika z raportu "Struktura start-upów w Polsce i ich finansowanie", mamy teraz około 3000 start-upów, 46 proc. współpracuje z naukowcami, 29 proc. ma swoje zaplecze laboratoryjne, a co piąty został założony przez naukowców.

Filmy - Amerykański (1)

 • Czy spełni się amerykański sen?

  Gitarzysta Marcin Patrzałek awansował do ćwierćfinału amerykańskiej edycji "Mam talent". Muzyk oczarował jurorów, a ci stwierdzili, że Polak jest jednym z faworytów do zwycięstwa całego programu.